CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ako vam treba usluga dokapa mogu vam i ja dati dio svog prava na dokapitalizaciju CEBA-R-B po 10 kn. Možete uzeti do iznosa od milion kn.

Čemu onda kupovati iznad 10 kuna kad nam vi nudite najpovoljnije. No kad se nove dionice pojave na burzi bojim se da će ih biti i ispod 10 kuna a kupca nema.
[/quote]
Stvarno tko je ovaj naivac što kupuje po 15 kuna kad forumaš javno nudi dionice po 10 kuna i to kako kaže za milijun kuna?

Moderator me ima na piku…
Napisao sam da je sutra zadnji dan za kupnju ceba-r-b po 10 kn i izbrisan je post. Zašto, što je tu netočno, koga sam uvrijedio…


Što je s prodajom nema se snage ili nema volje?

U BPBA koja je dokapitalizirana po 14 prodaja na 8.I trguje se.Tamo su mali dioničari već imali mogućnost na dokapitalizaciju po 14,a u CEBA_R_A će svaka dionica
možda donijeti i pravo na dokapitalizaciju i zato se nerado prodaje.A za jednu
dionicu će se moći kupiti višestruko više dionica.
Za propalu Alternative dokapitalizaciju od 200 mil po 10 očekivali smo mogućnost dokapitalitacije od 31 dionice.Uz ovu novu neizvjesnu dokapitalizaciju odobrenu na Glavnoj skupštini od
max 113 mil kn tj.dodatnih 11,3x mil kn,uz potencijalno još 75 mil kn koje bi trebao dokapitalizirati JAT malim dioničarima bi možda mogla ponuđena nešto ispod 30 jer je ukupna dokapitalizacija manja.Nije 200 mil kao po prvom prijedlogu,ali je 113 do 118.
S obzirom da su se Bjondič i Alternative sukobili nemamo monolitnu upravu pa je za očekivati da BPBA neće u koaliciju sa CEBA.
Razne opcije otvorene,ali CEBA na ispod 10,isto kao i VABA su dobre prilike.
Ujedinjene,razjedinjene,posvađane ,sukobljene bilo kakve.
Kako je trenutno izuzetno negativna kampanja prema malim bankama,vrijeme je da se uleti dok se trže na trečinu ili čak petinu BV napr.SNBA.
Ipak ako se odlučimo da uletimo u ove male bančice treba ih tretirati kao rizične investicije i od svake gricnuti po malo,da ne izgubimo sve.Naravno,ako ste inseideri da ćete se u nekoj bančici izložiti više ili ništa.

U malim bankama će poteći med i mlijeko,naravno u odnosu na sadašnje cijene.
A starosjediocima sjede u kosi će dodatno pobijeliti,spušeno je 80 do 95% 95.Za utjehu vlasnici građevinara spušili 90 do 99,x%.
Od lošega, uvijek ima i gore.

Moje mišljenje je da ovo uopće nije dobra prilika neovisno o cijeni.Previše je tu bilo manipulacija da bi sada netko mogao vjerovati da će se situacija promijeniti. Bilo kakva analiza vrijednosti je za male dioničare beskorisna.
Naravno da je moguće nešto sitno zaraditi na oscilacijama, ako bude imalo likvidnosti, ali kupiti dionicu i držati je kao dugoročnu investiciju to nikako ne bih preporučio.
Još mogu razumjeti da je banka bankrotirala i da su vlasnici redovnih dionica izgubili svoju imovinu, ali ova manipulacija sa povlaštenim dionicama je strašna.

