CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ostaje mi nejasno zašto je J&T banka odabrana za dokapitalizaciju, a APE nije bio dovoljno dobar i sada je on isključen iz prava za dokapitalizaciju. Općenito, mali dioničari su ovdje skroz prevareni. Pogotovo oni koji imaju povlaštene dionice.

pokusat cu ti objasniti zasto je APEQ iskljucen iz dokapa. ne znam koliko si pozorno pratio dogadjaje vezane za CEBU od zadnje dokapitalizacije iz 6. mj prosle godine kada je APEQ usao u banku ali cinjenica je da su se decki malo zaigrali, te sa svojim vodjenjem banke zapravo sami sebe iskljucili iz dokapa. prvo su, cim su dosli, nakitili svoje ljude koje su dovukli u banku (naravno, bez relevantnog iskustva) sa enormnim placama – o tome imas clanak iz vecernjaka na internetu, da bi nakon toga ovaj balavac marinac zaratio sa HNB-om jer je sam sebe htio staviti na celno mjesto predjednika uprave makar nije imao, niti ima, relevantno profesionalno iskustvo za obnasanje funkcije. na kraju je tip sam sebe stavio na to mjesto iskoristivsi mogucnost prema zakonu o trgovackim drustvima – takodjer imas na internetu clanke na tu temu. mislim da nije potrebno posebno mudar biti da bi se imalo sliku kako HNB gleda na to, te je u banci povjerenik HNB-a koji je ostao nakon nadzora. kako je J&T jedna polovica love u APEQ-u naravno da niti oni nisu sretni sa APEQ-om kao rjesenjem (kao niti drzava koja im je dala 50% sredstava) tako da je kljucno pitanje tko ce i kako voditi banku nakon sto su se ovi diletanti igrali wall streeta zadnjih godinu dana…inace, koliko cujem od poznatih tamo vlada opce rasulo. otjerali su sve ljude koji su valjali a doveli potpune analfabete.

na kraju, slozio bih se s tobom da su mali pokradeni…ali to se dogodilo jos na proslom dokapu, ovo sada je samo puko prezivljavanje jer je banka zapravo u bankrotu tako da im dionice i onako nista vise ne vrijede.

pozdrav od marsijanca


Ostaje mi nejasno zašto je J&T banka odabrana za dokapitalizaciju, a APE nije bio dovoljno dobar i sada je on isključen iz prava za dokapitalizaciju. Općenito, mali dioničari su ovdje skroz prevareni. Pogotovo oni koji imaju povlaštene dionice.

Prema statutu za donošenje odluka potrebno je da na skupštini bude prisutno
više os 50% kapitala.Kako FGS ima preko 50 % glasačkih prava odluka o dokapitalizaciji je nezakonita?????????
Nastavak u slijedećem broju!!!!!!

Naravno i o denominaciji,naravno i odluka da se povlaštene denominiraju na 10.
To mora odobriti skupšina posebno za CEBA-P-A.



Ostaje mi nejasno zašto je J&T banka odabrana za dokapitalizaciju, a APE nije bio dovoljno dobar i sada je on isključen iz prava za dokapitalizaciju. Općenito, mali dioničari su ovdje skroz prevareni. Pogotovo oni koji imaju povlaštene dionice.

