Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prije korekcije na nekih 5500, dax jasno vidim, na mjesečnom grafu, kao zadnju točku 7963,88 odnosno 8015 bodova ( ovisno o grafu ).

Da, moj stav sto se tice nekakvih “barijera” i top-ova svejtskih indexa – kada tada se moraju probiti – ako ne onda smo došli do vrha projektila i idemo dolje.

2008 su PE indexa bili oko 25 ili više a ekonomije u punom zamahu. Sada nije tako, nije “peak” i ima debelog mjesta rastu po cijelom svijetu, apsolutno po svakoj regiji(USA, Kina ili EU).

Dakle PE 30 i vrh zaposlenosti i rep krivulje koji ubrzava skoro okomito – najava recesije. I naravno, slavna invertirana kiruvlja prinosa na obveznice USa je bila prisutna.

Danas nije nista takvo, nemas dobru zaposlenost, nemas visok PE, nema invertirane krivulje. Bond market je prenapuhan i kamatne stope moraju ici gore.

Po meni to je u biti odlično jer će se dati višegodišnja kontrola rasta kroz dizanje kamatnih stopa – s tim da USA housing i employment polako rastu. Ovo ne bude vrh ciklus niti nije, bude za par godina kad opet svi ulete naglo na vrhu, pametni prodaju sve a PE bude 45 za većinu svjetksih indexa.

Tako da velim, 1500 SPX. I? Zasto bi morao dolje? Koje su najveće prijetnje? Uvijek bude do 1500 ili otp i natrag?

Moguće ali sumnjam.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

james imamo izgleda nekakvo dno gbp-usd ..1.5745

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



james imamo izgleda nekakvo dno gbp-usd ..1.5745

a je me izyebala, kupujem još od 1,5900 s prosjekom 1,5850 šutim i trpim dok ne dođe na 1,6300 opet.
[/quote]ja sam probao 1.5998 i napustio drugi dan s/l me pokupio…
sad cu pokusati ovdje 1.5750-1.58
svaka cast ako trpis sve ovo vrijeme..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


"Majstori" najavljuju DAX na 10000, a kao sigurno do 8500. A na 7200 je bilo da ide dolje. 😀

I to sigurno pravocrtno kao da ide žičarom na vrh planine. [emo_smijeh]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


svaka cast ako trpis sve ovo vrijeme..

ma trebalo mi šamar opalit jer nisam zatvorio kad se prvi put vratilo na 1,59.



svaka cast ako trpis sve ovo vrijeme..

ma trebalo mi šamar opalit jer nisam zatvorio kad se prvi put vratilo na 1,59.
[/quote]1.5725 ,,usao long …sad da vidimo kamo ce dalje

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

vrhunski bijeg iz crude long DOBITKOM 19.27% odma ulet u CAT i tu bi bome moglo biti i nekog dokupa za solidan izlaz. poslije ovakvog izvješća nisam valjda takve sreće da da knjižim minus…

who dares, wins

DA,

DAX
iako se DAX ponaša prema grafu iz mojeg prethodnog posta , naglašav da je graf pogrešan . Puko mi je program, a nisam primjetio . Odnosno sve stoji osim gornjeg otpora na cca 8000 koje više ne vidim !
Ovaj DAX mi ide debelo na kur…..

NAFTA
Prije otpora na 97,800 ide pad na nekih 95,600 $ ( tako ja vidim )

GOLD
Prije 1730 vidim ga na 1600

BUND
prije 146 možda još mala korekcija

NAPOMENA : to su osobne projekcije !

Evo i grafova koji su moja projekcija !

zaboravio sam staviti DAX, pa evo ga, ali ovdje nikada ne znaš

sada će rasti pa ……nemam pojma više


Evo i grafova koji su moja projekcija !

nije lose mida. ovaj za naftu ti je izgleda dobar.

New Report

Close