Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


divim se svima koji su i dalje u SDX1, ja priznajem da bih vjerojatno sada pio apaurine da sam još unutra [emo_beztona]

Apaurine se pilo tamo 2008, sad kako bude bude…

No pain no Game

Ovakav rast Dax-a će se pamtiti u školi teničke analize, ne moram vam ništa novo govoriti jer su svi rekli sve, čekamo pucanje SDX1 i nažalost nastavak trgovanja samo sa TSDX, a prema mojim novim projekcijama za siječanj izgleda da će to biti jedini certifikat za trgovinu jer zlato mi je kao ukakana beba smrdi na sve strane, mada bih rekao LONG, a certifikat na naftu je slabo postavljen pa jedino ostaje TSDX.

Sudeći po 4h grafu EWG-a (Germany Index ETF) ovo danas je lako moguće bio vrh na DAX-u za neko vrijeme.
Do kuda će se korigirati, vidjet ćemo…

Ako je doista tako, opet će ispasti da je za <100 bodova "falilo" izbijanje certifikata, baš kao i na LDX1 pred mjesec dana.
Iako, nakon korekcije veća je šansa za daljnji rast, nego je zapravo bila šansa za daljnji pad oko 6.950, tako da se čini da je veća šansa da će SDX1 ovaj put pući nego što je to bilo za LDX1 prošli mjesec.

A to bi se, u biti, i poklapalo s onim targetom za zlato:
http://stockcharts.com/public/1684859/chartbook/124844123
Ovo je točan link, negdje se pojavila točka-zarez na kraju

Nakon određene korekcije na dolje (indeksi), daljnji rast...što bi kod zlata vjerojatno trebalo biti obratno, nakon korekcije na gore, daljnji pad.

A evo i grafa…


Ovakav rast Dax-a će se pamtiti u školi teničke analize.

ovo je najnormalniji trend koji se redovito događa dvaput godišnje, ljeto 2011. je Dax iz dana u dan imao dnevni raspon od 300-500 bodova, to se pameti.

exelero, slobodno komentiraj… samo bih volio više sadržaja vidit, treniranje živaca po forumima je dio životne škole.

Dax je trenutno na 7640, jel ovo bio reversal vidit ćemo ujutro.

nevjerojatno, evo DAX-a opet na 7670! jučer je USA dosta pala, ali efekta na DAX nema. dobro je netko rekao da Švabe prate USA samo u rastu, a u padu zastanu oko 0 pa kad USA opet krene rasti, onda rastu i Švabe. teško je oteti se dojmu da se kretanjem DAX-a dirigira…

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Opa,

pa danas ide masa podataka iz USA, uključujući i final GDP.

Ajde da vidimo.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Opa,

pa danas ide masa podataka iz USA, uključujući i final GDP.

Ajde da vidimo.

a što se tu ima iščekivati? ako podaci budu loši, cijene će danas ostati gdje jesu pa će sutra dionice rasti jer će se po deseti put očekivati pozitivan rasplet oko fiscal cliffa, a ako budu dobri, rast će se nastaviti odmah danas. DAX i SPX jednostavno nemaju u planu iole ozbiljniji pad ove godine

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Evo šta ovaj analitičar kaže o shortu Daxa:

http://www.marketwatch.com/story/time-to-short-germany-as-miracle-economy-ends-2012-12-19

"Only dead fish swim with the stream"


Opa,
pa danas ide masa podataka iz USA, uključujući i final GDP.
Ajde da vidimo.

Da, Winston Leonard Spencer Churchill je prvo otišao u NY, prodao svoj portfelj dionica, vratio se u Englesku slijedeći dan i Njemačkoj objavio rat, ali mislim da su rekli da je to slučajno ispalo tako . [emo_novac]

Koliko vidim još su od 10 samo 2 shorta u EU od Erste ostali
oba naša na 7750 i 8250

https://produkte.erstegroup.com/Retail/en/Products/Structured_Products/Turbo_Certificates/Site/All_products/index.phtml?elem750911_sortBy=maturity&elem750911_sortOrder=ASC

Nafta short?
Misljenja molim?

"alea iacta est"

New Report

Close