Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stručnjaci, što kažete na zlato? U dvojbi sam na short-term kupiti turbo long s ciljem 1800.


Stručnjaci, što kažete na zlato? U dvojbi sam na short-term kupiti turbo long s ciljem 1800.

grafovi tako kažu, ali ni ja se ne usudim


Dobro primjećeno, nokla. Čudno da nitko nije prije to snimio (obavijesti od jučer u 14:30-14:40).

Hehe, još malo certifikata. Imamo EUR/HRK turbo short i long, USD/HRK turbo short i long, ali mi nije jasan ovaj LDX2 – DAX turbo long (a povratak biturbo short certifikata ih ne zanima).


evo jos jedan long certifikat na dax,mislim da ovaj potez govori više nego tisucu rijeci sad znam barem gdje trziste ide.

hvala erste 🙂

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

@pancho66
da, ovim potezom su dosta rekli

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Sve je to u redu i sve o ZSE stoji. Ali nitko nas ne tjera da smo tu. Dakle, ja prihvaćam da me mogu "nategnut" i isto tako prihvaćam da DAX može biti izbijen iza prije 10h ili poslije 16h. Ja riskiram zato što mi certifikati omogućuju da s manjim sredstvima zaradim više nego na dionicama. Naravno da mogu više i izgubiti, ali zato certifikati i postoje, da se malo kladiš. 🙂

Eto,sve je rečeno. Čemu beskrajno lamentirati o nepovoljnim uvjetima? Treba se ili prilagoditi ili otići tamo gdje je demokracija uknjižena već dulje vrijeme.
Ponavljam se po stoti put, certifikate na ZSE treba promatrati isključivo u rasponima od mjesec dana,pa ako se poklopi da ima smisla kupiti početkom mjeseca onda uletiš (osim DAX-a). Nije bogzna što,ali dobrim odmjeravanjem TA se da nešto napraviti (primjerice ulet u GOLD kad je otresao do 1626). Tko ne želi strepiti od resetiranja neka se skoncentrira na DAX.

P.S. Therione,hvala na objašnjenju o resetu.


Dobro primjećeno, nokla. Čudno da nitko nije prije to snimio (obavijesti od jučer u 14:30-14:40).

Hehe, još malo certifikata. Imamo EUR/HRK turbo short i long…

Rekao bih da im ovaj EUR/HRK nije prepametan odabir s obzirom da tečaj Kune uvijek ojača u ljeto,a zimi oslabi. Osim ako opet imamo hebeni reset vrijednosti.

kod pucanja sdx1, očitovanje iz erste-a je bilo da će ovisno o zanimanju investitora izdati novu seriju bla bla bla… bit će da kod njih radi neki disleksičar koji je zamijenio SDX2 u LDX2 [emo_zloban]..ili je to možda samo tavan špreha i put prema 8500 pt [emo_zloban]

free flow information

@Therion, veliko jajaši su uzeli 30% na nafti od jučer [emo_ljut]

Eeeee, treba imati cojones.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

evo ti jedan link sa 10sec odmakom http://www.profit.biz/Commodity/LiveCharts/LiveCharts.aspx

tražim di ima sa 1 sec fijuuuuuu 😉

Na onom linku što sam stavio neki dan, imaš isto 10 sec, samo pod opcijama grafa trebaš izabrati (default je 1 min). Ali svi ti grafovi su od istog “provajdera” – Dukascopy Forex Bank iz Švicarske. Tako da sumnjam da ćeš naći 1 sec.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

E sad, da li ovi iz Erste žele navući na LDX2 prije nego pukne ili stvarno misle da DAX ide opet UP… ?!

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

New Report

Close