CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanima me, da li je stečaj u ovom trenutku konačan ishod,čista formalnost odluke suca? ili je moguće u ovom periodu od 30 dana pronaći nekakvo drugo rješenje…možda neki drugi ulagač ili dokapitalizacija, što bi navelo suca da preispita odluku

Kod nas se nikad nezna šta se sprema. Možda će se čekati prodaja HPB a umjesto nje instalirati Nova CEBA kao državna banka, čistog portfelja a okupiti će sve manje banke?

marcello


Kod nas se nikad nezna šta se sprema. Možda će se čekati prodaja HPB a umjesto nje instalirati Nova CEBA kao državna banka, čistog portfelja a okupiti će sve manje banke?

Čemu? Takva banka već postoji, zove se Croatia Banka.

ako dođe do stečaja, šta je sa odlukama zadnje skupštine, konkretno – hoće li se isplatiti dividenda od 12kn za povlaštene dionice ?

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...


ako dođe do stečaja, šta je sa odlukama zadnje skupštine, konkretno – hoće li se isplatiti dividenda od 12kn za povlaštene dionice ?

S kojim novcima? Vjerojatno će sve otići DAB-u…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


ako dođe do stečaja, šta je sa odlukama zadnje skupštine, konkretno – hoće li se isplatiti dividenda od 12kn za povlaštene dionice ?

Da, to se i ja pitam. Vjerojatno će ovisiti o stečajnom upravitelju i o tom koliko skupštinske odluke imaju pravo u odnosu na ostala vjerovnička prava. Naravno i o tom koliko će uopćeostati novaca u blagajni. Bilo bi logično da povlaštene imaju veća prava od redovnih.

Da li netko zna tko ima najniže naknade za trgovanje dionicama,
budući da više nema cebe



ako dođe do stečaja, šta je sa odlukama zadnje skupštine, konkretno – hoće li se isplatiti dividenda od 12kn za povlaštene dionice ?

Da, to se i ja pitam. Vjerojatno će ovisiti o stečajnom upravitelju i o tom koliko skupštinske odluke imaju pravo u odnosu na ostala vjerovnička prava. Naravno i o tom koliko će uopćeostati novaca u blagajni. Bilo bi logično da povlaštene imaju veća prava od redovnih.
[/quote]

Koji je vama, 70% plasmana banke su nenaplativi. Nema tu više ničega, čak ni prah ne ostade… a vi dividendu sanjate?! Bože, ovdje su neki zaista zaslužili da izgube novac.


Da li netko zna tko ima najniže naknade za trgovanje dionicama,
budući da više nema cebe

Pa pošto su imali niske nakande za trgovanje i visoke kamatne stope na štednju, slobodan si potražiti opet brokersku kuću ili banku sa sličnom struktorom naknada 🙂

Sad kad pocnu ispadat “kosturi”…a nitko kriv za ovakve gubitke..
http://www.vecernji.hr/biznis/lng-centar-banci-izgubio-7-milijuna-kuna-clanak-609001

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Sad kad pocnu ispadat "kosturi"…a nitko kriv za ovakve gubitke..
http://www.vecernji.hr/biznis/lng-centar-banci-izgubio-7-milijuna-kuna-clanak-609001

Pozdrav

Prvo treba vidjeti da li ta firma uopće spada u male poduzetnike. Ako ne, ne pripadaju joj ni 100 t EUR-a.


Sad kad pocnu ispadat "kosturi"…a nitko kriv za ovakve gubitke..
http://www.vecernji.hr/biznis/lng-centar-banci-izgubio-7-milijuna-kuna-clanak-609001

Pozdrav


Ulagači će iz CEBE izvući gotovo sve uloženo.A dioniočari,koliko će oni izvući.
Vjerovatno ništa.Ali stećaj još nije proglašen.Još tridesetak dana nade.

New Report

Close