Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ispravak netočnog navoda… bullish pennant (hebiga,zastavica ova,ona….cjepidlačenje…).

Certifikati se ne resetiraju nego se u određenom danu u mjesecu (pretpostavljam da je to zadnji u tekućem mjesecu, neka napište netko tko zna ili mu se da pročitati u uvjetima izdanja) napravi roll-over, budući da su nafta, bund i gold zapravo futures na Feb ’13, Mar 13, Apr ’13… Trenutno smo na futuresima za veljaču, a kad se približi veljača, onda smo na futuresima za ožujak, itd. Tako da se vrijednost temeljne imovine promjeni sama od sebe, pa samim time i roll-over učini svoje i smanji imateljima certifikata njihovu vrijednost sukladno tome. Jedino nam je dragi naš DAX lišen te “ljepote”. 🙂

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.


domaći ,

kaži što to točno lažem ili ti lažeš ?
hoćemo staviti naloge ovdje na forum ?

…………………………………………………………

zašto jer ne znaš investirati ( tako domaći tumači )

1. Kakvo je ovo trgovanje certifikatima kada mi možemo trgovati samo 40% vremena trgovanja ( nafte nrp. ) ? Zašto onda nemamo stop loss mogućnost ?
2. Zašto nemamo osiguranu gledalicu u real timeu gdje se vidi i količina prometa nego napamet igramo ili se polovno snalazimo ?
3. Zašto nema jasnog prospekta na hrvatskom za svaki certifikat kada je on zakonom obvezan ?
4. Zašto Erste proda više certifikata nego kasnije nudi mogućnost otkupa u kritično vrijeme ?
4. Zašto na ZSE davi s dražbama uravnoteženja upravo na trenucima pucanja certifikata i tako izaziva paniku i nesigurnost ?
5. Zašto za istu cijenu sirovine kojom trgujemo unutar 1 minute , MM izmjeni cijenu do 30 Lipa razlike , a tečaj je isti ?
6. Zašto kada Erste-u pukne program ili PC isti ne nadoknadi štetu za sve koji su željeli trgovati jer suprotno bi bilo tko te jbe ?
itd……

Pa hebo ga ti!
Ako je to sve tako kao što kažeš, zašto ideš u tako nešto’ Jel te netko puškom tjerao? Ja kad vidim da mi se nešto ne sviđa ne idem tamo. A ne prvo probati, pa onda kad ne ide kukati i sazivati na sav glas “oni su mene zahebali”

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

T1000@ mudrijasu evo danas sam ranije ustao i odradio puno radno vrijeme do 16h sta za mene nije obicaj…evo pa zbrajaj malo ,ako uopce znas sto je ovo [emo_plazi]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Kod tebe dragane nema zbrajanja ti samo oduzimaš, minus na minusu[emo_plazi]

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

T100

ja sam ovdje malo bitan, ali problemi koje sam naveo ostaju svima na štetu koji ovdje trguju, a ersteu na korist

