CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bit će kao i kod Vabe..

Ovo je gore. U VABI su kapital razvodnili dijeljenjem sa 5 a ovdje sa 20. A jesmo mi banana država i oblikom i propustima.

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/89355-je-li-na-redu-jos-jedno-spasavanje-bankara-biondica-nasim-novcem.html

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Drugim riječima, zar će država( min. Maras) dozvoliti da im dionice koje su oni platitli 200 kn (uložili 38,5 milina) razvodne sa ulaganjem od 10 kn po dionici? Šta će reći porezni obveznici?

Porezni obveznici neće reći ništa. Mene zanima da li Alternative može uopće ući u dokapitalizaciju samo sa svojim sredstvima. Do sada su u projekte ulazili skupa sa državom.
U svakom slučaju, ovo je vrlo sklisko za državu jer već se piše da država još jednom spašava banku posrnulog tajkuna,a ako Alternative sam napravi dokapitalizaciju to znači da je država bacila 48,5 miliona kuna.
Svakako, dokapitalizacija po 10 kuna otvara nekoliko pitanja:
1. tko je napravio procjenu za ulaganje u banku i ocijenio to dobrim ulaganjem ako je situacija godinu dana poslije tako dramatična da je banka u bankrotu (ovakav način dokapitalizacije gdje svim postojećim dioničarima ostaje nula sugerira da je banka bankrotirala)
2. ako je ulaganje i dalje isplativo i ako je prva dokapitalizacija po 200kn bila opravdana zašto država sudjeluje u prevari svih ostalih dioničara, a dokapitalizacija po 10 kn je upravo prevara ostalih dioničara
3. ako je ulaganje i dalje isplativo i ako je prva dokapitalizacija po 200kn bila opravdana, a država ne želi ući u dokapitalizaciju skupa sa fondom, onda me zanima zašto se država odriče svog ulaganja u banku

Može li netko upućeniji objasniti šta se sada događa sa dividendom za povlaštene dionice?
Mislim da je krajnje vrijeme da se kriminal i kojekakvi marifetluci u ovoj državi zaustave.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


Može li netko upućeniji objasniti šta se sada događa sa dividendom za povlaštene dionice?
Mislim da je krajnje vrijeme da se kriminal i kojekakvi marifetluci u ovoj državi zaustave.

Većinski vlasnik redovne dionice (Alternative zajedno sa HR državom) uništava povlaštene dioničare smanjujući dividendu sa 24 na 12 kn a sada se sprama smanjiti na 0,60 kn (nevjerojatno – bezobrazno koja kunte kinta država, pozdrav ministru Marasu). Prijavi se za skupštinu i glasaj kontra.

Tko uopce stoji iza tog Alternative fonda??? Sami skrbnicki koji su URUSII CIJELLU ZEMLJU!!!!Tko to dozvoljava da se pokrade cijela zemlja a onda nastavi pod SKRBNICKIM RACUNIMA!!!! Lukovica i Prku bi trebalo POD HITNO ZATVORITI! Kako kazu ako mi neznamo ZASTO – oni sigurno znaju!!!

