CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je najbolje: “iznenada dati na glasanje”

Zbog ovakvih stvari nitko pametan neće kupovati dionice na burzi. Previše je primjera gdje su mali dioničari prevareni, a da se ništa nije moglo napraviti.



e upravo to me muči, imam dnevni red skupštine pred sobom, ali nikako ne mogu pronaći točke odnoseće se na sudbinu povlaštenih dionica. koji je vaš izvor ako me možete uputiti

Ima točka 4. strana 3. Dividenda ide prema postotku udjela u kapitalu. Danas 12 kn sutra ako se iglasa 0,60 kn. Zanimljivo zar ne?
[/quote]
Samo 0,60 kn. pa ova dionica po tome ne vrijedi niti onih 5 kuna što nude navni kupci, bid treba svakako nagraditi.

na CEBA-P-A pravo na dividendu od 12 kn po dionici do 2.kolovoza.
Dakle,jučerašnji prodavač je CEBA_P_A prodao po 8 kn.
Ako se CEBA-P_A konveritra u redovne dionice i prodavač to konzumirano pravo i ostvari izgubit će dodatnih 20% na jučetrašnju prodaju.
Ali kako vlasnici CEBA-P-A trebaju na posebnoj skupštini povlaštenih dioničara
to i odobriti, a ja mislim da neće,kupac je izgubio pravo na buduću dividendu koja bi trebala biti nešto manja od 12 kn po dioici jer će ulaskom u EU kamate na štednju padati,ali to ne bi trebalo biti ispod 10 kn.
Dakle,prodavač je izgubio 2o% u varijantu 1. i 50% dividende na prodajnu cijenu ako povlaštene ostanu povlaštene.
Dakle,prodavač je totalni gubitnik,a kupci su napravili dobar posao.
Dok nekom ne smrkne,drugom ne svane.
Mišljenja sam da prodaja CEBA_P_A na ovim razinama nije dobar posao.
U CEBA-R-A s obzirom na ostvareno pravo na dokapitalizaciju po 10 kn sa koeficijentom 41,xxo,koju većina neće iskoristiti,kupnja ispod 10 dolazi u obzir,može i po 8,7,6.5.. niže teško.

Gospon Lopina, sjećate li se vi prošlogodišnje skupštine ili vam se pamćenje resitira svakog prvog siječnja? [emo_cool]

Da, hm…. “iznenada dati na glasanje”
I mene je ovo štrecnulo…
Oni su poziv uputili svim vlasnicima i redovnim i povlaštenim. Zato vas i pitaju u onoj pristupnici koji rod dionica posjedujete. Znači i vlasnici povlaštenih su pozvani jer inače nebi uopće bila upisana takba mogućnost. Nisam ni ja neki stručnjak ali znam da ovakve promjene mora odobriti svaki rod dionica jer se drastično mijenja smisao i pravo povlaštene dionice.

Ono što je bitno napomenuti da za pristupanje skupštini trebate iz SKDD donijeti i dokaz o posjedovanju dionica točno na dan: 12.07.2013.

Ako sam što pogriješio ispravite me.




e upravo to me muči, imam dnevni red skupštine pred sobom, ali nikako ne mogu pronaći točke odnoseće se na sudbinu povlaštenih dionica. koji je vaš izvor ako me možete uputiti

Ima točka 4. strana 3. Dividenda ide prema postotku udjela u kapitalu. Danas 12 kn sutra ako se iglasa 0,60 kn. Zanimljivo zar ne?
[/quote]
Samo 0,60 kn. pa ova dionica po tome ne vrijedi niti onih 5 kuna što nude navni kupci, bid treba svakako nagraditi.
[/quote]

