CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A tko može reći da opet za godinu dana neće dokapitalizariti za 5 kn ili 2 kn i tad nas u potpunosti zbrisati s lica zemlje. Ovo je jedna takva ne zamisliva krađa. Zamislite da se nešto ovakvoga dogodi u Americi ili da DT dokapotalizira za HT za 10 kn a isključi sve ostale. Pa to bi rat nestao.

Slažem se, da čovjek ne povjeruje da je to moguće. Krađa nad krađama, zato će biti tužbi i tužbi. Zašto mi brišu post ako ja napišem dioičarima da im za tužbu treba izvava o ne slaganju sa odlukom koju moraju dati na skupštini.

Imam pitanje:
Što će biti s povlaštenim dionicama budući koliko sam upućen nemamo pravo glasa a isto tako ćemo izgubiti sve, od vrijednosti dionice preko udjela u banki do dividende koja će biti razvodnjena i do 40 puta?


A tko može reći da opet za godinu dana neće dokapitalizariti za 5 kn ili 2 kn i tad nas u potpunosti zbrisati s lica zemlje. Ovo je jedna takva ne zamisliva krađa. Zamislite da se nešto ovakvoga dogodi u Americi ili da DT dokapotalizira za HT za 10 kn a isključi sve ostale. Pa to bi rat nestao.

Svakako treba nagraditi bid jer ovaj na 5 kuna barem kupuje količinu dok ostali s par dionica samo glume kupnju . Izgleda da je 5 kuna nova realna vrijednost dionice.


Imam pitanje:
Što će biti s povlaštenim dionicama budući koliko sam upućen nemamo pravo glasa a isto tako ćemo izgubiti sve, od vrijednosti dionice preko udjela u banki do dividende koja će biti razvodnjena i do 40 puta?

Imate pravo odlučivati tj. glasati po članku 295. ZTD-a jer vam se mijenja povlaštenost. Prijavite se za skupštinu i pripremite primjedbe za zapisnik.



Imam pitanje:
Što će biti s povlaštenim dionicama budući koliko sam upućen nemamo pravo glasa a isto tako ćemo izgubiti sve, od vrijednosti dionice preko udjela u banki do dividende koja će biti razvodnjena i do 40 puta?

Imate pravo odlučivati tj. glasati po članku 295. ZTD-a jer vam se mijenja povlaštenost. Prijavite se za skupštinu i pripremite primjedbe za zapisnik.
[/quote]

Šta mislite zašto je skupština u sred ljeta, da što manje dioničara dođe. Moj savjet je dođite jer će vam inače uništiti imovinu.

Da čovjek ne povjeruje što sve rade. Sad moram doći na skupštinu i to je to.
Onako logički i ako im prođe ova skupština ovo se mora moći oboriti na sudu jer stvarno nema smisla da se na tuđi teret šire i sami sebi to izglasaju. Nisam pravnik ali ovo sve totalno smrdi i ako kome treba sudjelovanje u nekoj geupnoj tužbi tu sam.

Je li prošao ex-dividend day za povlaštenu dionicu? Mislim da jest, pa ne znam zašto se kupuje za više od 10 kuna?!

nije prošao. na stranicama burze imate lijepo kalendar dividendi. imate dosta očajnih koji će vam prodati i bez zamajavanja s ex danom.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kad te neka uprava jednom prevari, možeš očekivati da će te prevariti i drugi put. Dionica može pasti i na jednu kunu jer više nema povjerenja u upravu. No pitanje je zašto burza, HANFA i ostali regulatori ovakvim lopovima dopuštaju da uopće kotiraju na burzi?


