Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E moji dečki…..
Manje vrijeđajte one koji imaju znanje a više ulažite u znanje, pa će i rezultati bizi bolji.
Sretna vam svima Nova Godina

i Zapamtite : NIKAD KONTRA TRENDA

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Bolje prodati prerano, nego prekasno

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

evo jedan mali pogled na dax, ovo je moje mišljenje, a vi donesite svoje. Ne isplati se ići na short sa ovim certifikatima dok nema razlike barem 100 bodova jer vam 40-50 bodova odnese broker i Erste. Ukratko: rast Dax-a još barem dva tjedna i to minimalno 250 bodova a moguće je i pucanje tsdx-a.

Da li netko ima link na realtime DAX?
Forexpros, tj. investing.com ima realtime samo CFD (dakle od market makera i sl.), a on, za razliku od ostalih, kaže da je danas otvaranje bilo na 7.775,30 EUR, a zapravo je bilo na 7.689,46 EUR. A samo tamo sam našao realtime, a sad se pokazao kao jako netočan.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

EDIT:

Na Yahoo Finance je još bolje. Otvaranje na 7.649,89 EUR, a lowest 7.602,89 EUR.
Tko je ovdje lud?

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Hmmm… meni se nekako čini najlogičnije da je vrijednosti indeksa njemačke burze najbolje provjeriti na – stranicama njemačke burze [emo_smijeh]

http://www.boerse-frankfurt.de/en/equities/indices/dax+DE0008469008

Open/Low 7.689,46



Baš ste svi sigurni u pad DAX-a sutra?
Zašto?

ništa na burzi nije sigurno, samo je pitanje možemo li mi uloviti dna obzirom da na ZSE ne možemo trgovati od 09-10 niti od 16-17,30…a obzirom na žestok rast danas od preko 2% sutra je realno očekivati hlađenje
možemo to postaviti i drugačije, zašto vi koji očekujete daljni pad ne kupujete sada long DAX-a????
[/quote]

Zašto mi koji očekujemo daljnji pad ne kupujemo long DAX-a?
Zato što je poanta sveg ovog zaraditi novce, kad nešto pada onda novce gubim ako sam long?

Šala, znam da je tipfeler.
Long ne kupujem jer imam dovoljno u CRO dionicama koje fino prate ovo vani.
Short mi je principijelno hedge kad ostalo pada da izjednačim razliku.

A i zanimljivo je. Stalno biti u smjeru? MA daj, nemam toliko znanja još manej iskustva.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Hmmm… meni se nekako čini najlogičnije da je vrijednosti indeksa njemačke burze najbolje provjeriti na – stranicama njemačke burze [emo_smijeh]

http://www.boerse-frankfurt.de/en/equities/indices/dax+DE0008469008

Open/Low 7.689,46

Ali to nije realtime. I na Bloombergu su identični podaci kao i na stranicama frankfurtske burze (ne znam zašto su na Yahoo finance krivi), ali su isto 15-min delay.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.


Da li netko ima link na realtime DAX?
Forexpros, tj. investing.com ima realtime samo CFD (dakle od market makera i sl.), a on, za razliku od ostalih, kaže da je danas otvaranje bilo na 7.775,30 EUR, a zapravo je bilo na 7.689,46 EUR. A samo tamo sam našao realtime, a sad se pokazao kao jako netočan.

Evo ovdje imaš realtime, a u tablici desno pomicanjem strelice možeš vidjeti i cijenu u određenom trenutku
http://tools.godmode-trader.de/German30/

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Hvala na linku. Budući da pokazuje trgovinu i sada, da li su to futuresi ili se i redovnim DAX-om sada trguje?

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Koliko ja znam, DAX završava u 17.30 pa je nakon toga post-trgovanje do 23.00, slično kao predtrgovanje od 07-09. Moguće da se trguje nekakvim izvedenicama, ali kako to ne nude na ZSE nisam se pobliže informirao.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

ni meni bas nisu jasni ti pojmovi pred-trgovanja i post-trgovanja.

da li u tim terminima zaista prolaze i registriraju se transakcije ili ne?

ako da, kakav je onda smisao radog vremena od 9:00-17:30?

onda burza po tome radi cijeli dan.

New Report

Close