Kolega lopina…iz vaseg komentara..””CEBA_R_A će svaka dionica
možda donijeti i pravo na dokapitalizaciju i zato se nerado prodaje. A za jednu
dionicu će se moći kupiti višestruko više dionica…””

Svaki dionicar je imao mogucnost kupnje CEBA-R-B po 10 kuna u iznosu do 1 mil kuna ako je to zelio i poslao potpisanu izjavu banci prije same skupstine . To je gotova prica i tako da vasi argumenti za razlog “male” prodaje ceba-r-a bas i ne stoje.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Kolega lopina…iz vaseg komentara..""CEBA_R_A će svaka dionica
možda donijeti i pravo na dokapitalizaciju i zato se nerado prodaje. A za jednu
dionicu će se moći kupiti višestruko više dionica…""

Svaki dionicar je imao mogucnost kupnje CEBA-R-B po 10 kuna u iznosu do 1 mil kuna ako je to zelio i poslao potpisanu izjavu banci prije same skupstine . To je gotova prica i tako da vasi argumenti za razlog "male" prodaje ceba-r-a bas i ne stoje.

Pozdrav


To je moje mišljenje,jer ako bi ponuda bila za veći broj od 100 dioničara
bilo bi potrebno duže vrijeme da se provede dokapitalizacija,a CEBA-R-A bi možda mogle donijetimpravo na dokapitalizaciju i manjim ulagačima.
Rijetki su oni koji mogu uložiti milijun kuna u jednu dionicu.I zato i dalje
smatram da CEBA-R-A i CEBA-R-A ne treba prodavati.
A o dokapitalizaciji za sve je bilo govora u pozivu za Glavnu skupštinu!

U CEBA-R_A i CEBA-P-A ima nade za med i mlijeko!

ceba-r-a i ceba-p-a ne treba prodavat jedino iz razloga sto za njih nemate sta ni dobit..osim ako vam bas nije sila.. i one vise nemaju veze sa pravom na kupnju ovih po 10.
Dokapitalizacija po 10 kuna je bila ponudjena i cekamo obvijest koliko je od predvidjenih 113 i pol mil kuna uplaceno… a sto se tice toga dali “mali” imaju i hoce li ulozit po mil kuna…ne brinite..ako nece oni ima onaj tko hoce..i za to je trazio i dobio suglasnost.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

J&T dobio zeleno svjetlo HNB-a

marcello

@lopina

Nemojte navlačiti ljude. Gotovo je s dokapitalizacijom od strane malih. To su ili smo imali priliku sa slanjem pozitivnog odgovora na upit od strane banke prije same skupštine. Tko je poslao pozitivan odgovor dobio je pravo na dokap u iznosu od 1 M. Njihova imena su u riješenju skupštine. Naravno da mali nisu uzeli puno dionica ali zato je jedan velki dioničar od većine tražio i dobio pravo da kupi umjesto njih.

I da, bit će još jedan dokap u kojem će J&T upumpati dodatnih 75 M. To je već upisano u ovom riješenju skupštine tako da osobno mislim da su male odnosno nikakve šanse da će itko drugi uz njih dokapitalizirati dodatno. Mozda jedino naštele Aleternativu ali to su moja nagađanja kako da im se oduže za ovu dobru suradnju odnosno gozbu po 10 kn.

http://www.jutarnji.hr/linic-ljut-na-bankaricu-75-milijuna-kuna-uplatila-na-krivi-racun-i-mijenjala-bi-potpisani-ugovor–/1123813/

http://byznys.ihned.cz/trhy-a-investice/c1-60563210-j-t-couva-z-pulmiliardoveho-obchodu-v-chorvatsku-misto-centar-banky-chce-jinou

google translate svi imate

a kaj bumo sad??

marsijanac


I da, bit će još jedan dokap u kojem će J&T upumpati dodatnih 75 M. To je već upisano u ovom riješenju skupštine tako da osobno mislim da su male odnosno nikakve šanse da će itko drugi uz njih dokapitalizirati dodatno. Mozda jedino naštele Aleternativu ali to su moja nagađanja kako da im se oduže za ovu dobru suradnju odnosno gozbu po 10 kn.

Ovdje još neki misle da će mali dokapitalizirati????
Od toga nema ništa!

New Report

Close