Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@James – zlato je bilo kratkoročna prilika čak i za tvoje time scopove.

Koliko si izgubio na SPX-u?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



@James
– zlato je bilo kratkoročna prilika čak i za tvoje time scopove.

Koliko si izgubio na SPX-u?


Izgubio? Ja? [emo_zloban]
Otvorio sam danas short na Dax 7.635 i Nasdaq 2.690 pa ćemo vidit kako će završit.
Samo mi je kava u minusu 2,5% i kara me već mjesec dana.

@James

ima dax (po meni) još prostora za rast, daily i weekly još 60-70 bodova.

Stalno ih pomicem jos od 7620 ali hbg.

Prije mi se čini da ce na objavu riješenja fiscal cliffa sve potonuti, bar po chartevima.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Erste je izdao 2 turbo shorta
jedan koji puca prije našeg na 7689 i naš koji puca na 7750

https://produkte.erstegroup.com/Retail/en/Products/Structured_Products/Turbo_Certificates/Factsheets/Turbo_Certificate/index.phtml?q=&ISIN=AT0000A0XHC3&ID_NOTATION=

https://produkte.erstegroup.com/Retail/en/Products/Structured_Products/Turbo_Certificates/Factsheets/Turbo_Certificate/index.phtml?q=&ISIN=AT0000A0WQU8&ID_NOTATION=

To je rumunjska verzija, br. 2. Prvi je puk’o na 74xx. A njihov je open-ended, naš je do rujna 2013. Zašto?

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.


Apropo teorija zavjere, čak i da postoji neka kontrola DAX-a, sumnjam da ERSTE ima ikakvu ulogu na USA tržištu, a DAX voli pratiti USA.

Što se teorija zavjera tiče, mislim da je istinitija ona da je jednostavno određen novac s US tržišta jesenas (tbog poznatih razloga) odlepršao prema EU, posebice DAX-u kao indeksu najbolje stojeće ekonomije, putem ETF-ova tipa EWG ili direktno. A to je (siguran sam) dijelom dovelo i do “manipulatorskog” rasta DAX-a (nešto slično onom našem ludom rastu u 2Q2009 (do Sanadera :D) koji, naravno, nema nikakve veze s ovim “našim” certifikatima.

No, ne treba smetnuti s uma i ono što sam napisao neki dan – kao što na 7.400 nitko nije očekivao pad do 6.950, na 6.950 ovaj ludi rast, tako je vjerojatno blizu i trenutak kad nitko ne očekuje “korekciju” [emo_smijeh]

Na koliko puca tsdx, te što se događa kad pukne, može mi neko objasniti.Hvala

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

TSDX puca na 8250 bodova.

Ako u bilo kojem trenutku DAX dosegne navedenu barijeru, prestaje vrijediti, a Erste Group isplaćuje imateljima tog certifikata rezidualnu vrijednost, koja može biti sve od 0 kn do malo manje od koliko bi certifikat vrijedio na 8249 bodova, dok još nije puknuo, a nakon što izdavatelj zatvori sve pozicije i pokrije svoje troškove.

Cijena certifikata u svakom trenutku je: (izvršna-trenutna)*omjer*tečaj (+premija), a tada bi zadnje prije pucanja bilo: (8500-8249)*0,01*7,52 = 18,87 kn (+premija koja u spread-u – bid/ask). E sad, to “malo manje” nam još uvijek nikome nije jasno, jer nismo doživjeli pucanje. Neki misle da pušiš sve, drugi (uključujući mene) misle da izgubiš određeni postotak od te zadnje važeće cijene. Dakle, da ne dobiješ tih 18,87, nego npr. 18 kn po certifikatu.

Iskreno se nadam da nećemo ni saznati.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Tko još nije primjetio link s desne strane: Pauza za certifikate.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Hvala majstore

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

U Aziji teška zelenjava, bit će gusto danas. Mislim da izlazim ako prođe 7690. Shit happens. 🙁

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Jos mi samo ostaje 21.12.2012…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

New Report

Close