Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@squarefoot

Trebao si odma procitati dokumentaciju od certifikata pa bi znao da mogu mjenjati barijere, i mjenjaju ih mjesecno…Recimo digli su barieru na shortu prije je bio 8000-8250 ako se ne varam, as ada je 8250-8500..Nafta je isto dignuta barijera za long (sto je lose 🙂 ).

Pročitao sam ali mi je očito nešto i promaklo.
Lijepo je da se na ovom forumu može diskutirati o nepoznanicama i doći do nekih konstruktivnih zaključaka [emo_palacg].

Dakle, treba svaki dan provjeravati gdje su barijere da ne bi bilo iznenadjenja.

po meni bi bio jedan pravedan mehanizam da je granicna vrijednost recimo za short: trzisna vrijednost kad si ga kupio, tj kupovna cijena + neki postotak, recimo 10 posto.

a za long: trzisna kad si ga kupio -10 posto ili neki postotak.

tako bi svi bili u ravnopravnom polozaju.

Trebao si odma procitati dokumentaciju od certifikata pa bi znao da mogu mjenjati barijere, i mjenjaju ih mjesecno…Recimo digli su barieru na shortu prije je bio 8000-8250 ako se ne varam, as ada je 8250-8500..Nafta je isto dignuta barijera za long (sto je lose 🙂 ).

Ne lupetaj čovječe..i ne obmanjuj ljude. Dax nije i nitko neće dirati. Pročitaj uvjete izdanja….
http://zse.hr/UserDocsImages/dokumenti_strukturirani/EGB-S-TSDX_20120917155234-SNP%20-%20Dodatak%202%20-%20neobvezuju%C4%87i%20hrvatski%20prijevod%20za%20turbo%20certifikate.pdf

Nafta se korigira isključivo i samo zbog tremina ugovora i svaki mjesec će se korigirati.

http://zse.hr/default.aspx?id=43011

I molim Vas ljudi pročitajte to, jer neće biti mira dok se netko opasno ne zezne.

"alea iacta est"


mislim da je dax udario u strop malo prije 🙂

Pozlatile vam se riječi kolega!!!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


po meni bi bio jedan pravedan mehanizam da je granicna vrijednost recimo za short: trzisna vrijednost kad si ga kupio, tj kupovna cijena + neki postotak, recimo 10 posto.

a za long: trzisna kad si ga kupio -10 posto ili neki postotak.

tako bi svi bili u ravnopravnom polozaju.


poluga se mijenja. što je certifikat bliže barijeri, to je poluga veća pa se može izaći s nekom zaradom pri vrlo malim promjenama kretanja indexa. naravno da je i rizik gubitka veći…

Sve što me u ovom trenutku zanima je da li će dax prije na 7700 ili na 7200.

Mislim da je realnija ova druga opcija jer bi na 7700 značilo da je dax u godinu dana narastao 30-ak posto, a to je priznat će te previše rasta i za zlatne godine svjetske ekonomije a kamo li za ovako sumornu godinu kao što je ova.

Ipak, sve je moguće, pa i to da se balon napuše preko 8000.

@squarefoot

aaa ok onda, to je vec malo postenije.
sad mi je ipak malo jasnije.
odustajem od daljnjih pitanja 🙂




Ja dax gledam po USA a oni imaju još vrlo malo mjesta za rast, SPX na 1422 tj manje od 1% tako da jaaakooo blizu i za USA hsort što obično znaci i GER short.

Ja očekujem SPX do 1382 ili 1390 nikako preko.
[/quote]
Znači iznad 1.390 se pitanje zašto ovo raste? pretvara u dokle ovo raste?
[/quote]

Jel ti to opet naručuješ korekcije, oćete popit šta dok čekate narudžbu?
I ja sam short ali sam mnogo nervozan u tom shortu pa zato zayebavam okolo. [emo_zloban]

He he Miss James.

Ne ovo je sada, NE VJERUJEM SVOJIM OČIMA.

Ali opet to ne znaci da nije moguće.

Dajem ti SPX-u još 0,5% rasta.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


He he Miss James.
Ne ovo je sada, NE VJERUJEM SVOJIM OČIMA.
Ali opet to ne znaci da nije moguće.
Dajem ti SPX-u još 0,5% rasta.

Ja čekam finalne izjave: Ovo ide na ATH, idem long!!!
A već sam ih primjetio nekoliko ovdje.



He he Miss James.
Ne ovo je sada, NE VJERUJEM SVOJIM OČIMA.
Ali opet to ne znaci da nije moguće.
Dajem ti SPX-u još 0,5% rasta.

Ja čekam finalne izjave: Ovo ide na ATH, idem long!!!
A već sam ih primjetio nekoliko ovdje.
[/quote]

Ma daj nakon 9 dana rasta ( ok dvije stagnacije) ići long?

Mislim ok, čuda su moguća ali ja ne bi.

Ja već ionako gubim na shortu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ništa od zatvaranja gapa danas. A tako je lijepo izgledalo u 16:05.

Više sreće sutra. 🙂

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

New Report

Close