CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Eto ih na naslovnici Poslonog dnevnika.
U ponedeljak se sastaje NO. Donose prijedlog o novoj dokapitalizaciji od 200,6 mil kuna. Saziva se skupština. Slijedi isplata dividende. Naravno samo za povlaštene dionice u iznosu od 10 kuna. Dividendni prinos debelo preko 10%
Tko kaže da nam je tržište neefikasno 🙂

Uz pasku HNB-a Centar banci novih 200 mil. kuna

Sumrak trgovanja Centar bankom kupnje gotovo da i nema danas vjervatno idemo po 7 kuna.

Dividenda 12 kuna po dionici

ne kužim, ako je 12 kuna po dionici, kako onda cijena može biti 30 kuna? zar onda nije isplativo kupiti po 30 kuna???

Isplaćuje se 750.000 kuna imaocima 62.500 CEBA-P-A dionica. To je 12 kuna po dionici.

CEBA-P-A Prije 24 kn, ove godine 12kn, dogodine 60 lipa… Ovo je jedna od najvećih pljački koju sam ikada doživio. Sva sreća nemam je puno u portfelju. CEBA-R-A ne vrijedi gotovo ništa, a P-A 12kn više. Pročitajte poziv na glavnu skupštinu, sve će vam biti jasno. Jadni mi u kojoj državi živimo.

Ima li netko informaciju oko podignutih tužbi na zadnjoj dokapitalizaciji i razvodnjavanju. Znam da je bilo puno podnesaka u zapisnik na skupštini. Ima li tužbi i u kojoj su fazi?

Ode ova dionica na 5 kuna gdje ju čeka nešto malo kupnje, inače kome prodati pitanje je?

Nadam se da prijedlog dokapitalizacije po 10 kuna neće proći. Na ovaj način će Alternative sa 51% doći na 97,8% vlasništva po totalno nekorektnoj cijeni. Ako je prethodna dokapitalizacija bila po 200 kuna, ne vidim razlog zašto ne bila i ova pa bi onda postojeći dioničari imali mogućnost izbora zadržati postojeći udio uz dodatno ulaganje ili da im se udio u vlasništvu smanji, ali barem ulaganje u novcu bi bilo po korektnoj cijeni.Čak i da su išli sa nekih cca 150kn/dionici raditi dokapitalizaciju to bi bilo još prihvatljivo, ali ovo po 10kn je najmanje rečeno skandalozno.
Iskreno, ne vjerujem u drugi krug dokapitalizacije, ali uložiti novih cca 400 kuna po jednoj postojećoj dionici mi ne pada na pamet. Jednostavno nemam više ni malo povjerenja.

No, dok vlasnici redovnih dionica još na neki način preuzimaju rizik ulaganja i imaju pravo odlučivanja, vlasnici P dionica su investirali u kupon koji im treba donositi kamatu. Prvo im je prepolovljena vrijednost kupona, da bi sada ta vrijednost bila potpuno poništena.


Nadam se da prijedlog dokapitalizacije po 10 kuna neće proći. Na ovaj način će Alternative sa 51% doći na 97,8% vlasništva po totalno nekorektnoj cijeni. Ako je prethodna dokapitalizacija bila po 200 kuna, ne vidim razlog zašto ne bila i ova pa bi onda postojeći dioničari imali mogućnost izbora zadržati postojeći udio uz dodatno ulaganje ili da im se udio u vlasništvu smanji, ali barem ulaganje u novcu bi bilo po korektnoj cijeni.Čak i da su išli sa nekih cca 150kn/dionici raditi dokapitalizaciju to bi bilo još prihvatljivo, ali ovo po 10kn je najmanje rečeno skandalozno.
Iskreno, ne vjerujem u drugi krug dokapitalizacije, ali uložiti novih cca 400 kuna po jednoj postojećoj dionici mi ne pada na pamet. Jednostavno nemam više ni malo povjerenja.

No, dok vlasnici redovnih dionica još na neki način preuzimaju rizik ulaganja i imaju pravo odlučivanja, vlasnici P dionica su investirali u kupon koji im treba donositi kamatu. Prvo im je prepolovljena vrijednost kupona, da bi sada ta vrijednost bila potpuno poništena.

U pravu si. Mislim da je ova dokapitalizacija u stvari prepucavanje između države i fonda. Mislim da će ovdje biti još događanja. Sami saziv skupštine 45 dana ranije a kao žuri im se ???????????



Nadam se da prijedlog dokapitalizacije po 10 kuna neće proći. Na ovaj način će Alternative sa 51% doći na 97,8% vlasništva po totalno nekorektnoj cijeni. Ako je prethodna dokapitalizacija bila po 200 kuna, ne vidim razlog zašto ne bila i ova pa bi onda postojeći dioničari imali mogućnost izbora zadržati postojeći udio uz dodatno ulaganje ili da im se udio u vlasništvu smanji, ali barem ulaganje u novcu bi bilo po korektnoj cijeni.Čak i da su išli sa nekih cca 150kn/dionici raditi dokapitalizaciju to bi bilo još prihvatljivo, ali ovo po 10kn je najmanje rečeno skandalozno.
Iskreno, ne vjerujem u drugi krug dokapitalizacije, ali uložiti novih cca 400 kuna po jednoj postojećoj dionici mi ne pada na pamet. Jednostavno nemam više ni malo povjerenja.

No, dok vlasnici redovnih dionica još na neki način preuzimaju rizik ulaganja i imaju pravo odlučivanja, vlasnici P dionica su investirali u kupon koji im treba donositi kamatu. Prvo im je prepolovljena vrijednost kupona, da bi sada ta vrijednost bila potpuno poništena.

U pravu si. Mislim da je ova dokapitalizacija u stvari prepucavanje između države i fonda. Mislim da će ovdje biti još događanja. Sami saziv skupštine 45 dana ranije a kao žuri im se ???????????
[/quote]

Drugim riječima, zar će država( min. Maras) dozvoliti da im dionice koje su oni platitli 200 kn (uložili 38,5 milina) razvodne sa ulaganjem od 10 kn po dionici? Šta će reći porezni obveznici?

Bit će kao i kod Vabe..

New Report

Close