CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prema nekim komentarima sa jutarnjeg ovdje ni J & T banka nece uci ako su ti komentari istiniti.

http://www.jutarnji.hr/linic-ljut-na-bankaricu-75-milijuna-kuna-uplatila-na-krivi-racun-i-mijenjala-bi-potpisani-ugovor–/1123813/

“Prema onome što od danas piše na web-stranicama J&T Banke, čelništvo joj se odlučilo da neće povećavati temeljni kapital Centar Banke i da za sada odustaje od njene kupnje, odnosno od ulaska na bankarsko tržište RH, jer navodno hrvatska strana nije ispunila uvjete koje je dotična banka postavila. Ne navode tko to konkretno nije ispunio te uvjete i kakvi su oni bili, a niti jednom riječju ne spominju nekakve uplate na krivi račun i sl. Dakle, očito svatko priča svoju priču, a istina je vjerojatno – po običaju – negdje u sredini. Tvrde, medjutim, da su i dalje zainteresirani za rad u Hrvatskoj i hvale se svojim navodnim komparativnim prednostima koje bi unijeli u poslovanje na hrvatskome tržištu novca. No, potrebno je reći da J&T Banka (inače dio veće grupacije pod nazivom J&T) baš i ne uživa neko pretjerano povjerenje čeških gradjana; znam to iz iskustva, odnosno iz razgovora s Česima koje poznajem (a poznajem ih nemalo, jer sam u Češkoj više od 20 godina). Ista je situacija i sa Slovačkom, u kojoj je zapravo domicil banke, budući da su njeni osnivači i vlasnici Slovaci. To u stvari i nije klasična banka (njene poslovnice za rad s javnošću nećete, naime, naći gotovo nigdje, barem ja ne znam ni za jednu), već daleko više financijska ustanova zatvorenoga tipa, specijalizirana za odredjenu jasnu klijentelu, većinom za novopečene češke i slovačke bogataše, poduzetnike i managere, dakle za fizičke i pravne subjekte po vokaciji itd. slične dvojici osnivača banke – Jakaboviču i Tkáču (otuda to J&T). Ta su dva momka, inače, do početnoga kapitala došli na prilično misteriozan način (ne tvrdim da je bio nelegalan, nego ne baš sasvim transparentan, rekao bih; donekle je usporediv s načinom nastanka privatnih banaka i sličnih tvrtki u Rusiji i drugim zemljama bivšega SSSR-a), tako da ni to baš nije neka ne znam kakva pozitivna referenca za banku čiji su vlasnici. “

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Slavku su opet svi drugi krivi a on ne odgovoran za nista. Tako je bilo i sa caliskanom u slucaju dioki. Drzava (ili njeni organi) ne ispuni ono sto je dogovoreno i onda kad druga strana zbog toga odustane svi su u soku. Jos nemamo sluzbenih vijesti iz cebe pa sacekajmo i to jer po novinskim clancima novac vec bio uplacen…pa je sad na krivom racunu…pa te nije uplacen..itd..itd…

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Prema nekim komentarima sa jutarnjeg ovdje ni J & T banka nece uci ako su ti komentari istiniti.

http://www.jutarnji.hr/linic-ljut-na-bankaricu-75-milijuna-kuna-uplatila-na-krivi-racun-i-mijenjala-bi-potpisani-ugovor–/1123813/

"Prema onome što od danas piše na web-stranicama J&T Banke, čelništvo joj se odlučilo da neće povećavati temeljni kapital Centar Banke i da za sada odustaje od njene kupnje, odnosno od ulaska na bankarsko tržište RH, jer navodno hrvatska strana nije ispunila uvjete koje je dotična banka postavila. Ne navode tko to konkretno nije ispunio te uvjete i kakvi su oni bili, a niti jednom riječju ne spominju nekakve uplate na krivi račun i sl. Dakle, očito svatko priča svoju priču, a istina je vjerojatno – po običaju – negdje u sredini. Tvrde, medjutim, da su i dalje zainteresirani za rad u Hrvatskoj i hvale se svojim navodnim komparativnim prednostima koje bi unijeli u poslovanje na hrvatskome tržištu novca. No, potrebno je reći da J&T Banka (inače dio veće grupacije pod nazivom J&T) baš i ne uživa neko pretjerano povjerenje čeških gradjana; znam to iz iskustva, odnosno iz razgovora s Česima koje poznajem (a poznajem ih nemalo, jer sam u Češkoj više od 20 godina). Ista je situacija i sa Slovačkom, u kojoj je zapravo domicil banke, budući da su njeni osnivači i vlasnici Slovaci. To u stvari i nije klasična banka (njene poslovnice za rad s javnošću nećete, naime, naći gotovo nigdje, barem ja ne znam ni za jednu), već daleko više financijska ustanova zatvorenoga tipa, specijalizirana za odredjenu jasnu klijentelu, većinom za novopečene češke i slovačke bogataše, poduzetnike i managere, dakle za fizičke i pravne subjekte po vokaciji itd. slične dvojici osnivača banke – Jakaboviču i Tkáču (otuda to J&T). Ta su dva momka, inače, do početnoga kapitala došli na prilično misteriozan način (ne tvrdim da je bio nelegalan, nego ne baš sasvim transparentan, rekao bih; donekle je usporediv s načinom nastanka privatnih banaka i sličnih tvrtki u Rusiji i drugim zemljama bivšega SSSR-a), tako da ni to baš nije neka ne znam kakva pozitivna referenca za banku čiji su vlasnici. "

