CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Centar banka najveći gubici od svih banaka u Hrvatskoj moguć stečaj? Vaš link …[emo_palacd]

Možda je gubitak namjerno uvećan kako bi što jeftinije (što nižoj cijeni) dokapitalizirali.[emo_zacudjen]
[/quote]
Mislim da je gubitak još veći,kriza stišče i krediti postaju sve teže naplativi.
Ali još pedestak milijuna gubitka ne bi CEBI ugrozilo dostatnu adekvatnost kapitala.Pitanje je,da li je i veći,ali ako ulazi J#T nova
dokapitalizacija slijedi.Može bitii iznad 10,da se male dodatno izbaci iz igre.Vlasnik J#Ta je private equiti,tj.fond rizičnog kapitala,koji mogu iči
na neprijateljsko uništavanje imovine malih dioničara-Meni se ćini izglednije
da će to biti odnos suradnje i korektnog odnosa sa dioničarima,jer CEBA bi trebala biti mrkva,kako bi se otvorio prostor za dodatnu ekspanziju J&T u zoni
rizičnih investicija.U tom segmentu je tržište jako loše pokriveno pa bi oni koji prvi ulete mogli skinuti skorup.
Za naše tržište J&T je dobra vijest.Ovo im je prilika za besplatan PR.Nadam se da će to iskoristiti.Ne treba im sukob nego suradnja.Sa mrvicama nas male mogu
kupiti.

U CEBI samo krv,znoj i suze,sa izgledom da poiteče med i mlijeko,naravno onima koji ulaze uz sadašnje cijene.Što niže to bolje.

Gospon Lopina, niste li još nedavno napaćenom narodu prodavali priču o medu i mlijeku u Cebi? [emo_zloban]


Gospon Lopina, niste li još nedavno napaćenom narodu prodavali priču o medu i mlijeku u Cebi? [emo_zloban]

Da,ali tada je BV ,naravno knjigovodstveni,bio oko 600 kn.
Nakon prve dokapitalizacije Alternative fonda po 200 BV je skliznuo na 182
sa 30.06.2013.tj gubitak po dionici je u dvije godine bio cca 450 kn po dionici,a to je bilo previše pa je adekvatnost kapitala bila niska.
I sada ulazi spasitelj,koji naravno ulazi najjeftinije što može tj.po 10 kn.
Treba promatrtati i vrijeme i podatke dostupne u tom vremenu.
A vi odlučite po kojoj cijeni biste ulazili ako se razočarani starosjedioci
odluče na RiZ.Dok nekom ne smrkne,drugom ne svane.
I ovo može biti dobra prilika!!!

U CEBI bi moglo biti i medai mlijeka,u bankrot ne vjerujem jer imamo strateškog
okupatora!!!!!!!!

E moj lopina, koliko puta trebaš pogubit pare da se naučiš pameti?


E moj lopina, koliko puta trebaš pogubit pare da se naučiš pameti?

Nemam CEBU,ali njuškam ako padne niže.
Ne gubim pare.trenutno jako dokro zarađujem.
Vjerovali ili ne srpanj mi je bio najbolji mjesec od 2007.Na ukupni portfelj
zaradio preko 25%.Rijetko se to događa.
Ako komentiram ne znaći da sam unutra.

istopile se naše mirovine na Cebi. gledam kad da je kupim da spasim što sam izgubio na mirovini

http://www.jutarnji.hr/vlasnik-posrnule-centar-banke–izgubio-sam-85-milijuna-kuna–ali-moj-poslovni-imperij-ide-dalje-/1122057/



Centar banka najveći gubici od svih banaka u Hrvatskoj moguć stečaj? Vaš link …[emo_palacd]

Što misle ostali forumaši jeli otvoren put u stečaj i dali dionica može niže od 10 kuna ili je tu dno?
[/quote]

Ako uđe J#T adekvatnost kapitala je iznad 17%,dakle pripajanje BPBA noguće.
To je ono što mi možemo zaključiti iz FI i nove dokapitalizacije.

Stvarno stanje..nepoznato..da li su iz ormara izneseni svi kosturi.
Pa nije li Alternative upucao 97 mil.friške love.
J#T bi trebao upucati dodatnih 75 mil,ostali dioničari potencijalni dodatnih
38 mil kn.Ukupno bi to trebalo biti preko 200 mil kn.
Pad cijene dionice je uvjetovan sa inflacijom dionica,naravni i čiščenja bilance radi povečanih rezervacija za loše kredite.

Tko uđe po 10 mogao bi dobro omastiti brk,ali naravnoda uvijek može biti i lošije.

@lopina
Mozda.

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/281842/Kupca-Centar-banke-prozivao-Ante-Samodol-zbog-dionica-Ine.html

Lijepi pozdrav, kako stvari po najnovijem stoje, donekle sanirana banka po 200kn/dionica ustupljuje se stranom ulagaču po 10 kn/ dionica.

Ako to netko smatra dobrim ulaganjem, mogu mu/im ja, uz manju naknadu, ustupiti pravo na dokap po istim uvjetima kao što ih ima strani ulagač, tj 10kn po dionici, a do iznosa max 1 mil.kn, tj. 100.000 dionica. Zainteresirani na PM.

@miami

Kolegice, nadam se, iskreno, da ne širite dezinformacije.

Ovo je jako ozbiljna stvar.

CEBA-TRADE je dosad uvijek bila izuzetno promptna u isplati gotovine.

Brokersko poslovanje cijelo vrijeme teče neometano i praktički bez greške, tako da ne vidim razlog zašto bi se odjednom nešto drastično promijenilo.

New Report

Close