Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

naftice,naftice ajde još bar 2 dolarčića ovaj tjedan pa da se u miru raziđemo i nebumo se više tako igrali[emo_ooooo]

who dares, wins

pa dobro kakve veze ima dražba sa certifikatima????? besmislica nulte kategorije.

možda su zato narasli 12% u par dana ?
http://www.business.hr/kompanije/deutsche-bank-sakrio-12-milijardi-dolara-gubitaka

Ovi su gori od nasih. 😀

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Ni Draghi Mario ih nij esrušio, šta ćemo sad? Long? kad ćete krenut long s polugom?

Draghi nije, bude gornji bollinger na weeklyu na 7620.

Tako se meni vidi.

Apropo Deutsche Banka – bio sam na razgovoru (vidocall) kod njih, malo koja svjetska firma ostavlja dojam takve neuređenosti.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

AAPL je ovaj tjedan pao 8% (trenutna vrijednost 539, ali bio je danas i 518).
Tjedna SMA74 (cca 510) i mjesečni SMA20 (cca 500) su bili dobra potpora.

Za to vrijeme, u ova 4 dana SPX praktično bio “na nuli” iliti “sideways ” kretanje… Ako potpora izdrži i AAPL odbije prema gore (a nije nemoguće, barem u kraćem vremenu) i US-indeksi bi mogli prema gore (što su već i trebali zapravo)…

U svakom slučaju, diskrepancija DAX – US zadnjih dana (o kojoj sam pisao onomad) još je postala izraženija i moguće da DAX “povuče” i ostale…

sutra neka švabe napumpaju DAX na 7750 pa nek balončina pukne do kraja!

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Samo da malo prokomentiram vaše postove u svezi TA..

@inverter, bez uvrede,ali tvoj bullish flag nije nikakav bullish flag. Prvo,patern je predugačak,a čak i da ga uzmemo kao zastavicu,dax je ispao iz nje pa prema tome patern ne vrijedi.


@mida
, mislim da bi najprije trebao pogledati mjesečni graf,a onda kontati eventualnu korekciju. Kako stvari sada stoje DAX će se u najgorem slučaju korigirati do 7400 bodova. stavit ću graf kad uhvatim vremena.

Za kraj, deluxov trokut je na satnom grafu,a u satne paterne ne vjerujem previše,a osim toga nadam ste da ste razjasnili problem u agregaciji, jer je delux stavljao satni,a netko drugi je tražio trokut na dnevnom.

P.S. TA za zadnjih 15 dana je totalni pušing, kretanje DAX-a, u oba smjera, bilo je jako teško predvidjeti,pa sam najbliže midinoj teoriji zavjere,da je netko junački preveslao trejdere i uzeo im novce.


AAPL je ovaj tjedan pao 8% (trenutna vrijednost 539, ali bio je danas i 518).
Tjedna SMA74 (cca 510) i mjesečni SMA20 (cca 500) su bili dobra potpora.

Za to vrijeme, u ova 4 dana SPX praktično bio "na nuli" iliti "sideways " kretanje… Ako potpora izdrži i AAPL odbije prema gore (a nije nemoguće, barem u kraćem vremenu) i US-indeksi bi mogli prema gore (što su već i trebali zapravo)…

U svakom slučaju, diskrepancija DAX – US zadnjih dana (o kojoj sam pisao onomad) još je postala izraž
enija i moguće da DAX "povuče" i ostale…

Evo aapl +2,5… Vec danas vas scenarij

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

vanjanja

slažem se, iako sam dobio kritiku jer činjenice su činjenice
TA ima nekoliko alata, tražio sam potvrdu da više alata i uvijek dobio 80% potvrde i tako sam pisao. Potvrdu uvijek tražim od mjesečnog do satnog grafa, ali uzalud sa ovim čudnim daxom. Grafovi se ne mogu ni iscrtati zbog ovih noćnih trgovanja.
Svakim danom u zadnjih 15 dana su se konačni uvjeti grafa mjenjali noću, a samo zato jer su otpori preko noći na automatskoj trgovini postajali podrške, pa tako iz dana u dan, a time se korigirao Momentum i RSI pa time i sve ostalo.

dax je danas otvorio na 7548, a jučer zatvorio na 7454 ili 100 bodova manje. Tko može pumapati dax izvan radnog vremena ? Radnici Njemačke ili fondovi i banke ?

Napominjem da je ujedno i dax pa tako i spx i sl. burze općenito jako teško crtati jer to nije dionica to je skup dionica s raznim interesima i događajima svaki dan u svijetu . Utjecaj fundamenata je prevelik na TA
Naše analize mogu pomoći u prenapuhanosti dax-a u oba smjera da ga osjetimo, ali evo ovdje je dax prenapuhan još od 7380 i kako to objasniti ?
Kada takova napuhanost preraste u podršku grafovi se korigiraju, od mjesečnog do satnog i onda tražimo novi otpor koji bi trebao predstavljati vrh, ali svaki otpor pukne preko noći automastakoga trgovanja i više otpora po meni nema, a to sam i jučer napisao .
Sada ovi otpori na 7600…… su novi otpori koji kao što sam i jučer rekao nemaju potvrdu u formaciji već samo nadu .

Zanimljivo je da je 2009 upravo Francuska zabranila trgovanjem certifikata dok se CAC40 ne oporavi jer su oklade bile prevelike na pad CAC-a 40 !

evo, pa sada budi pametan
oscilatori pozivaju na pad, a graf na rast

PROBLEM JE ŠTO 7750 JE PREBLIZU

New Report

Close