CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da se ovdhe pomalo moze vidjeti jedan puno veci problem.
A to je koliko je uopce stabilan Habor.
Vidimo da Habor nije neivisan i da sve odluke donose politicari, uglavno Linic, a Kovacev je tu samo figura koja to sve provodi.

Centar banka je sica, ako se zatrese Habor.
A Habor je pun rizicnih plasmana. Ako bi prihvatio ove od Centar banke povuklo bi lavinu i ostalih banaka za prebacivanje rizicnih plasmana koji su isli preko tih banaka uz sudjelovanje Habora.

Sta se desava sa dionicama i novcem na racunu kod cebinog brokeraja?

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Vjerojatno ista stvar ko i kod Abacus brokera. Papire možeš odregistrirati kod skdd bez problema sa njih, a novac čekaš dok DAB ne izvrši sve provjere. Iskreno, ne sjećam se koliko dugo se čekalo za novac. Taj novac nije u njihovom vlasništvu nego na prolaznom računu. Pogledaj po forumima pisalo se o tome.
SHIT
Pozdrav

“Poštovani,
trgovanje, isplate, odregistracije i druge usluge koje je izvršavala Centar banka d.d. do daljnjega su zamrznute.
Čim dobijemo bilo kakve informacije biti ćete obaviješteni
Lp”
Poruka od brokera, prenosim…
Najzgodnije mi je ovo Lp na kraju, kao da smo išli zajedno u školu i sve je kao u redu.

@caccone
za dionice nije problem već gotovina.koliko se sjećan čekalo se i više od mjesec
dana.treba prolistati PD.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Shit. Ode ceba. A možda bolje i stečaj nego daljnje cvokoćenje zubima i daljnji gubitak. Šta će sad biti s dioničarima, dali će njima što ostati, dali će se uopće odobrena dividenda isplatiti?

Na bankinoj stranici kaži da hnb provodi stečaj jer nemaju minimalna novčana sredstva određena zakonom, znači kao da dokap nije niti odobren:
http://www.centarbanka.hr/default.aspx?id=430

Hanfa će dostaviti Uredbu o odregistraciji svih dionica Centar banci.
Kada će Uredba / zahtjev/ biti na snazi – mi ćemo dobiti obavijest kao njihovi klijenti . Ujedno će mas o tome obevijestiti i SKDD. Bilo bi dobro što prije,kako bismo mogli dionice registrirati sa drugim brokerima, i nastaviti
normalno dalje, da šteta bude što manja.

Neću više ništa komentirati, da ne moram opet odgovarati na neugodna
pitanja i sramotiti se , samo ću reći- da starije treba slušati……

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Sta se desava sa dionicama i novcem na racunu kod cebinog brokeraja?


Dionice ti se stavljaju na slobodnu poziciju tj. na tvoj račun u SKDD-u tako da možeš njima slobodno upravljati čim nađeš drugu brokersku kuću i registriraš dionice u toj brokerskoj kući. Novac ti je osiguran do 100.000 eura i DAB ti ga mora isplatiti u roku od mjesec dana nakon što dođe do stečaja.

Yep…znam da trebam dobit sve natrag…zasada su i dionice blokirane…
No citao sam da je kod abacusa ta agonija trajala…i da su dobivali 95% od daba 5% abacusa.
Sve u svemu debili dokapitaliziraju banku drzavnim parama i ode banka u stecaj…sto ce sad linis smislit.?

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

A sto je s klijentima!
Oni gube sve novce jer kolko ja citam HNB pere ruke.
Da li je to moje krivo tumacenje ili….

@Alias
Osigurani iznos štednje “mora” biti isplaćen u zakonskom roku ako ima novaca???
Kod Glumina banke ja sam čekao isplatu jako dugo i to kada je osigurana štednja bila puno manja ,tako da nisam siguran u ovaj rok od 30 dana.


Yep…znam da trebam dobit sve natrag…zasada su i dionice blokirane…
No citao sam da je kod abacusa ta agonija trajala…i da su dobivali 95% od daba 5% abacusa.
Sve u svemu debili dokapitaliziraju banku drzavnim parama i ode banka u stecaj…sto ce sad linis smislit.?

Novci od Abacusa su sjedali u nekoliko navrata. Prvi su bili negdje tri mjeseca (najveći dio), nakon što je banka otišla u likvidaciju. Sve je isplaćeno negdje nakon pola godine, u tome su roku dobili sve novce u povratu.

New Report

Close