Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ameri su padali 2 dana, danas bi trebali malu korekciju napraviti i nešto rasti.
Paralelno DAX raste već 3-i dan i danas kada krene pratiti Amere ode to visoko.

Mnogi ovdje vade grafove otpora na 7600-8000, ali nemaju tehničku podršku za isto.
Grafovi su ispali iz igre još kod 7380 odnosno posljednji kvazi otpor na 7500, te sve nadalje je otvoren put za rast .
DAX nema pokriće u fundamentima za ovaj rast, na tehničkoj još i manje, a jedini motiv koliko ja vidim je igra certifikatima.
Što se više DAX zadržava na višim razinama to potpore postaju sve više i ovo nema smisla više igrati . Ukoliko DAX odskoči gore imamo novi graf i tehničku analizu s daljnjim rastom biti će lako nacrtati jer trend će se odraziti.

Domaći, Inverter
evo danas vam Euro pada, ali Dax opet raste !

DAX ima vrlo čvrste tvrtke u svom portfelju koje imaju mali free float dionica i s njima se da lako manipulirati .

Ide se tu na izbijanje certifikata

evo zgodan clanak:

http://liderpress.hr/biznis-i-politika/svijet/wall-street-suocen-s-nesigurnoscu-i-to-ce-se-nastaviti-do-kraja-godine/


DAX za 2 mjeseca na 8000

Mislim da ću se morati korigirati, vezano uz ovu prognozu…
Mislim da je to bilo sve od long pozicije, možda još dan-dva-tri plusa i to je to.
Sljedeći target DAX na cca 5000, negdje u 2013..

Živjeli

zadnji put kad je nafta bila na 87,20 LWL1 je bio na 45kn, sad je na 40. super su to ovi napravili iz erstea

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

od kada su certifikati uvedeni pričam o tome rekvijem, ali na kraju kao osmanjen odustao sam na taj čudan obračun upozoravati.
samo unutar 5 minuta, certifikati imaju velika ( postotna) odstupanja vrijednosti po istom bodovnom pragu DAX-a ili nafte, a što sam pratio

kako od vas, tako i od brokera pa i od Erste ostao sam uskraćen za odgovor zašto ?

svi govore o nekom prospektu iz Austrije i sl. , ali jasno računa na hrvatskom ili u brojkama nema !

Morate i tečaj uzimati u obzir..dolar je znatno oslabio u zadnje vrijeme zato i jesu certifikati na naftu “jeftiniji” u kunama

...

hao ren

ja govorim o postotnom bodu razlike na cijenu certifikata, a tečaj utječe u promilama

Ne utjeće u promilima u tome je stvar. Imaš kalkulator na stranicama centarbanke pa se poigraj i vidjet češ

...

O švabima više neću,što je previše-previše je…[emo_ljut]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(



DAX za 2 mjeseca na 8000

Mislim da ću se morati korigirati, vezano uz ovu prognozu…
Mislim da je to bilo sve od long pozicije, možda još dan-dva-tri plusa i to je to.
Sljedeći target DAX na cca 5000, negdje u 2013..

Živjeli
[/quote]

to su odradili 01.09.2011 sa 5502 bodova

Vaš link …

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


od kada su certifikati uvedeni pričam o tome rekvijem, ali na kraju kao osmanjen odustao sam na taj čudan obračun upozoravati.
samo unutar 5 minuta, certifikati imaju velika ( postotna) odstupanja vrijednosti po istom bodovnom pragu DAX-a ili nafte, a što sam pratio

kako od vas, tako i od brokera pa i od Erste ostao sam uskraćen za odgovor zašto ?

svi govore o nekom prospektu iz Austrije i sl. , ali jasno računa na hrvatskom ili u brojkama nema !


Mislim da ti je stvar u tome što je certifikat na nafti vezan na future koji ima datum dospijeća… I onda kad se približi taj datum certifikat se veže na future od idućeg mjeseca kojem je bila cijena viša za cca 1/2$… Odatle viša cijena nafte a certifikat na istoj razini…

New Report

Close