Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tko pumpa DAX ?
znamo da je Erste kako u Hrvatskoj tako u većini istočno europskih zemalja pa i Turskoj otvorio poslovanje certifikatima nedavno svima odjednom i lako je moguće da su mnogi uletili u shorteve i sada ekipa banaka i fondova pokušava pumpanjem izbiti što je moguće više shorteva . To se dešava u USA pa je i za vjerovati da se dešava i ovdje i to treba stalno očekivati.

Ono što je valjda svima jasno to je činjenica da su banke nakon hipotekarne krize postale još moćnije nego što su bile,a bile su hebeno moćne. No,kolkogod da sam poklonik teorija zavjere, Erste možda i može izvršiti pritisak na DAX, ali na DJ,SPX i ostale jako teško. Prvo moraju pitat Goldmana što misli. 🙂

Ono što me najviše smeta kod certifikata jest resetiranje vrijednosti,što u prijevodu znači da što duže držite certifikat šanse za dobit vam se sve više umanjuju. Teoretski,ako netko drži certifikat do isteka roka,resetiranje vrijednosti može prouzročiti toliki gubitak da ga nikakav rast ili pad indeksa ne može kompenzirati. Uglavnom,došao sam do zaključka da ću ubuduće sa certifikatima trgovati jako oprezno.

Slabljenje EUR tj jačanje dolara bi trebalo znaciti kupovinu dolara tj. izlazak iz dionica(ne mislim nista dramatično).

Ali mislim da SPX bude došao do 1392/1385

An na filozofskoj strani, moguće da tuplipani u USA vlasti i riješe fiscal cliff prije Božića ali je dosta upitno koliki će biti rally.

Nekako je već i dosta uračunato riješenje u ovom rastu.

Ugl, problem je slijedeća earnings season nakon fiscal cliffa.

Rezanja se budu dogodila sigurno a ona budu direktno utjecala na ekonomiju i na potrošnju(više psihološki) tak da me ne bi zacudio rast SPX-a ali i korekcija kad se najmanje očekuje, do 5. mjeseca.

ovo je više onako opčenito:)

PS. guidance-i bi trebali pasti za slijedeću godinu što bi dosta poravnalo indexe.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

meni ovo stvarno više nije jasno ekonomski podaci jedan gori od drugog i opet nema reakcije kad ovo krene dole mislim da ce biti svašta 🙂

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

Osim onog jutrosnjeg visokog starta, sve nesto izmedju 7445 i 7460. Zaspat cu. 🙂

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

jel moze neka dobra dusa napisati bid/ask na sdx1 i ldx1 i zadnju cijenu.
(ostao mi log doma 🙁 ) tnx

free flow information

Krenula jurilica nizbrdo


jel moze neka dobra dusa napisati bid/ask na sdx1 i ldx1 i zadnju cijenu.
(ostao mi log doma 🙁 ) tnx

LDX1
bid 65,6 ask 66,6 zadnja 66,5
SDX1
bid 40,8 ask 41,9 zadnja 40,7

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

hvala generale

free flow information


zašto Eurostoxx? Ja sam 100% u USA i Kina. EU više nije u fokusu, bar do kraja zime.

Nasdaq -3,0 posto u dva dana, Kina +3,0 posto u dva dana… a kažete DAX ni da se pomakne? [emo_zloban]

@James

Još malo pa zlato long poluga 100.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

domach1984@ to te ja pitam ..gold je igra..od dana pocinje bit interesantno

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



@James

Još malo pa zlato long poluga 100.

Trebao bi testirati 1653… Tu će biti znakovito…. Međutim, postoji i verzija jačeg hladjenja do 1350… Pa onda novi vrh… Ako je ovo val 4.

Ja nekako vjerujem da ide odbijanac na 1650 do testiranja bull flag-a… Ako se to odigra onda sam all in gold.

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

New Report

Close