CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




ako dođe do stečaja, šta je sa odlukama zadnje skupštine, konkretno – hoće li se isplatiti dividenda od 12kn za povlaštene dionice ?

Da, to se i ja pitam. Vjerojatno će ovisiti o stečajnom upravitelju i o tom koliko skupštinske odluke imaju pravo u odnosu na ostala vjerovnička prava. Naravno i o tom koliko će uopćeostati novaca u blagajni. Bilo bi logično da povlaštene imaju veća prava od redovnih.
[/quote]

Koji je vama, 70% plasmana banke su nenaplativi. Nema tu više ničega, čak ni prah ne ostade… a vi dividendu sanjate?! Bože, ovdje su neki zaista zaslužili da izgube novac.
[/quote]

fahrudine,
Vi sjedite u upravi banke pa sve znate? Što li biste tek rekli ovim dioničarima koji ovih dana kupuju dionice po 6 kn i sl… A što tek Biondiću koji ima keša na računu cebe oko 7 M eur. Da je 70 % kredita nenaplativo nebi o dokapu bilo niti govora. Pripazite kad dajete paušalne ocjene.

Vidim dionice i certifikate su odregistrirali. Keš mi još nije vraćen na tekući. Ako sam dobro shvatio keš bi trebao isto odmah biti vraćen? Pretpostavljam da će isplatiti u pon sve? Trebam preporuku za dobrog online brokera.

Jok…pare ce bit kod njih jos barem 2-3 tjedna..
Lp

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.





ako dođe do stečaja, šta je sa odlukama zadnje skupštine, konkretno – hoće li se isplatiti dividenda od 12kn za povlaštene dionice ?

Da, to se i ja pitam. Vjerojatno će ovisiti o stečajnom upravitelju i o tom koliko skupštinske odluke imaju pravo u odnosu na ostala vjerovnička prava. Naravno i o tom koliko će uopćeostati novaca u blagajni. Bilo bi logično da povlaštene imaju veća prava od redovnih.
[/quote]

Koji je vama, 70% plasmana banke su nenaplativi. Nema tu više ničega, čak ni prah ne ostade… a vi dividendu sanjate?! Bože, ovdje su neki zaista zaslužili da izgube novac.
[/quote]

fahrudine,
Vi sjedite u upravi banke pa sve znate? Što li biste tek rekli ovim dioničarima koji ovih dana kupuju dionice po 6 kn i sl… A što tek Biondiću koji ima keša na računu cebe oko 7 M eur. Da je 70 % kredita nenaplativo nebi o dokapu bilo niti govora. Pripazite kad dajete paušalne ocjene.
[/quote]

Ajde ne njajke. Banka je suha ko barut. Biondicu je ostalo milijun eura, al ne brini, izvukao je on mnogo vise u proslosti (morao je nesto ostaviti da ga kasnije ne optuzuju da je izvukao svu lovu i pobjegao s parama iz banke). Da je bilo i najmanje sanse nakon odustanka od dokapa, HNB bi pomogao mostnim kreditima i planom sanacije. Centar banka je bila pod posebnom paskom HNB-a vec dulje od dvije godine, a dulje od godinu u njoj je sjedio i HNB-ov povjerenik. Pazi, banka nije imala ni svoj prostor vec je bila u najmu kod Heruc grupe. Kakva je to banka cija dugotrajna materijalna imovina iznosi 5 milijuna kuna???

Nagledali smo se mi kojekakvih budalaša medju dionicarima i spekulantima, zasto bi dionica Cebe u tom smislu bila iznimka?

Da skratim pricu, uskoro ide vjerojatno delisting dionice pa si stari i novopeceni dionicari, potvrdu o vlasnistvu dionica Cebe od SKDD, mogu jedino zadrzati, sebi za ukras…na zidu. I tako to.


…U CEBA će teći med i mlijeko!!!!!

Ovo se pisalo prije nepuna 2 i po mjeseca(stranica 80). Onda lopina je li makar štrcnilo sta proteina na donju spina kad meda nema???

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Biondic je spominjao nekakav “lov u mutnom”…sad nakon mozemo vidjet i drugu stranu tog lova….

“”Pristupili smo službeno, upoznala sam Biondića dva dana prije Glavne skupštine i tada je izrazio želju da uloži zajedno s nama, nakon što smo ga upoznali s radom J&T Banke i nakon što je vidio naše brojke i rezultate koje postižemo. Naša namjera bila je započeti ozbiljan posao.

