CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dividenda za povlaštene pada na 0,60kn, odnosno 60 lipa po dionici.

e upravo to me muči, imam dnevni red skupštine pred sobom, ali nikako ne mogu pronaći točke odnoseće se na sudbinu povlaštenih dionica. koji je vaš izvor ako me možete uputiti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


e upravo to me muči, imam dnevni red skupštine pred sobom, ali nikako ne mogu pronaći točke odnoseće se na sudbinu povlaštenih dionica. koji je vaš izvor ako me možete uputiti

Ima točka 4. strana 3. Dividenda ide prema postotku udjela u kapitalu. Danas 12 kn sutra ako se iglasa 0,60 kn. Zanimljivo zar ne?

pri čemu se osnova za obračun dividende određuje prema udjelu svake povlaštene dionice u temeljnom kapitalu (sukladno članku 163 stavak 6 Zakona o trgovačkom društvu)

ma, nilo mi je oko zapelo za taj dio jer čime se fraze i formule koriste, umjesto brojki i izračuna crno na bijelo, čovjek može biti siguran da tu nešto smrdi. opće načelo da će uslijed ovog ogromnog razvodnjavanja udio povlaštenih ogromno pasti, ipak mi nije jasan baš taj postupak korak po korak – primjerice sada ukuono ima okruglo 1 000 000 dionica, od toga 62 500 povlaštenih, dakle udio povlaštenih 6,25 posto i kako se ondo od toga dođe do sadašnjih 12 i koliki će onda biti udio povlaštenih nakon razvodnjavanja ako je posljedična nova dividenda 0,6 kn. nadam se da nisam predosadan, informacija je prevažna za sve nas jadnike u ceba.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


pri čemu se osnova za obračun dividende određuje prema udjelu svake povlaštene dionice u temeljnom kapitalu (sukladno članku 163 stavak 6 Zakona o trgovačkom društvu)

ma, nilo mi je oko zapelo za taj dio jer čime se fraze i formule koriste, umjesto brojki i izračuna crno na bijelo, čovjek može biti siguran da tu nešto smrdi. opće načelo da će uslijed ovog ogromnog razvodnjavanja udio povlaštenih ogromno pasti, ipak mi nije jasan baš taj postupak korak po korak – primjerice sada ukuono ima okruglo 1 000 000 dionica, od toga 62 500 povlaštenih, dakle udio povlaštenih 6,25 posto i kako se ondo od toga dođe do sadašnjih 12 i koliki će onda biti udio povlaštenih nakon razvodnjavanja ako je posljedična nova dividenda 0,6 kn. nadam se da nisam predosadan, informacija je prevažna za sve nas jadnike u ceba.

Udio će biti dvadeset puta manji tj. 0,3125% jer se izdaje dvadeset puta više dionica. Prema tome povlašteni prijava i na skupštinu, pokažite snagu.



pri čemu se osnova za obračun dividende određuje prema udjelu svake povlaštene dionice u temeljnom kapitalu (sukladno članku 163 stavak 6 Zakona o trgovačkom društvu)

ma, nilo mi je oko zapelo za taj dio jer čime se fraze i formule koriste, umjesto brojki i izračuna crno na bijelo, čovjek može biti siguran da tu nešto smrdi. opće načelo da će uslijed ovog ogromnog razvodnjavanja udio povlaštenih ogromno pasti, ipak mi nije jasan baš taj postupak korak po korak – primjerice sada ukuono ima okruglo 1 000 000 dionica, od toga 62 500 povlaštenih, dakle udio povlaštenih 6,25 posto i kako se ondo od toga dođe do sadašnjih 12 i koliki će onda biti udio povlaštenih nakon razvodnjavanja ako je posljedična nova dividenda 0,6 kn. nadam se da nisam predosadan, informacija je prevažna za sve nas jadnike u ceba.

Udio će biti dvadeset puta manji tj. 0,3125% jer se izdaje dvadeset puta više dionica. Prema tome povlašteni prijava i na skupštinu, pokažite snagu.
[/quote]

Preciznije u temeljnom kapitalu ostavljaju 10 miliona a u rezerve prebacuju 190 miliona.

moram priznati, opet mi nije jasno. naime, koji je račun – kako od 6, 25 posto ukupnog kapitala preko kamatne nerentne štedne stope na kunske uloge, ali ne manje od 5 posto se dođe do 12kn, i isto tako os 0,31 posto kapitala preko isto takve štedne kamate do 0,60 kn.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Kad te neka uprava jednom prevari, možeš očekivati da će te prevariti i drugi put. Dionica može pasti i na jednu kunu jer više nema povjerenja u upravu. No pitanje je zašto burza, HANFA i ostali regulatori ovakvim lopovima dopuštaju da uopće kotiraju na burzi?

Potpuno se slažem. Sve je rečeno u ove dvi tri rečenice.