Bez dokapitalizacije banka je bila bankrot,jer je adevatnost kapitala bila slaba
BV 48x
1.dokapitalizacija po 200/485.000 dionica Alternative i 171.252 Heruc/
BV pada na sadašnjih 22x .
Da nije bilo dokapitalizacije gubitak po dionici bi bio oko 250 kn po diobici
i sada bi imali BV od 230 i niže i banku spremnu za likvidaciju,sa realnim šansama da
iz likvidacijske mase dobijete 0 kn.
Da li je bolje imati dionicu banke sa BV od 230 zrelu za likvidaciju ili
sadašnji BV od 220 sa zadovoljavajućim kapitalnim pokrićem?
Dakle,dioničari bi trebali zahvaliti Alternative fondu jer im je pomogao da ne izgube sve.A za ovu situaciju i gubitke iz poslovanja nije kriv Alternativ fond već raniji vlasnici.Heruc i Bjondić kao većinski i upravljači i loši
gospodari,a vi mali dioničari jer ste im vjerovali ste igrali na krivu kartu.
Često se spasitelji u Hrvatskoj tretiraju kao uzirpatori i okupatori.
Svoje greške moramo prihvatiti i ne tražiti krivce u drugima.
Adekvatnost kapitala ponovno pada,a u ormaru vjerovatno još ima kostura,pojavljuje se potreba dodatne dokapitalizacije.
2.dokapitalizacija sigurno prolazi jer Alternative i Heruc sada imaju 87,39%
Alternative dodatno dokapitalizira maksimalno sa 200 mil kn.Brani propast svoje investicije od 100 mil kn sa ulaganjem novih 200.
Nominala 10 …200 mil =20 mil novih dionica
20.000.000:485.000=41,24
za jednu dionicu 41,24 novih
To pravo ostvaruju i svi sadašnji dioničari
Mislim da će povlašteni dioničari odbiti ovu priliku za dokapitalizaciju.
Ili će se naći kupac za povlaštene da bi ostvario pravo na dokapitalizaciju?
Alternative ulaže dodatnih 200 mil kn da bi sa ranije uloženih 97 na tome zaradio .bez minnimalno 10% godišnje zarade FGS ne ulaze
485.000 x200 =97.000.000
20.000.000X10=200.000.000
prosječan ulaz 297.000.000=20.485 =14 45
Dakle,u vremenu od pet godina FGS se pokriva sa izlaznom cijenom
od 14,45 uz geopmetrijsku progresiju od 10% konačna cijena 23,27.
Ako vjerujem da će tako biti idem u dokapitalizaciju sa potencijalnom zaradom
na dokapitaliziranim dionicama po 10kn tj od 23,27 ,dakle dobit od 133 % u pet godina-ili 18,5%

Kolega Lopina,

Dobar dio onog što si napisao stoji ali odnos prema povlaštenim dionicama koje su tu zbog dividende i namaju nikakva druga prava je skandalozan, to je pljačka.


Bez dokapitalizacije banka je bila bankrot,jer je adevatnost kapitala bila slaba
BV 48x
1.dokapitalizacija po 200/485.000 dionica Alternative i 171.252 Heruc/
BV pada na sadašnjih 22x .
Da nije bilo dokapitalizacije gubitak po dionici bi bio oko 250 kn po diobici
i sada bi imali BV od 230 i niže i banku spremnu za likvidaciju,sa realnim šansama da
iz likvidacijske mase dobijete 0 kn.
Da li je bolje imati dionicu banke sa BV od 230 zrelu za likvidaciju ili
sadašnji BV od 220 sa zadovoljavajućim kapitalnim pokrićem?
Dakle,dioničari bi trebali zahvaliti Alternative fondu jer im je pomogao da ne izgube sve.A za ovu situaciju i gubitke iz poslovanja nije kriv Alternativ fond već raniji vlasnici.Heruc i Bjondić kao većinski i upravljači i loši
gospodari,a vi mali dioničari jer ste im vjerovali ste igrali na krivu kartu.
Često se spasitelji u Hrvatskoj tretiraju kao uzirpatori i okupatori.
Svoje greške moramo prihvatiti i ne tražiti krivce u drugima.
Adekvatnost kapitala ponovno pada,a u ormaru vjerovatno još ima kostura,pojavljuje se potreba dodatne dokapitalizacije.
2.dokapitalizacija sigurno prolazi jer Alternative i Heruc sada imaju 87,39%
Alternative dodatno dokapitalizira maksimalno sa 200 mil kn.Brani propast svoje investicije od 100 mil kn sa ulaganjem novih 200.
Nominala 10 …200 mil =20 mil novih dionica
20.000.000:485.000=41,24
za jednu dionicu 41,24 novih
To pravo ostvaruju i svi sadašnji dioničari
Mislim da će povlašteni dioničari odbiti ovu priliku za dokapitalizaciju.
Ili će se naći kupac za povlaštene da bi ostvario pravo na dokapitalizaciju?
Alternative ulaže dodatnih 200 mil kn da bi sa ranije uloženih 97 na tome zaradio .bez minnimalno 10% godišnje zarade FGS ne ulaze
485.000 x200 =97.000.000
20.000.000X10=200.000.000
prosječan ulaz 297.000.000=20.485 =14 45
Dakle,u vremenu od pet godina FGS se pokriva sa izlaznom cijenom
od 14,45 uz geopmetrijsku progresiju od 10% konačna cijena 23,27.
Ako vjerujem da će tako biti idem u dokapitalizaciju sa potencijalnom zaradom
na dokapitaliziranim dionicama po 10kn tj od 23,27 ,dakle dobit od 133 % u pet godina-ili 18,5%

Za dioničare koji nemaju novaca za dokapitalizaciju ovo je BANKROT CEBE.