Rekao nam je da je spreman uložiti u Centar banku zajedno s nama i tražili smo različite načine kako bismo objedinili njegove i naše mogućnosti i uskladili zajedničke interese. Ove opcije uključile su više kombinacija s uključivanjem njegovog drugog poslovanja, uključujući kao sredstvo osiguranja Villu Dubrovnik, prilagođeno naravno strukturi i iznosu ciljane transakcije. Nakon što su gotovo sve pojedinosti bile dogovorene, odjednom je pred sam kraj odustao od našeg dogovora i htio je da sami preuzmemo rizik za cijelu transakciju. Niti smo imali osjećaj da uopće želi pronaći rješenje za spas Centar banke. Bili smo čak spremni da preuzmemo dio gubitaka iz prošlosti na nas, ali ne u potpunosti. Nakon što je gospodin Biondić naposljetku odlučio da ne želi preuzeti nikakav rizik, mi nismo transferirali novac na račun Centar banke niti naravno Biondiću. Sumnjali smo da postoji velika rupa u Centar banci te nismo smjeli riskirati u tolikoj mjeri…
http://www.jutarnji.hr/mi-smo-bili-spremni-uloziti-40-milijuna-eura–ali-je-biondic-odustao-kad-smo-trazili-da-zalozi-vilu-dubrovnik/1124809/

Biondic je u panici da ne izgubi puno…izgubio sve..”dva dana prije skupstine se upoznali..?!?..Tocno je da se novac za dokap uplacivao na vabu i sreca da je tako jer nam se bar odmah vratio posto dokap nije uspio (klauzula iz ugovora) a nazalost kolega lopina male su sanse da se stecaj izbjegne i netko drugi preuzme banku tako da se mi dionicari mozemo pozdravit sa novcem ulozenim u prijasnju kupnju. Ali sta je tu je …burza je takva “igra”…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Kad misle isplatiti novac građana koji su na računu brokerske kuće držali svoj novac za kupnju dionica ? I nije točno da je Biondić izgubio sve ne, tek je izgubio Centar banku a kad izgubi i VABU e onda je stvarno izgubio baš sve.

lopina
http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/cereova-trazili-smo-od-biondica-da-preuzme-jednaki-rizik/

izdvojeno iz članka:

Prema njezinim riječima J&T banka bila je spremna odmah uložiti 10 milijuna eura, a ostatak iznosa uplatila bi kasnije nakon započinjanja procesa restrukturiranja Centar banke. Novac je bio uplaćen na račun u Vaba banku, te su ga bili odmah spremni prebaciti u Centar banku da je Biondić bio spreman prihvatiti njihovu ponudu.


Kad misle isplatiti novac građana koji su na računu brokerske kuće držali svoj novac za kupnju dionica ? I nije točno da je Biondić izgubio sve ne, tek je izgubio Centar banku a kad izgubi i VABU e onda je stvarno izgubio baš sve.

biondic nema apsolutno nista sa VABOM. tamo je FGS alternative u vecinskom (drzava i cesi po pola). sada ce i nju razje.. kao sto su cebu sa svojim upravljanjem…

pozdrav od marsijanca



Da li netko zna tko ima najniže naknade za trgovanje dionicama,
budući da više nema cebe

Pa pošto su imali niske nakande za trgovanje i visoke kamatne stope na štednju, slobodan si potražiti opet brokersku kuću ili banku sa sličnom struktorom naknada 🙂
[/quote]
Prijatelju, ti si vjerojatno u Zabi ili PBZ i uživaš u visinama naknada?
Meni visina naknade nije nimalo nevažna.
Da, ja sam bio u CEBI brokerima, pa ako bi mi i propao iznos gotovine na računu, a mislim da neće, izgubio bi manje nego da sam samo nekoliko godina bio klijet
gore navedenih, a i nekih drugih.


Kad misle isplatiti novac građana koji su na računu brokerske kuće držali svoj novac za kupnju dionica ?..

Sve prije stecaja je malo moguce. Vjerojatno ce tek u stecajnom postupku novac biti vracen, ali ni to nije 100%.
Iako je ova situacija zakonski regulirana, to zna ispasti teska papazjanija – kao u slucaju Credo banke i sukoba HNB – HANFA. Vjerujem da ce svi koji imaju manje od 150.000Kn casha dobiti svoj novac nazad. Oni koji su imali vise – mozda se zakomplicira.



Kad misle isplatiti novac građana koji su na računu brokerske kuće držali svoj novac za kupnju dionica ?..

Sve prije stecaja je malo moguce. Vjerojatno ce tek u stecajnom postupku novac biti vracen, ali ni to nije 100%.
Iako je ova situacija zakonski regulirana, to zna ispasti teska papazjanija – kao u slucaju Credo banke i sukoba HNB – HANFA. Vjerujem da ce svi koji imaju manje od 150.000Kn casha dobiti svoj novac nazad. Oni koji su imali vise – mozda se zakomplicira.
[/quote]
Ako se zakomplicira i država prisvoji tuđi , naš novac to je poziv da svi ulagači napuste zagrebačku burzu i trgovanje dionicama jer je to već do sada dokazano velika prevara. A uz ne isplaćivanje privatnog novca investitora koji nije UKRADEN , neisplata bi bila najveća državna pljačka od samostalnosti Hrvatske. Slučaj bi svakako završio na sudu u Strazburu gdje već ionako ima gomila tužbi protiv ponašanja RH.[emo_bijesan]

New Report

Close