CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

CEBA-R-B

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Krije li se iza ove ostavke i potpuni izlazak odnosno prodaja biondiceva udjela u vlasnistvu..?

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/k2dOTNzj8zJJK6dQrnIR6g==.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex

E to i mene zanima…njegov udjel je isto tako postao bezvrijedan raznoraznim makinacijama ko je se dešavaju…a ipak je i on uložio nekih 30 miliona kuna kod one dokapitalizacije…

Nismo jedini kolega…evo i poslovni nagadja moguce razloge…svakako bit ce zanimljivo…Nije prica tu jos gotova..

Biondić izašao iz NO-a Centar banke, dokapitalizacija postala upitna

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Aleluja. Konačno se i ovo dogodilo. Sad imamo velike šanse da spasimo ovo totalno čerupanje našeg vlasništva. Bio me me malo strah da su s njim imali neki dogovor ispod stola. Cijena od 10 kn je totalno neprihvatljiva. Alternative se pokazao kao totalno nekompententan udjelničar-vlasnik. Sama je činjenica da je i država osustala od njih koma im je uopće i dala mogućnost da uđu cebu. S ovim novim dokap i država gubi ogromne novce jer puši prvi dokap u kojem je sudjelovala.

Skupstina je odgodjena za 16.08. jer na danjasnjoj skupstini nije bio minimalan broj udjelnicara. Ocito se vecinski dionicari i dalje ne slazu oko cijene.

Centar banka mogla bi završiti u rukama države
U vrijeme dok država priprema prodaju Hrvatske poštanske banke, jer joj treba novac za krpanje proračuna, istovremeno je izgledno da će nacionalizirati Centar banku. Zbog nesuglasica dioničara o dokapitalizaciji banke, mogući je scenarij da izravno u banku uđe država, u iznosu od 50 posto osigurane štednje, tj. sa oko 250 milijuna kuna, otkriva nam izvor iz Vlade….

http://www.vecernji.hr/biznis/centar-banka-mogla-bi-zavrsiti-rukama-drzave-clanak-593667

Pozdrav

svi smo mi Crobex

to je jako dobra vijest. spašavanje putem alternativea je bolje od stečaja, ali spašavanje pute države jr bolje od altrnativea.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Zakuhalo se bome. Očito nije ni državi u cilju da ih se samo tako pelješi jer su i oni sudjelovali prošlom dokapu. Što će biti na kraju vidjet ćemo ali sve je bolje od onih jadnih 10 kn.
Da je Alternative barem neki upravljač i menadžment pa da taj dokap ima barem nekog smisla ali se uopće nisu pokazali kao dobra uprava. Pa niti s HNB nisu u dobrim ‘odnosima’.

Ukoliko se omogući svim vlasnicima dokapitalizacija po 10,00 kn to već baca neku novu sliku na ovu dionicu. Uz ulazak strateškog partnera i moguće fuzije s Vab-om, trenutna ponuda na burzi od 60-ak kn može biti atraktivna…

U vlasništvo Centar banke ulazi slovačka J&T banka?

marcello

Dokap od 150 M i pritome svi imaju pravo. Puno bolje i pravednije od dosadašnjeg prijedloga a budući da nije 200 M i svi ostali će morati manje dati za svoj udio u dokapu ako se odluče.

New Report

Close