Kolega Santo,rado bih dao svoj glas protiv ali imam zanemariv broj dionica.
Samo mi je žao što će još jedno ruganje sa malim dioničarima proći nekažnjeno.

Zanima me ,postoji li kakva mogućnost za pozitivan ishod što se P-A vlasnika tiče?

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


Bez dokapitalizacije banka je bila bankrot,jer je adevatnost kapitala bila slaba
BV 48x
1.dokapitalizacija po 200/485.000 dionica Alternative i 171.252 Heruc/
BV pada na sadašnjih 22x .
Da nije bilo dokapitalizacije gubitak po dionici bi bio oko 250 kn po diobici
i sada bi imali BV od 230 i niže i banku spremnu za likvidaciju,sa realnim šansama da
iz likvidacijske mase dobijete 0 kn.
Da li je bolje imati dionicu banke sa BV od 230 zrelu za likvidaciju ili
sadašnji BV od 220 sa zadovoljavajućim kapitalnim pokrićem?
Dakle,dioničari bi trebali zahvaliti Alternative fondu jer im je pomogao da ne izgube sve.A za ovu situaciju i gubitke iz poslovanja nije kriv Alternativ fond već raniji vlasnici.Heruc i Bjondić kao većinski i upravljači i loši
gospodari,a vi mali dioničari jer ste im vjerovali ste igrali na krivu kartu.
Često se spasitelji u Hrvatskoj tretiraju kao uzirpatori i okupatori.
Svoje greške moramo prihvatiti i ne tražiti krivce u drugima.
Adekvatnost kapitala ponovno pada,a u ormaru vjerovatno još ima kostura,pojavljuje se potreba dodatne dokapitalizacije.
2.dokapitalizacija sigurno prolazi jer Alternative i Heruc sada imaju 87,39%
Alternative dodatno dokapitalizira maksimalno sa 200 mil kn.Brani propast svoje investicije od 100 mil kn sa ulaganjem novih 200.
Nominala 10 …200 mil =20 mil novih dionica
20.000.000:485.000=41,24
za jednu dionicu 41,24 novih
To pravo ostvaruju i svi sadašnji dioničari
Mislim da će povlašteni dioničari odbiti ovu priliku za dokapitalizaciju.
Ili će se naći kupac za povlaštene da bi ostvario pravo na dokapitalizaciju?
Alternative ulaže dodatnih 200 mil kn da bi sa ranije uloženih 97 na tome zaradio .bez minnimalno 10% godišnje zarade FGS ne ulaze
485.000 x200 =97.000.000
20.000.000X10=200.000.000
prosječan ulaz 297.000.000=20.485 =14 45
Dakle,u vremenu od pet godina FGS se pokriva sa izlaznom cijenom
od 14,45 uz geopmetrijsku progresiju od 10% konačna cijena 23,27.
Ako vjerujem da će tako biti idem u dokapitalizaciju sa potencijalnom zaradom
na dokapitaliziranim dionicama po 10kn tj od 23,27 ,dakle dobit od 133 % u pet godina-ili 18,5%

odličan post. možemo se mi ljutiti na alternative koliko hoćemo, da sam u njihovim cipelama, isto bih učinio. prvi dokap su preplatili, to je sada valjda jasno, drugi dokap bome budu to skupo naplatili. ključ stvari je prosjek cijene, kako kolega lijepo raztlaže, prvi dokap plus drugi dokap – ukupno keširano kroz ukupno stečeno dionica. oni misle da će moći kroz 5 godina dobiti više nego što su platili, država nema izbora, jer ako banka propadner, sve država tj njrna agencija za zaštitu štednih uloga mora iskeširati u vrlo opipljivom obliku i vrlo kratkom roku.
moja cijena ulaza je visoko, jako visoko, dok je još dobiti bilo. ili alternative i dionica par desetaka kn i živa banka, ili bankrot i dionica 0 kn. osjećaji i korektnost i fini maniri tu nemaju što tražiti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Dionica vrijedi 5 kuna koliko je i ponuda na kupnju.

New Report

Close