CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U izvještaju banke za 2012 sam pročitao slijedeće stanje dionica;
Temeljni kapital podijeljen je na 940.502 redovnu dionicu od čega 284.249 nominalne vrijednosti 200 kn i 656.252 bez nominalne vrijednosti u ukupnom iznosu od 131.250.400 kn, te 62.500 povlastenih nominalne vrijednosti 200 kn.

Ja ovo baš i ne kužim. Znači sve dionice imaju nominalu od 200 kn osim onih novih CEBA-R-B? Pa zašto onda dividenda nije vezana uz nominalu?

nominalna cijena ke u biti minorna stvar, ona služi jer po nekoj cijeni moraš plasirati i prodavati dionice, baš kao i bio koji proizvod recimo u prodavaonici hrane.
poslije nominalna posatane knjigovodstbveni i obračunski pojasm i tome služi, ali malo ili ništa ne govori o intrinzičnoj vrijednosti. npr dividenda može biti vezana na nju ili može biti vezana na bilo koji raspoloživi pokazatelj, a brojeva u poslovanju hvala bogu ne nedostaje.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Na žalost, čini mi se da Slovaci i dalj spekuliraju, jer nikakva cvrsta ponuda još nije objavljena. Nije moguce samo doci na skupštinu i dati protuprijedlog koji je sasvim različit od osnovnog prijedloga za dokap. Nije nikakvo cudo da država više ne želi davati novac Alternativu, ali netko bi od tih klinaca koji se igraju Wall Streeta, točnije Marinac, samonametnuti predsjednik uprave bez licence HNB-a, trebao snositi odgovornost za ono što je napravio od banke u posljednjih 6 mjeseci. Pogledajte izvještaje o depozitima, prihodaima, katastrofa. Kako to država može gledati tako pasivno i ništa ne raditi. Taj Marinac je štetočina kakva se rijetko sreče. mora da je u rodu s onim Marincem iz Podravke. Gdje oni prodju, tu trava ne raste.

doista, taj marinac je otpočetka tako bahato i arogantno nastupao da je to bilo jednostavno nepristojno. iz očiju mu viri pohlepa – protiv dvih uzusa, protiv hnba, protiv vlde sam sebe postaviti ne na mjesto, nego na plaću predsjednika uprave, sramota. ako hoćeš milijune, onda moraš tvrtku voditi da zarađuje milijune, a ne unaprijed tražiti novac.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://www.vecernji.hr/vijesti/centar-banka-marinca-vrh-postavio-trgovacki-sud-a-ne-hnb-clanak-568484

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pa da, uprava je slika i prilika svake tvrtke a cebina uprava je vrlo rastrošna i Marinac je sam sebe postavio na čelo bez privole HNB-a. A onako negativni rezultati u 2012 su u namanju ruku da se čovjek zapita kako je uopće moguće najednom toliki veliki negativni prokret u poslovanju.

Kakva je ovo obavijest..?!?!…o podacima ponude ..nista…samo reklama za J&T http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/DQLzKfgmYsslKgvtIqb8qQ==.pdf

Jedino sto su jos zaboravili dodati…

Pursuant to criticism, there are many controversions related to J&T. Main causes include the following:

In 2005, Bratislava city parliament and mayor of Bratislava Andrej Ďurkovský granted the sale of the land — then owned by the city — under PKO (Park of Culture and Recreation) to Henbury Development Ltd. – company related to J&T Real Estate. The sale was made without any competition or public discusion and was widely criticised. The sale price was ca. €5 million plus additional €4 million in layout improvements. This low price was an argument for criticism. In 2006, demolishion agreement with Henbury Development Ltd. was subscribed by mayor Ďurkovský – without an approval of city parliament. This later flowed into the police investigation of then former mayor Ďurkovský. The prosecution was halted by the state prosecutor. In 2009, J&T made a proposal of resolding back the land under PKO for ca. €25 million; this proposal was denied by the city. In a short time, the company started with demolition of PKO — although the company did not own the buildings — which was soon halted as the city prolonged the demolition permission. It became evident that leaving mayor Ďurkovský subscribed full-power to J&T which allowed the demolition of PKO.[5] In August 2010, the petition for preservation of PKO was subscribed by then Slovak prime minister Iveta Radičová.[6]
A tender for new trolleybuses for Dopravný Podnik Bratislava which was unfair to the other competitors – the only competitor that fulfilled the conditions was SOR Libchavy, owned by J&T.[7]
Law case of liquidation of J&T Bank Switzerland Ltd.[8]
According to Trend, accounting of Poštová Banka, partially owned by J&T, was not in proper. The cause was about term deposit made by J&T Finance which was accounted in equity. Auditor KPMG opposed the posting.[9]
In 2008, Slovak minister of finance Ján Počiatek, was invited as a guest to the yacht of Ivan Jakabovič (one of the owners of J&T). According to the former minister of finance Ivan Mikloš, the secret exchange rate from Slovak koruna to the euro was revealed to Jakabovič.[10]
Dislodgment of minority shareholders in SES Tlmače.[11]

http://en.wikipedia.org/wiki/J%26T

Pozdrav

svi smo mi Crobex

I što je bilo danas na skupštini, jeste se dogovorili[emo_palacg]?

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Vaš link …

sada pitati Marasa zašto država ne sudjeluje u dokapitalizaciji. Super su spržili pedestak milijuna kuna

Ostaje mi nejasno zašto je J&T banka odabrana za dokapitalizaciju, a APE nije bio dovoljno dobar i sada je on isključen iz prava za dokapitalizaciju. Općenito, mali dioničari su ovdje skroz prevareni. Pogotovo oni koji imaju povlaštene dionice.

Idemo dećki , idemo puce sve po 5 kuna.[emo_bijesan]

a i ovdi je bog boss lupa po 300;P

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close