Je li prošao ex-dividend day za povlaštenu dionicu? Mislim da jest, pa ne znam zašto se kupuje za više od 10 kuna?!

na CEBA-P-A pravo na dividendu od 12 kn po dionici do 2.kolovoza.
Dakle,jučerašnji prodavač je CEBA_P_A prodao po 8 kn.
Ako se CEBA-P_A konveritra u redovne dionice i prodavač to konzumirano pravo i ostvari izgubit će dodatnih 20% na jučetrašnju prodaju.
Ali kako vlasnici CEBA-P-A trebaju na posebnoj skupštini povlaštenih dioničara
to i odobriti,a ja mislim da neće,kupac je izgubio pravo na buduću dividendu koja bi trebala biti nešto manja od 12 kn po dioici jer će ulaskom u EU kamate na štednju padati,ali to ne bi trebalo biti ispod 10 kn.
Dakle,prodavač je izgubio 2o% u varijantu 1. i 50% dividende na prodajnu cijenu ako povlaštene ostanu povlaštene.
Dakle,prodavač je totalni gubitnik,a kupci su napravili dobar posao.
Dok nekom ne smrkne,drugom ne svane.
Mišljenja sam da prodaja CEBA_P_A na ovim razinama nije dobar posao.
U CEBA-R-A s obzirom na ostvareno pravo na dokapitalizaciju po 10 kn sa koeficijentom 41,xxo,koju većina neće iskoristiti,kupnja ispod 10 dolazi u obzir,može i po 8,7,6.5.. niže teško.

Važna napomena:Ne krivite Alternative,bez njega bi bili Credos-Split.
Preuzmimo odgovornost za svoje loše procjene.
Ipak će FI2Q2013 biti vrlo interesantan.Nove rezervacije za nenaplative kredite i novi gubici ili možda dobit,pitanje je sad.
[/quote]

O ćemu ti pričaš? Dali uopće znaš kako se računa dividenda u cebi-p-a?
Jedino što si dobro rekao je da je sadašnja dividenda 12 kn i da je ovaj prodavač u biti prodao za 8kn. Ali kad naučiš kako se računa dividenda u cebi shatiti ćeš da buduća dividenda neće imati ništa niti s 10 kn a pogotovo s 12kn. Kada te netko ovako pljačka dali će nekim ‘čudnim’ tipovima koji posjeduju povlaštenu ostaviti godišnjj nagradu u obliku 12 kn….

ja sam isto u debelom gubitku, ali i tada treba razmišljati hladsne glave i stoga ne razumijem ostale koji prizivaju zakon, hanfu, papu, mmf. ljudi, stvar je jednostavna – alternative radi sve po zakonu, baš kao što konzum radi po zakonu, franck itd. za male pare kupuju odlične tvtke. u ovom slučaju ne baš odlične, ali recimo umjereno perspektivne. pročitajte malo poziv na glavnu skupštinu – gubicu su pojeli pola kapitala a pojrs će i ostatak jer reterviranje će još rasti. nitko ne želi dokaspitalizirati jer manje više nitko i nema novaca, a adris, banke i možda još tko ne pada im na pamet, alternarive želi uložiti, ali nudi onoliko koliko bi platio bilo koju imovinu pod ovrhom ili na bubnju, dakle 1/3 uvrh glave. uzmi ili ostavi. ja sam svjesno kupovao vec u trenutku dok je gubitak bio pola kapitala nadajuci se boljem rasplet. kockao sam i izgubio. kraj priče. sljedeći put me nijedan gubitaš ne bu vidio, a gdje nema gubitaša, nema ni alternativea.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Da, dioničari povlaštene trebaju pokazati snagu i boriti se protiv ove dokapitalizacije. Povlaštena i postoji zbog dividende a sad je totalno kradu (umanjuju za onoliko puta koliko je i broj dionica povećan – temeljni kapital ostaje gotovo isti ali ukupni broj dionica niti izbliza isti). Upravo zato nisu u pozivu ništa govorili o budućim dividendama da je što manje revoltiranih. S ovim razvodnjavanjem povlaštena više uopće nema smisla, gube se velika prava i upravo zbog toga vlasnici povlaštene isto imaju pravo izaći na skupštinu.


Da, dioničari povlaštene trebaju pokazati snagu i boriti se protiv ove dokapitalizacije. Povlaštena i postoji zbog dividende a sad je totalno kradu (umanjuju za onoliko puta koliko je i broj dionica povećan – temeljni kapital ostaje gotovo isti ali ukupni broj dionica niti izbliza isti). Upravo zato nisu u pozivu ništa govorili o budućim dividendama da je što manje revoltiranih. S ovim razvodnjavanjem povlaštena više uopće nema smisla, gube se velika prava i upravo zbog toga vlasnici povlaštene isto imaju pravo izaći na skupštinu.

Obavezno ići na skupštinu jer oni mogu iznenada dati na glasanje i povlaštenima.

New Report

Close