Banku za koju je i na našem portalu poslovni.hr pisalo da ima najveći gubitak nebi trebalo kupiti niti po 10 kuna, a više to mogu jedino naivci.[emo_palacd]



Prema nekim komentarima sa jutarnjeg ovdje ni J & T banka nece uci ako su ti komentari istiniti.

http://www.jutarnji.hr/linic-ljut-na-bankaricu-75-milijuna-kuna-uplatila-na-krivi-racun-i-mijenjala-bi-potpisani-ugovor–/1123813/

"Prema onome što od danas piše na web-stranicama J&T Banke, čelništvo joj se odlučilo da neće povećavati temeljni kapital Centar Banke i da za sada odustaje od njene kupnje, odnosno od ulaska na bankarsko tržište RH, jer navodno hrvatska strana nije ispunila uvjete koje je dotična banka postavila. Ne navode tko to konkretno nije ispunio te uvjete i kakvi su oni bili, a niti jednom riječju ne spominju nekakve uplate na krivi račun i sl. Dakle, očito svatko priča svoju priču, a istina je vjerojatno – po običaju – negdje u sredini. Tvrde, medjutim, da su i dalje zainteresirani za rad u Hrvatskoj i hvale se svojim navodnim komparativnim prednostima koje bi unijeli u poslovanje na hrvatskome tržištu novca. No, potrebno je reći da J&T Banka (inače dio veće grupacije pod nazivom J&T) baš i ne uživa neko pretjerano povjerenje čeških gradjana; znam to iz iskustva, odnosno iz razgovora s Česima koje poznajem (a poznajem ih nemalo, jer sam u Češkoj više od 20 godina). Ista je situacija i sa Slovačkom, u kojoj je zapravo domicil banke, budući da su njeni osnivači i vlasnici Slovaci. To u stvari i nije klasična banka (njene poslovnice za rad s javnošću nećete, naime, naći gotovo nigdje, barem ja ne znam ni za jednu), već daleko više financijska ustanova zatvorenoga tipa, specijalizirana za odredjenu jasnu klijentelu, većinom za novopečene češke i slovačke bogataše, poduzetnike i managere, dakle za fizičke i pravne subjekte po vokaciji itd. slične dvojici osnivača banke – Jakaboviču i Tkáču (otuda to J&T). Ta su dva momka, inače, do početnoga kapitala došli na prilično misteriozan način (ne tvrdim da je bio nelegalan, nego ne baš sasvim transparentan, rekao bih; donekle je usporediv s načinom nastanka privatnih banaka i sličnih tvrtki u Rusiji i drugim zemljama bivšega SSSR-a), tako da ni to baš nije neka ne znam kakva pozitivna referenca za banku čiji su vlasnici. "

Banku za koju je i na našem portalu poslovni.hr pisalo da ima najveći gubitak nebi trebalo kupiti niti po 10 kuna, a više to mogu jedino naivci.[emo_palacd]
[/quote]
Ti si od 25.08. napravil veliki napredak….uf!!!! Očito nemaš ni jednu dionicu CB.

marcello

ode banka u stečaj…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Ako je J&T tražila od države da preuzme sve loše plasmane onda nema nikakvog smisla da se radi dokapitalizacija po 10 kuna. Banka je loše plasmane već prikazala kao gubitak i smanjila je temeljni kapital.

I zclanka objavljenog u jutarnjem…”Česi svoje sudjelovanje u dokapitalizaciji Centar banke uvjetuje time da Državna agnecija za sanaciju banaka i štednih uloga (DAB) otkupi ukupni kreditni portfelj Centar banke financiran iz sredstava Hrvatske banke za obnovu i razvoj.
Linić u pismu ponavlja da im je na sastanku jasno rekao da će, nakon što J&T uđe vlasništvo Centar banke, država kroz dokapitalizaciju otkupiti samo dio kreditnog portfelja i to po fer vrijednosti….”

Po ovome se moze zakljuciti da cesi traze sudjelovanje HBOR-a u pokricu nihovih losih plasmana sto je sasvim korektno…HBOR mora snosit odgovornost ako je preko cebe plasirao kredite koji se sad ne mogu naplati… na sta Slavko odgovara da ce preuzeti samo jedan dio i to kroz dokapitalizaciju…hm…dobro zamisljeno..nadajmo se da je samo problem uplata na krivi racun…to je tehnicka stvar i lako ce se rijesit…ipak se radi o 75 mil kuna i ne uplacju se oni samo tako.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

a lijepo sam vam gore napisao,

HNB predlaže otvaranje stečaja nad Centar bankom!

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Nazalost izgleda da je tako..sad ce opet panika i optuzivanje. Samo sto ova banka nije dosla u gubitke zbog kriminala uprave i uskok nikoga nije ispitivao ni hapsio…koje ce sad biti opravdanje hnb-ea i kontrolora zaduzenih za poslovanje istih.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

CEBA TRADE ne rade, zabranu od HNBa DOBILI … do daljnjeg…..

Jel se to sjeti ABACUS BROKKERA!?

[emo_palacd]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Od danas su suspendirali clanstvo i na zse…http://www.zse.hr/default.aspx?id=47442…Bit ce frke sad i medju brokerajem…i tek ce sad vidjet kakvu stetu radi hnb i vlada s tim da inzistira na korektnom racunu ili cemu vec…ali briga njih…njihov novac je siguran i ne zive od uspjeha drugih vec od tog da drugima sto vise uzmu.
Steta

Pozdrav

svi smo mi Crobex

koje brokerske kuće posluju preko CB?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

New Report

Close