U pozivu za Skupštinu poziv su dobili i redovni i povlašteni.
Pravo na dokapitalizaciju /41 za 1/ ostvarili CEBA-R-A
I to će proći na skupštini jer je većinski Alternative i tu alternative nema.
To je gotova stvar.
Ali CEBA-P-A ima drugačiju vlasničku strukturu i oni nebi smjeli dozoliti da ih se izigra.Denoninacijom sa 400 na 200 vlasnici CEBA-P-A su dozvolili da im
se imovina i pravo na dividendu smanji na polovinu tj sa 25 mil kn na 12,5 mil
,a samim time i dividendni prinos od 6% na 400 tj umjesto 24 kn dobili ste
12 kn dividende.
Sada vam se nudi “lijepa”prilika da se vaš temeljni kapital smanji na 10 kn
tj da vas se ošiša dvadeset puta pa bi vam dividendni prinos trebap pasti sa 12 kn na 0,60.
Ali to treba odobriti i skupština povlaštenih dioničara i to ne može proći
ako ne budete totalno pasivni.
Povlaštenjaci nema jednostavnog smanjenja temeljnog kapitala,neka vam za jednu
povlaštenu dionicu po 200 daju dvadeset/20/povlaštenih sa nominalom 10 sa pravom na dividendu od 0,6 kn,ako ne milom onda silom ili ne dozvolite da se
mjenja statut CEBA-P-A.
Stock ima čarobnu formulu izračuna dividende za povlaštenu.Neka nam objasni.
Ja sam pošao od predpostavke da ako su na nominalu od 400 kn davali 24 kn,
na sadašnjih 200 nominale 12,sutra na 10′ kn 6% na 10 kn tj o,6 kn po dionici
uz mogućnost da bude i manje jer se može očekivati pad kamata na štednju.
Ali mislim da nebi trebalo biti niže od 20 na 400,5 na 200 ili o,50 na eventualnih budućih nominale po 10 kn.
Ipak tko je prodao po 20 CEBA_P_A mislim da je jako pogriješio jer dionoica koja do 2.8.donosi i 12 kn dividende i potencijalnu dividendu od 0,6 do 12 kn po dionici u slijedećim godinama -za 8 kn možda je netko ostvario čak 12 kn.
Dakle,dividendni prinos od 150 posto na cijenu od 8,ili možda preko 50%
12:(30-8) tj 56 uz cijenu CEBA_P_A .
Naravno da se mora zaboraviti cijena po kojoj ste kupovali u prošlosti.To se jednostavno mora otpisati i za to nam nije kriv Alternative nego naše krive procjene.
Prihvatiti realnost,ne tražiti krivicu u drugome,već prihvatiti vlastitu pogrešku je bitan preduvjet da bi opstali i zarađivali.
A sadašnja burza je idealna za pretvaranje vode u med i mlijeko.

Također ako će uopće biti drugi krug dokapitalizacije onda će biti s istim pravima kao i za njih. Znači 41 nova povlaštena za 1 postojeću dionicu. Ne nikako 20 za 1. Kako li je uopće gospodin lopina došao do te konstatacije. Hm

A sadašnja burza je idealna za pretvaranje vode u med i mlijeko.

U ovom slučaju vjerojatnije je pretvaranje meda i mlijeka u vodu, iliti pretvaranje dioničarskog novca u bezvrijedni papir, odnosno elektronički zapis. Gospon Lopina, vi stvarno besramno navlačite ljude po ovakvim dionicama gdje mogu jedino izgubiti svoj novac.

Jučer su dokapitalizirali cebu s 200 kn po dionici i to smo svi i nekako mogli prihvatiti, danas sami sebi namještaju i vrše dokap po 10 kn i to je totalno potplaćivanje te sav teret pada na male dioničare jer praktički prodajemo našu dionicu za 5% svoje vrijednosti. Sutra će možda raditi dokap po 1 kn i tad su ostali dioničari totalna margina, nepoznanica.

Puno više novaca bi dobili da proglasimo stečaj nego ovih jadnih 10 kn.

Kupci nude 5 kuna.[emo_namigusa]


Kupci nude 5 kuna.[emo_namigusa]

Prvi dan si na forumu a već tako drsko lažeš, šta ćeš izmisliti sutra……?
I na kojoj temi?

marcello

Vidim da u svim postovima pisete da je Alternative vecinski vlasnik od CEBA-R-A. Gledajuci skdd danas jos uvijek je 1. HERUC D.D. ZAGREB (15650627509)
sa 142.949 dionica ili 50,29%.

Gdje se moze vidjet da je Alternative vlasnik?[emo_naivan]

New Report

Close