Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@mida
ne možeš me uvjeriti da su najveći gubici s certifikatima ostvareni zbog dražbi jer to jednostavno nije točno! Uzmi samo primjer danas kad je DAX oko 09.10 bio na 7960-7970 i kad nismo mogli trgovati jer ZSE tada uopće ne radi pa je od te cijene pao oko 50 bodova!
Meni osobno uopće ne bi smetale te kratke dražbe uravnoteženja (iako držim da su nepotrebne), kad bismo imali isto vrijeme trgovanja kao DAX da možemo na vrijeme reagirati na rast ili pad, a ne da oni trguju sat vremena prije nas i još sat i pol nakon nas bez da mi ikako možemo na to reagirati pa dok ZSE otvori već si zakasnio 15-20% ! To je najveće šišanje ulagača na ZSE, a ne dražbe koje traju par minuta i relativno su rijetke!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

sablasno kako je dax našpanan – čak ne želi u zdravu korekciju 7900/7890

sad sam dobio obavijest od brokera da je moguče produljenje radnog vremena zbog tehničkih problema ovisno kad se otklone kvarovi

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

tko će danas platili odštetu svima u Euro Bund Future koji su u shortu, a Bund je od 10 sati do sada narastao na ATH ?


gismund

većina nas je ovdje novce izgubila zbog držabi, a koje nemaju baš nikakvo uporište kao razlog njihovog postojanja i što sada piliš ?

Budimo realni:
Većina nas ovdje je novce izgubila zbog ulaganja kontra trenda (kakav god on bio) i to je jedina istina 😀

Da, dražbe nerviraju ponekad, ali – iako mi nije jasan nikakav njihov smisao na certifikatima – one su ponajmanji problem uz sve ostale (koje si i sam nabrojao nešto prije…)

Naravno, ovo današnje sr**e s linkom/ZSE/itd je priča za sebe, ali to je ipak nešto što se događa iznimno (iako uopće NE opravdavam situaciju, nepojmljivo je da jedina burza u državi nema backup link?!?)

nisam izgubio novce nego sam u solidnom dobitku u ovih par mjeseci….

jos samo da izhendlam ovaj DAX short u kojem sam trenutno….
(di sam istina u minusu u ovom trenutku jer sam pogrijesio trend)

u sto uz puno strpljenja uopce i ne sumnajm.


DAX skolski daje target cca 8350 ,zivi bili pa vidjeli

Patern koji si stavio na DAX mi se sviđa,lijep je i teoretski ostvariv. Druga činjenica,koja ide u prilog tvom grafu,jesu bullish divergencije na tjednoj agregaciji. Vidio sam divergencije na SS-u i RSI-ju, i to mi je dovoljno. Međutim,treba uzeti u obzir da je horizontalni otpor na 8075-8100 bodova još jači nego li prije,pa je u tom smislu dosta upitno skakanje do 8300.
Već je i razina od 7950 je problematična,jer bi preskakanje preko nje značilo da se DAX vratio u kanal uzlaznog trenda od 06/2012.

Glede podataka o DAX-u,koje spominje Mida,ja svoje podatke vučem iz AmiQuote-a.Pretpostavljam da su to relevantni dnevni podaci o kretanju vrijednosti.Intraday nažalost nemam. Divergencije na linku:

http://postimg.org/image/75v7fp8mb/

Deutsche bank AG +6,63°..u tom grmu leži zec..

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Patern koji si stavio na DAX mi se sviđa,lijep je i teoretski ostvariv. Druga činjenica,koja ide u prilog tvom grafu,jesu bullish divergencije na tjednoj agregaciji.

Te se divergencije na ovom tjednom grafu također vide i u 2011, kad gledamo unatrag…tada je uslijedio jedan (failed) push up na LH, a onda je uslijedila Grčka i kriza Eura i pad na 5000 😀

znači DAA je došao točno gdje sam ovih dana crtao, ali što dalje ?

evo ga dobio obavijest neće bit trgovanja danas nastavak 2.5 kako su me za##bali ovo danas na daxu je short čist kao suza us podaci će biti katastrofa očekivanja su prevelika,nisam siguran ali mislim da ovdje čak ima pravne osnove za tužbu netko tko je malo upoznat sa pravom neka provjeri jer erste mora bit 60% vremena postavljen kao MM

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate




dax ,visoko visoko

hehe lupi target možda dobiješ Oscara [emo_plazi]
[/quote] 8350 cca ,ne treba oskar..samo dobar long ,slikica u prilogu ,,jedan obracac odradjen precizno..jedan cert, nokautiran…a cini se da ide i drugi ..upozoravao sam prvi put ,,upozoravam opet ..ovo je jaki up trend koji je potvrdjen sa razinom 7430 ,,pozdrav
[/quote]

fini graf, tnx na publiciranju ali mišljenja sam da će prije grunuti ldx2 od sdx (btw nije nagovor na bla bla…svatko ima svoju glavu)
pozdrav, ugodan mini week-end [emo_palacg]

New Report

Close