CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Treba poništiti i prethodnu dokapitalizaciju.

Mali dioničari Centar banke dižu tužbu nakon skupštine



Naravno,da je ovo laž.Na svaku dionicu koju imam ostvario sam pravo na dokup po
10.Na jednu dionicu 41.Mudrije bi bilo ovom malom dioničaru da traži način da ostvari pravo na dokapitalizaciju uz kreditiranje CEBA-e.U zalog se stave dionice koje će se doboti nakon skupštine.
Mali se mogu rješavati sa okvirnim kreditom po TRG.Banka sadašnje vlasnike
pretvara i u štediše,može i plasirati sredstva vlasnicima budućih dionica.
Siguran plasman.Pa FGS ulaze sa 300 mil kn prosječno po 15 s namjerom da
zarade,mislim da vi ulaz po 10 uz plačanje kamate na kredit od cca 10% godišnje
bio izvrstan poslovni potez banke,a i štediše bi trebali dobiti više od
kamate i zaraditi u trenutku prodaje.
Ovo je jednostavno rješivo.
Suradnja ,a ne sukob.

U CEBA će teći med i mlijeko!!!!!


lopina@
U širokom krugu zaobići ovu dionicu! Kontaminirano, gore od Černobila, narednih par godina!
Kao da ide u stečaj, pazi ovo ozbiljnija kupnja na 5 kuna.

Naš doručak BPBA je imao jako neuspješnu dokapitalizaciju malih dioničara.
Samo 21.000 dionica,306 mil kn.
Da li to znaći da će se tako ponašati i mali dioničari u CEBA.Mali dioničari jednostavno nerado ulaze u dokapitalizaciju.To je odlično
za one koji izvrše dokup jer će BV ostati oko 20.
I zato je dokup dobar za male dioničare.
Kako svaka kuna u dokapitalizaciji bilančno jača poziciju,ako namjravamo u dokup
po 10 a to namjeravamo napraviti sa desetinama tisuća komada jasno je da ne treba
kupovati na burzi po 10 nego niže.Ali ovo može biti i prilika da se netko nakrca i iznad toga,ako to smatra dobrom prilikom.
Ne treba zanemariti činjenicu da će skupa sa BPBA biti oko 30 mil kn dionica,
plus pravo koje ćemo mi iskoristiti /1:41/,možda bude i 35 mil,ali 50
mil dionica maksimalno sa BV od 15 do 20.
Naravno da će na budući BV ovisiti i o omjeru BPBA:CEBA.
free float u CEBA će u prvom redu odrediti broj sudionika u dokapitalizaciji
u free float neće ući dionice Altervative fonda ,a sa Heruc_Bjondić koji će imati više od 80% dionica izgledno je da ćemo postati i fondovska i likvidna dionica.Naravno da će se to dogoditi ako se sve dionice R-A ,R-B pretvore u jednu dionicu CEBA_R_A.
I to će se dogoditi ako Alternative želi da budemo likvidna idionica i naravno kandidat za ulazak u crobex plus,ili crobex.

Ja ću u dokup sa mojim pravima od XX puta 41 po 10 i očekujem med i mlijeko!!!!



lopina@
U širokom krugu zaobići ovu dionicu! Kontaminirano, gore od Černobila, narednih par godina!
Kao da ide u stečaj, pazi ovo ozbiljnija kupnja na 5 kuna.
[/quote]
CEBA će biti lovac a ne lovina sa vlastitim kapitalom od cca 7XX mil kn,iako
postoji mogućnost da se i u drugom kvartalu pojave dodatni kosturi i nove rezervacije,tj gubici.Vidjet ćemo za mjesec dana.
Ali adekvatnost kapitala bi trebala biti preko 20%,dakle največa od svih banaka u Hrvatskoj.Možda i u Europi.A to je stabilan start koji daje nadu za
stvaranje dobiti,ali i širenje banke:
Nakon što popapamo BPBA ćemo loviti slijedeću stečajušu,malu banku,ali sa
dobrom zaradom!!!!!

E moj Lopina, u BPBA je dokapitaliziralo samo 1% dioničara, preostali 99% je opljačkano (pa i ovih 1% je moralo uplatiti još novaca da zaštiti svoju investiciju – neodoljivo me posjeća na prodaju “cigle”). Isto će biti i na CEBI 🙁


E moj Lopina, u BPBA je dokapitaliziralo samo 1% dioničara, preostali 99% je opljačkano (pa i ovih 1% je moralo uplatiti još novaca da zaštiti svoju investiciju – neodoljivo me posjeća na prodaju "cigle"). Isto će biti i na CEBI 🙁

Imam toliko mali broj dionica CEBE da me sramota reći.
I najjjeftiniji ulaz ,sigurno i ne pišem da bi vas navuka da bi ja zaradija,jer ako dokapitalizirate free fk
Pošto namjeravoam dokupiti i free float raste i BV pada,naravno da neću ako cijena sklizne ispod 10,ali u to ne vjerujem prije dokapitalizacije
ali vrebam priliku ako netko posklizne i prije toga.
Ovo bi mogla biti i lijepa priča,ne grintajte,nego gledajte svoj interes kroz
konstruktivan pristup i pripremajte lovu za dokup.

Jeste li čitali ubuduće ako propadne banka, ode u stečaj gubitak saniraju dioničari?

Stgli pozivi na skupstinu…izjave za sudjelovanje u dokapitalizaciji…tko zeli punomoc za skupstinu nek se javi.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ovo najavljano razvodnjavanje tj. dokapitalizacija znači da će i buduća ‘povlaštena’ dividenda isto tako biti razvodnjena? 🙁

Ovdje nakon godinu dana iste price drugo rastojanje.

Prije godinu dana:
Mali dionicari ce biti protiv dokapa po 200kuna, toboze se organiziraju i onda sa cca90% sve prodje.
Lopina i jos neki uvjeravaju da je dokap i ulaz FGS-a dobar i pricaju da je kupnja po 200kuna super.

Sada:
Iste price – drugo rastojanje.

U godini dana cijena sa 250kuna pala na 30 kuna.
Dokap po 10 kuna.
Tko zeli izaci sa imalo vecom kolicinom bio bi sretan ako dobije i 5 kuna po dionici.

Alternative se pokazao kao totalno nesposoban fond.
Prije godinu dana je cijenio dionicu 200kuna, a sada 10kuna.

Mali dionicari su im vjerovali (kao i tipovima tipa Lopine) i i fino prosli.

Izgleda da mnogima ne vrijedi izreka: Povijest je uciteljica zivota.

A tko može reći da opet za godinu dana neće dokapitalizariti za 5 kn ili 2 kn i tad nas u potpunosti zbrisati s lica zemlje. Ovo je jedna takva ne zamisliva krađa. Zamislite da se nešto ovakvoga dogodi u Americi ili da DT dokapotalizira za HT za 10 kn a isključi sve ostale. Pa to bi rat nestao.

New Report

Close