Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jedno je trgovanje dionicama koje onda čine DAX index, a drugo trgovanje DAX futuresima koji su izvedenica DAX indexa.

ali kad gledam ovaj link:

http://tools.godmode-trader.de/German30/

onda u donjem prozoru vidimo da prolaze transakcije i po pojedinoj dionici (addidas …. itd.) i izvan radnog vremena burze.

pa zar nisu to sastavnice index-a?

DAX radi od 9-17.30, ali futursi nastavljaju 24 sata na dan . Noćas u 01.30 sati još se trgovalo .
Dax slijepo prati futurse ( http://de.wikipedia.org/wiki/DAX-Future ), a što govori o činjenici da trgovina dax-om od 09-17.30 nema nikakav utjecaj na kretanje dax-a, već futursi odnosno veliki investitori, mahom vlasnici certifikata, odlučuju o rastu ili padu dax-a.

DAX mora još gore, al za nekih 10-12 dana uslijedit će jača korekcija.
To je moje viđenje.

@Mida

Show si:)

mida@daxconspiracy.com

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Hvala na linku. Budući da pokazuje trgovinu i sada, da li su to futuresi ili se i redovnim DAX-om sada trguje?

Vaš link …

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Hvala Rekvijem.

Ali link od jučer[/url]mi je nekako pregledniji.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Od 346 short certifikata što ih je izdao Erste Autria ostalo ih je 7 od čega 2 rumunjska i ostalo naši.

USD

Unemployment Claims

372K (novi podatak)

356K (prognoza)

362K (prethodni podaci)

vrlo loše, vidjet ćemo hoće li to umanjiti euforiju na burzama

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

Može mi netko ovo pojasniti:
na erste-ovim stranicama za short nafte piše da je izvršna cijena 110,68, a cijena je sada na 101,90 i svejedno se i dalje trguje?!? To mi ima smisla jedino ako je tih 110,68 cijena u dolarima na burzi nafte, a ne u kunama na ZSE?

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Pa jasno radi se o cijeni temeljnog instrumenta, dakle radi se o cijeni nafte i to u dolarima..Kada cijena nafte dosegne 110,68 ili više taj certifikat puca…

...

Izvršna cijena je 110,68 USD, kako je HaoRen već objasnio, a cijena certifikata je 102-103 kn, i to nema veze s tih 110,68 USD. Jedina veza je da ako cijena nafte padne sa 93 na 90, 89, itd… da će se cijena certifikata povećavati, tj. 102-103 kn će postati 105, 110, 115… ovisno o parametrima. Skini si sa stranica Erstea, baš za taj short certifikat, na dnu stranice excel tablicu za izračun vrijednosti certifikata, pa malo prouči.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.


..baš za taj short certifikat, na dnu stranice excel tablicu za izračun vrijednosti certifikata, pa malo prouči.

Hvala obojici za info, možeš dati link za ovo u excelu jer nisam uspio naći? [emo_smijesak]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close