Je li prošao ex-dividend day za povlaštenu dionicu? Mislim da jest, pa ne znam zašto se kupuje za više od 10 kuna?!

na CEBA-P-A pravo na dividendu od 12 kn po dionici do 2.kolovoza.
Dakle,jučerašnji prodavač je CEBA_P_A prodao po 8 kn.
Ako se CEBA-P_A konveritra u redovne dionice i prodavač to konzumirano pravo i ostvari izgubit će dodatnih 20% na jučetrašnju prodaju.
Ali kako vlasnici CEBA-P-A trebaju na posebnoj skupštini povlaštenih dioničara
to i odobriti,a ja mislim da neće,kupac je izgubio pravo na buduću dividendu koja bi trebala biti nešto manja od 12 kn po dioici jer će ulaskom u EU kamate na štednju padati,ali to ne bi trebalo biti ispod 10 kn.
Dakle,prodavač je izgubio 2o% u varijantu 1. i 50% dividende na prodajnu cijenu ako povlaštene ostanu povlaštene.
Dakle,prodavač je totalni gubitnik,a kupci su napravili dobar posao.
Dok nekom ne smrkne,drugom ne svane.
Mišljenja sam da prodaja CEBA_P_A na ovim razinama nije dobar posao.
U CEBA-R-A s obzirom na ostvareno pravo na dokapitalizaciju po 10 kn sa koeficijentom 41,xxo,koju većina neće iskoristiti,kupnja ispod 10 dolazi u obzir,može i po 8,7,6.5.. niže teško.

Važna napomena:Ne krivite Alternative,bez njega bi bili Credos-Split.
Preuzmimo odgovornost za svoje loše procjene.
Ipak će FI2Q2013 biti vrlo interesantan.Nove rezervacije za nenaplative kredite i novi gubici ili možda dobit,pitanje je sad.

Piše u pozivu na skupštinu 21 dan prije održavanja skupštine.
Ali svejedno mislim da su pušioničari i onaj tko je prodao i onaj tko je kupio.



Je li prošao ex-dividend day za povlaštenu dionicu? Mislim da jest, pa ne znam zašto se kupuje za više od 10 kuna?!

na CEBA-P-A pravo na dividendu od 12 kn po dionici do 2.kolovoza.
Dakle,jučerašnji prodavač je CEBA_P_A prodao po 8 kn.
Ako se CEBA-P_A konveritra u redovne dionice i prodavač to konzumirano pravo i ostvari izgubit će dodatnih 20% na jučetrašnju prodaju.
Ali kako vlasnici CEBA-P-A trebaju na posebnoj skupštini povlaštenih dioničara
to i odobriti,a ja mislim da neće,kupac je izgubio pravo na buduću dividendu koja bi trebala biti nešto manja od 12 kn po dioici jer će ulaskom u EU kamate na štednju padati,ali to ne bi trebalo biti ispod 10 kn.
Dakle,prodavač je izgubio 2o% u varijantu 1. i 50% dividende na prodajnu cijenu ako povlaštene ostanu povlaštene.
Dakle,prodavač je totalni gubitnik,a kupci su napravili dobar posao.
Dok nekom ne smrkne,drugom ne svane.
Mišljenja sam da prodaja CEBA_P_A na ovim razinama nije dobar posao.
U CEBA-R-A s obzirom na ostvareno pravo na dokapitalizaciju po 10 kn sa koeficijentom 41,xxo,koju većina neće iskoristiti,kupnja ispod 10 dolazi u obzir,može i po 8,7,6.5.. niže teško.

Važna napomena:Ne krivite Alternative,bez njega bi bili Credos-Split.
Preuzmimo odgovornost za svoje loše procjene.
Ipak će FI2Q2013 biti vrlo interesantan.Nove rezervacije za nenaplative kredite i novi gubici ili možda dobit,pitanje je sad.
[/quote]

to sa povlaštenima je vrlo škakljiv posao. gledam poziv na skupštinu, nigdje ni slovca o sudbini povlaštenih. spominjete posdebnu skupštinu povlaštenih. pretpostavljam da za to postoji eko uporište u zakonu. možete li to malo pojasniti, naime ostanu li povlaštwene povlaštene a njihova dividenda padne čak i na 6 kn ili 5, na ovim razinama to je svejedno dobar posao

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close