Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I to je to , samo sam čekao kad će krenuti teorije urote…

Hej pa nije njemačka burza ZSE pa da tamo jedna mala bankica može manipulirati..I manipulirati radi koga čega ? Hajdemo pretpostaviti za nas “ogromnu” brojku da je Erste na pucanju SDX1 i LGD1 zaradiio 10 milijuna kuna (a nije toliko ni priblizno)..Znas li koliko je tih 10milijuna sitan i zanemariv novac na svjetskom tržištu da bi se za to manipuliralo…

Jednostavno priznaj da ne znaš i da ti nije išlo, tako češ brže napredovati i učiti.

P.S
I ja sam nešto popušio na SDX1, no nije mi za to ERSTE kriv..ako je onda je kriv i za to što sam dobio na drugi certifikatima 🙂

...

Mida, ti si u krivim vodama. Definitivno. Najveća greška na burzi je vraćanje izgubljenog. Kao i u kartama.
Ako si izgubio, odmakni se, napravi strategiju i pokušaj zarađivati sukladno strategiji. Ali nemoj pokušati doći na pozitivnu nulu. To nikad nije dobro. Nula će doći sama od sebe ako stategija bude donosila rezultate, a ne ako u svaku kupnju ulaziš na isti način kao i prvi put.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Koliko banaka koristi srebro kao podlogu valute a koliko zlato i koji su omjeri?

Koliko ima sadašnjih i budućih mogučih izvora srebra i zlata?

Kako se industrijski primjenjuje srebro a kako zlato?

Odmah da odgovorim,

JP Morgan Chase u svom vlasništvu ima preko 90% svih zlatnih i srebrnih obveznica .

Osim toga zlata u opticaju ima 5 puta više od srebra, a zlato je 55 puta skuplje , zanimljivo a ?

Od 2008 svatko tko u USA kupi zlato manje od 1500 $ mora platiti porez po zakonu , a od 2010 god. strogo se zabranjuje anonimno trgovanje zlatom .

Drugim riječima upravo JP nabija cijenu zlata prije velike rasprodaje .

i da, Njemačko zlato je bilo pohranjeno na adresi 33 Liberty Street, a ne u Fort Knoxu kao svi ostali .[emo_smijesak]

@Mida – otvori blog, ne o investiranju nego o teorijama zavjere i Lizzard Kingovima.

Tu si doma, prema tome tu uloži vrijeme i novac.

Tako bi ja ako mi nesto ide, napustim ono što mi neide(burza u tvom slučaju).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



@Mida
– otvori blog, ne o investiranju nego o teorijama zavjere i Lizzard Kingovima.

Tu si doma, prema tome tu uloži vrijeme i novac.

Tako bi ja ako mi nesto ide, napustim ono što mi neide(burza u tvom slučaju).

pa dobro stoji što kažeš, ali zašto dijeliš savjete kada tebi ide jednako kao meni, razlika je samo što ja više uložim ?


Ako sam dobro vidio izgleda da je zlato odradilo bullish triangle na dnevnom. Očekivana razina 1680-1682. Čeka se daljnji rasplet događanja…

Veselim se vidjeti da gold odrađuje sve po planu :happy:

Nego, može li mi netko,ako nije problem, objasniti na brzaka zašto se mijenja poluga na certifikatima. Kako zadnje vrijeme imam zlato long,uočio sam da su polugu mijenjali barem 3 puta. Bla je 6,7x, pa 7,2x a danas je 6,82. Ja sam mislio da poluga uvijek stoji ista??




@Mida
– otvori blog, ne o investiranju nego o teorijama zavjere i Lizzard Kingovima.

Tu si doma, prema tome tu uloži vrijeme i novac.

Tako bi ja ako mi nesto ide, napustim ono što mi neide(burza u tvom slučaju).

pa dobro stoji što kažeš, ali zašto dijeliš savjete kada tebi ide jednako kao meni, razlika je samo što ja više uložim ?
[/quote]

Hahahha.

Kažeš zadnje oružje je niskost i laž.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

domaći ,

kaži što to točno lažem ili ti lažeš ?
hoćemo staviti naloge ovdje na forum ?

…………………………………………………………

zašto jer ne znaš investirati ( tako domaći tumači )

1. Kakvo je ovo trgovanje certifikatima kada mi možemo trgovati samo 40% vremena trgovanja ( nafte nrp. ) ? Zašto onda nemamo stop loss mogućnost ?
2. Zašto nemamo osiguranu gledalicu u real timeu gdje se vidi i količina prometa nego napamet igramo ili se polovno snalazimo ?
3. Zašto nema jasnog prospekta na hrvatskom za svaki certifikat kada je on zakonom obvezan ?
4. Zašto Erste proda više certifikata nego kasnije nudi mogućnost otkupa u kritično vrijeme ?
4. Zašto na ZSE davi s dražbama uravnoteženja upravo na trenucima pucanja certifikata i tako izaziva paniku i nesigurnost ?
5. Zašto za istu cijenu sirovine kojom trgujemo unutar 1 minute , MM izmjeni cijenu do 30 Lipa razlike , a tečaj je isti ?
6. Zašto kada Erste-u pukne program ili PC isti ne nadoknadi štetu za sve koji su željeli trgovati jer suprotno bi bilo tko te jbe ?
itd……


Nego, može li mi netko,ako nije problem, objasniti na brzaka zašto se mijenja poluga na certifikatima. Kako zadnje vrijeme imam zlato long,uočio sam da su polugu mijenjali barem 3 puta. Bla je 6,7x, pa 7,2x a danas je 6,82. Ja sam mislio da poluga uvijek stoji ista??

Poluga se mijenja ovisno o tome koliko je vrijednost certifikata udaljena od granične vrijednosti.

Kao primjer možeš iskoristiti onaj CEBA kalkulator za certifikate pa se malo igraj s vrijednostima 🙂
http://www.centarbanka.hr/default.aspx?id=395

Poluga = Trenutna u EUR (ili USD) * omjer * tečaj / vrijednost certifikata u KN.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

@ shefsale, therion, hvala na odgovorima.

u međuveremenu palo mi je još nešto na pamet,a mislim da nije zgorega podsjetiti se na to, jer masu ifnormacija trejderima bude važno u jednom kratkom periodu kad ulažu u instrument,pa poslije zaborave…

uglavnom, ima neka fora sa resetiranjem certifikata koja se događa, ne znam,svakih mjesec dana ili sl.,a uzrokuje pomak vrijednosti certifikata. bilo bi dobro da se zna kad se koji certifikat resetira vezano za vrijednost povezane imovine,jer kao što rekoh,kod resetiranja dođe do promjene, te se vrijednost certifikata odmakne u nekom smjeru (mislim da je smjer nepovoljan za kupce :negokako:). Ja sam svjedočio priličnom pomaku gold certifikata još tamo pri početku emisije na naše tržište. Pomak je bio toliki da mi je posušio cijeli dobitak iako je vrijednost zlata porasla sigurno za nekih 1% i više, u odnosu na cijenu koja je bila kad sam kupovao certifikat. Ne bih htio da mi se to ponovi, resetiranje certifikata i gubitak zarade,pa mislim da bi bilo pametno staviti listu sa datumima resetiranja certifikata :kobasica: :0)

hvala

mislim da se na gold kreira bullish flag, na satnom grafu… :)))))))

New Report

Close