pokusat cu ti objasniti zasto je APEQ iskljucen iz dokapa. ne znam koliko si pozorno pratio dogadjaje vezane za CEBU od zadnje dokapitalizacije iz 6. mj prosle godine kada je APEQ usao u banku ali cinjenica je da su se decki malo zaigrali, te sa svojim vodjenjem banke zapravo sami sebe iskljucili iz dokapa. prvo su, cim su dosli, nakitili svoje ljude koje su dovukli u banku (naravno, bez relevantnog iskustva) sa enormnim placama – o tome imas clanak iz vecernjaka na internetu, da bi nakon toga ovaj balavac marinac zaratio sa HNB-om jer je sam sebe htio staviti na celno mjesto predjednika uprave makar nije imao, niti ima, relevantno profesionalno iskustvo za obnasanje funkcije. na kraju je tip sam sebe stavio na to mjesto iskoristivsi mogucnost prema zakonu o trgovackim drustvima – takodjer imas na internetu clanke na tu temu. mislim da nije potrebno posebno mudar biti da bi se imalo sliku kako HNB gleda na to, te je u banci povjerenik HNB-a koji je ostao nakon nadzora. kako je J&T jedna polovica love u APEQ-u naravno da niti oni nisu sretni sa APEQ-om kao rjesenjem (kao niti drzava koja im je dala 50% sredstava) tako da je kljucno pitanje tko ce i kako voditi banku nakon sto su se ovi diletanti igrali wall streeta zadnjih godinu dana…inace, koliko cujem od poznatih tamo vlada opce rasulo. otjerali su sve ljude koji su valjali a doveli potpune analfabete.

na kraju, slozio bih se s tobom da su mali pokradeni…ali to se dogodilo jos na proslom dokapu, ovo sada je samo puko prezivljavanje jer je banka zapravo u bankrotu tako da im dionice i onako nista vise ne vrijede.

pozdrav od marsijanca
[/quote]

Alternative je uletija po 200.
Nakon čiščenja kostura koje je u ormar sakrila Bjondićeva gatnitura BV je skliznuo na 182 kn,a adekvatnost kapitala je nešto iznad 12%,što je nedovoljno
da bi se pripojila BPBA.Alternative je htio svesti Bjondićev udio na 2% i to kada je on 33% vlasništva.Alternative,očito pojma nemaju i sada su nadigrani
ako uđu Ćesi.
Da li je zadnja Glavna skupština imala legalitet za donošenje odluka,pitanje je sad.
Ako odluke prođu BV će biti između 24/ako prođe cjelokupna dokapitalizacija/
i maksimalno 30 ako prođe samo 7,5 mil kn.

Dakle,5 kao što neki sanjaju bi bio bajkoviti san,ali 10 bi trebao biti lijepi san, naravno, za potencijalne kupce.
Moja iskrena sućut starosjediocima,jako su stradali ali ne radi Alternative,nego
radi stare upravljačke garnitura!!!!!

Alternative se pokazao kao nesposoban.
Opravdanja mu nisu ni eventualni kosturi iz ormara. Ako su lose snimili prije preuzimanja opet su krivi i nesposobni.
Ako ih je stara Uprava prevarila neka ih kazneno prijave i tuze.

Stvar je jasna, u Hrvatskoj su Mirovinski fondovi i FGS-ovi nesposobni voditi bilo koju tvrtku.
Gdje su god bili aktivni u odlucivanju (Mirovinski) ili preuzeli vecinsko upravljanje (FGS-ovi) je zavrsilo pred bankrot.


Alternative se pokazao kao nesposoban.
Opravdanja mu nisu ni eventualni kosturi iz ormara. Ako su lose snimili prije preuzimanja opet su krivi i nesposobni.
Ako ih je stara Uprava prevarila neka ih kazneno prijave i tuze.

Stvar je jasna, u Hrvatskoj su Mirovinski fondovi i FGS-ovi nesposobni voditi bilo koju tvrtku.
Gdje su god bili aktivni u odlucivanju (Mirovinski) ili preuzeli vecinsko upravljanje (FGS-ovi) je zavrsilo pred bankrot.

volio bih sada čuti što o tome misli ministar Maras koji je blagoslovio ulazak države u taj projekt i na taj način oštetio državu (sve nas) za cca 50 miliona kuna
po meni bi trebao dobiti pedalu


Stvar je jasna, u Hrvatskoj su Mirovinski fondovi i FGS-ovi nesposobni voditi bilo koju tvrtku.
Gdje su god bili aktivni u odlucivanju (Mirovinski) ili preuzeli vecinsko upravljanje (FGS-ovi) je zavrsilo pred bankrot.