Gledaj koliko mogućnosti ERSTE ima da nas nategne kada je najatraktivnije za nas ;
1. Povuku se s burze kada im se digne jer imaju takav ugovor s ZSE
To su već jednom napravili na LONG DAX-u i nije ih bilo dovoljno dugo da svi ohlade od sigurne kupnje koja se indikatorima u tom trenutku jasno ukazala. Pravdali su se pokvarenim programom, ali da tebi padne program i nisi prodao ili kupio na vrijeme bilo bi tko te jbe.
2. Imaju ogromnu razliku kupovne i prodajne cijene na certifikatu i uopće nije bitno je li običan, turbo ili biturbo, te povrh doga za 30 Lipa dodatno se igraju gore ili dolje ovisno o trendu
3. KOLIKO ĆEŠ TOČNO dobiti novaca kada certifikat pukne ? Nemaš pojma, nego koliko Bog ( Erste ) da . Pa što je to normalno ?
4. Nemaš službenu gledalicu pa pogađaj koliki je tečaj certifikata kojim trguješ
5. Mogu korigirati vrijednost certifikata baš kada misliš da si puno zaradio, a jedan kolega ti je prethodno kroz zlato to i objasnio
6. Prisutni su samo 40% trgovinskog vremena za naftu i zlato npr. , a i DAX radi i trguje od 08 do 22 sata , a nemam stop lose naloge
7. Kada kupiš certifikat na dnu ili vrhu i očekuješ prodaju u toku dana ERSTE namjerno postavlja manje količine naloga na kupnju ili prodaju nego što ih može očekivati odnosno nego što ih je prodao, a što je čisto izbijanje novaca
8. Zagrebačka burza nema pojma o mogućnostima, pravima i obvezama certifikata, danas sam ih morao skoro sat vremena upućivati na isto, a što govori o snazi izdavatelja certifikata i njegovim interesima za račun malih dioničara
9. Danas su mi sa ZSE objasnili da je upravo ERSTE insistirao na Dražbi uravnoteženja, a ni na ZSE nemaju pojma što će im to, ali zato je danas na nafti svatko mogao vidjeti točno što će im to ;
unutar 3 minute bila su čak 3 dražbe uravnoteženja na samo vrhu nafte shorta. Cijena je bila 94.69 $, a puca na 94,75 ili samo 6 Centa je falilo da pukne certifikat, a nitko nije mogao prodavati jer je bila 3 x dražba uravnoteženja koja očito ima samo jedan zadatak da nategne sve u najboljem, trenutku


Kod tebe dragane nema zbrajanja ti samo oduzimaš, minus na minusu[emo_plazi]
[emo_palacg][emo_palacg][emo_novac][emo_novac][emo_novac]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

OK MIda, dakle ukratko tebi ovo trgovanje certifikatima nikako ne valja..Pa dobro zasto onda uopce trgujes njima, ostavi ih se i trguj kao “verdi” i ekipa preko stranih brokera..svi sretni i zadovoljni..

ne kuzim sto ti je cilj dokazati ovom raspravom.

...


OK MIda, dakle ukratko tebi ovo trgovanje certifikatima nikako ne valja..Pa dobro zasto onda uopce trgujes njima, ostavi ih se i trguj kao "verdi" i ekipa preko stranih brokera..svi sretni i zadovoljni..

ne kuzim sto ti je cilj dokazati ovom raspravom.

Mida je dobrim dijelom u pravu, a buni se očito zato jer želi slične uvjete trgovanja cetifikatima na ZSE kakve imaju ulagači na stranim burzama… nije tu problem u našim brokerima jer oni uredno odrade sve što mogu nego je problem što ova žabokrečina od ZSE dopušta da se na ovakav način (štetan po male ulagače) uopće trguje umjesto da osiguraju fer trgovanje npr. trgovanje certifikatima na DAX do 17.30!

otklanjam svaku odgovornost za mišljenje izraženo kroz forumske postove

Sve je to u redu i sve o ZSE stoji. Ali nitko nas ne tjera da smo tu. Dakle, ja prihvaćam da me mogu “nategnut” i isto tako prihvaćam da DAX može biti izbijen iza prije 10h ili poslije 16h. Ja riskiram zato što mi certifikati omogućuju da s manjim sredstvima zaradim više nego na dionicama. Naravno da mogu više i izgubiti, ali zato certifikati i postoje, da se malo kladiš. 🙂

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

nova serija certifikata
Vaš link …

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Dobro primjećeno, nokla. Čudno da nitko nije prije to snimio (obavijesti od jučer u 14:30-14:40).

Hehe, još malo certifikata. Imamo EUR/HRK turbo short i long, USD/HRK turbo short i long, ali mi nije jasan ovaj LDX2 – DAX turbo long (a povratak biturbo short certifikata ih ne zanima).

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

New Report

Close