Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


srebro preko 10% palo. ovo stvarno treba doživjeti.


sad će priče o padu jendom u 50 godina, a ja već dva doživio u prije tridesete.

Zna li netko zašto je danas ovakav pad nafte? Netko mora zatvoriti pozicije ili…?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

čiji long prvo kupovati? [emo_zacudjen]



srebro preko 10% palo. ovo stvarno treba doživjeti.


sad će priče o padu jendom u 50 godina, a ja već dva doživio u prije tridesete.
[/quote]

james di ce nafta

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

ja sam se izhedžiro u nafti još prošli tjedan i nemam pojma šta bi i kad bi prvo ugasio.

who dares, wins

ja uzeo malo long naftu cisto kao daytrade mislim da su ga malo pretjerali,jer su poceli padat radi kineza i njihovog 1.kvar. GDP

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

Treba mi mala pomoć…

S obzirom da je GLD long certifikat riknuo,izgleda ostaje samo indeksni certifikat koji bi mogao poslužiti za ulazak u long poziciju. Moje je pitanje ima li taj certifikat nekakvu barijeru,odnosno neku drugu muljatorsku kvaku ili treba samo paziti na rok dospijeća? Hvala.

https://hr.products.erstegroup.com/Retail/hr/Products/StructuredProducts/IndexCertificates/Factsheets/Index/index.phtml?q=&ISIN=AT0000A0X988&ID_NOTATION=

Sutra u 11 izlazi German ZEW Economic Sentiment…bude li loš, ide DAX ispod 7600

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

kod svih tih ekonomski podataka trebate i gledat malo očekivanja a za sutrašnji ZEW su očekivanja dosta niska tako da lako moguče da će biti bolje od očekivanog

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate


kod svih tih ekonomski podataka trebate i gledat malo očekivanja a za sutrašnji ZEW su očekivanja dosta niska tako da lako moguče da će biti bolje od očekivanog

To štima…ali ako ZEW bude niži i od tih niskih očekivanja, slijedi potop DAX-a

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Po meni ovo i nije najsretnije vrijeme za projekcije na temelju grafova i slijepo vođenje na temelju TA jer situacija u kojoj su indexi na povijesnim razinama, a realni pokazatelji nisu baš tako bajkoviti mirišu na vrlo laku promjenu trenda i probijanje razno raznih linija zamišljenih potpora pa je potreban poseban oprez sa longovima.

I igrači na naftu long i odbijance, budite svjesni da granica nije baš daleko i da je nafta vjerojatno ušla u jedan padajući trend i iako cijene u odnosu na one od prije par dana djeluju primamljivo, treba biti svjestan osjetno povećanog rizika gašenja certifikata.

Usput, gledam ovu obavjest za zlato long pa mi je palo na pamet pitanje zna li netko da li se kod gašenja certifikata preostala vrijednost isplaćuje na račun kod brokera ili na tekući?

ovaj prvi pasus texta, to ja opetovano ponavljam stalno.
TA grafovi su zaista mocno oruzje i iz njih se puno toga moze viditi i pratiti.

ali trgovati samo i iskljucivo na osnovu TA je kao da umjesto covjeka sa svojom intuicijom i razumom i obradom milijuna informacija, trguje neko racunalo.

a mislim da racunala jos uvijek nisu dorasla ljudima po pitanju razuma i sposobnosti donosenja odluka.

voditi se samo grafovima i donositi odluke na osnovu njih, kad tad se naleti na minu koja eksplodira kad se najmanje nadas.

a za naftu…. e tu moram biti malo subjektivan i egoistican, ne bih se mogao sloziti jer sam trenutno u longu [emo_smijesak]

New Report

Close