Stvarno misliš da je ovo samo nesposobnost? Svi su fantastično prošli osim države i mirovinaca
Alternative dobio naknadu i visoke plaće u Cebi
Biondić spasio banku i zadržao udio
Česi kupili jeftino banku saniranu novcem mirovinaca

spajanje s vabom dalje po planu ili?

slijedi nam precesija

da, dioničari vabe maste brk nakon spajanja 🙂

Svašta se je događalo na glavnoj skupštini.
Napravnjeno je tu stotine propusta,
Izvršeno je glasovanje o smanjenju temeljnog kapitala (točka 5. dnevnog reda),te je Bjondić i ekipa glasovala protiv i smanjenje temeljnog kapitala nije prošlo,te je došlo do prekida skupštine.
Pauza,te se ponovo glasa za istu toču dnevog reda i izglasava se smanjenje temeljnog kapitala,što odluka nije pravo valjana.
Nema dvaput glasanje za istu točku dnevnog reda.

Povlašteni dioničari nisu imali priliku ni glasovati.
A za ove odluke glavne skupštine treba sazvati skupštinu svakog roda dionica (redovne i povlaštene),te izvršiti glasovanje.
Ovdje ne samo da nije sazvana glavna skupština povlaštenih dionničara,nego nije ni izvršeno glasovanje povlaštenih dioničara.
Oni ne postoje.
Mislim da ova odluke glavne skupštine imaju slabe temelje.
Ja ću poduzeti određene pravne radnje.
Nemam nešto puno cebe.
A veliki misle da mogu šta hoće,e pa nije baš tako.

Svakako bi trebalo vidjeti slijedece:
1. Kako je e uprava banke smjela predloziti da Alternative dokapitalizira banku po 10 kuna po dionici, a da Alternative nije imao suglasnost svog inveticijskog povjerenstva za dokap?
2. Zasto je poslovna politika banke, otkad je Marinac iz Alternativa postavljen za predsjednika uprave banke (bez suglasnosti HNB-a) bila koncentrirana na urusavanje banke (odljev depozita, pad prihoda, porast troskova placa…..). Iz aviona se vidi da su namjerno obezvrijedjivali vrijednost banke kako bi je Alternative preuzeo za najmanju mogucu cpijenu.
3. Zasto je Vlada RH i nadlezan ministar Maras dopustila da se njihovo ulaganje u banku ponisti losim vodjenjem poslova od strane djecaka koji osim gledanja Wall Streeta, nemaju nikakve kvalifikacije za taj posao? Kako su mogli dopustiti da Marinac iskoristi rupe u zakonu i sam sebe inaugurira u presjednika uprave i zarati sa HNB-om kao da je Vlada RH suprostavljena strana HNB-u
4. Kako je nadlezno ministarstvo moglo dopustitit da se Alternative dva puta za redom u roku od 15 dana ne pojavi na skupstini banke? Gdje je odgovornost vecinskog dionicara?
5. Zasto se famozni investitor iz Slovacke, J&T Banka nije na pravi nacin predstavila hrvatskoj Vladi, poslovnoj zajednici i dionicarima banke, vec je svoju ponudu, kroz protuprijedlog dionicara sa dvije dionice, ubacila na skupstinu na glasanje, a da nitko zapravo ne zna kako njihova ponuda izgleda?
6. Kako je moguce da djecaci iz Alternative pod pokroviteljstvom ministra Marasa, istjeraju iz banke sve koji nesto znaju o banci, postave svoje prijatelje i pulene na odlicno placene pozicije, dovedu u banku na odgovorna mjesta cure bez ikakva iskustva u bankarstvu, ali sa referencama u manekenstvu i TV emisijama (mala Soparica) i da nikome za to ne polazu racune i ne odgovaraju za to????

Vaš link …

New Report

Close