CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što će se dogoditi ako prijedlozi prođu:
1.Br dionica raste sa
redovne sa 284.249 na 940.500

povlaštene ostaju na 62.500

ukupan broj dionica sa 356.749 raste na 1.003.000

BV sa 565,48 pada na cca 318 kn

kapital 196.079.424 -1.500.000/dividenda za povlaštene/+131.250.370 =325.829.974

Adekvatnost kapitala nešto ispod 20%,to je fenomenalno i najviše od svih banaka.

na redovne dionice otpada 305.527 -to je već granica fondovske dionice

priključenjem Banice sa cca 200 mil kn MCAP probija 350 mil kn,a to je dostatno da bi ovo
postala fondovska dionica.

Pamet u glavu,200 je izvrsna cijena za kupovinu tj.o,63 BV.

Ne dajte da vas plaše ,jer ovdje je Bjondić spašavao svoju i vašu imovinu,jer je dokapitalitacija
bila neminovnost,a u ovakva vremena onaj koji ulazi, ulazi najjeftinije što može.I Alretnative fond je
iskoristi priliku.Najveći gubitnik je Bjondić i nešto ispod 5% malih diniočara koji
su iskuljučeni.Možda vam se i smiluju i dozvole i vama dokapitalizaciju u omjeru koji je postigao Bjondić sa svojim hibidnim ulogom u odnosu na sadašnji udio u kapitalu.
Udruga malih je besmislica jer im je mali udio u vlasništvu,ali medijsko eksponiranje o pljački malih
može imati i pozitivni efekt,pa vas ipak uključe Pitanje je tko je napisao ovaj negativan komentar na poslovnom.
Da li je to napravio nezadovoljni mali štediša,grupa njih ili pak neke druge male bančice koje ne
žele da im fondovi kroje sudbinu.

Za strpljive ovo bi trebala biti izvrsna prilika po 200,naravno i niže!

I tu svaka rasprava zavrsava….Na upit Poslovnog dnevnika odvjetnik Ante Župić, glavni partner odvjetničkog društva Župić i partneri, kaže da "pojednostavljeno smanjenjenje temeljnog kapitala Zakon o trgovačkim društvima izrijekom ne dopušta dok društvo ima zadržanu dobit, pa je reputacijski vrlo upitno i rizično predlagati dioničarima donošenje nezakonite odluke, bez obzira na motive ili razloge takvog postupanja. Naime, takva možebitna nezakonita skupštinska odluka bila bi lako pobojna od strane bilo koje ovlaštene osobe koja prema zakonu može pobijati odluku glavne skupštine".

Pozdrav

svi smo mi Crobex


I tu svaka rasprava zavrsava….Na upit Poslovnog dnevnika odvjetnik Ante Župić, glavni partner odvjetničkog društva Župić i partneri, kaže da "pojednostavljeno smanjenjenje temeljnog kapitala Zakon o trgovačkim društvima izrijekom ne dopušta dok društvo ima zadržanu dobit, pa je reputacijski vrlo upitno i rizično predlagati dioničarima donošenje nezakonite odluke, bez obzira na motive ili razloge takvog postupanja. Naime, takva možebitna nezakonita skupštinska odluka bila bi lako pobojna od strane bilo koje ovlaštene osobe koja prema zakonu može pobijati odluku glavne skupštine".

Pozdrav

Dakle,BV ne može biti ispod 318,a može ostati i 570,ako dokapitalizacija ne prođe.
Pa zašto danas niste kupovali.

http://www.poslovni.hr/vijesti/centar-banka-dionicari-nas-prozivaju-neutemeljeno-204155.aspx

Eto,šta kažu oni koji dobro poznaju "Zakon o trgovačkim društvima"
[proud]

Stigla papirologija, punomoći i ostalo za skupštinu, danas poštom. Dividenda za P-A će biti 6% od nominale (ili 12% na sadašnju cijenu od 200 kn) tako barem piše na
http://www.mojedionice.com/fund/IzvDioniceDividenda.aspx?idDrz=1&idNac=1

Dospijeće tražbine 12.07.12 ako sam dobro zapamtil……

marcello

Isto dobio papire – danas!!!!!
TREBA LI TKO PUNOMOĆ da ima za skupštinu???
HOĆE li se organizirati mali dioničari????

dobio i ja 🙁

ne znam da li netko ide, ali ako ide neka se javi …


Isto dobio papire – danas!!!!!
TREBA LI TKO PUNOMOĆ da ima za skupštinu???
HOĆE li se organizirati mali dioničari????


dođi, dođi da vidiš, dođi da se izjasniš

Idem na Glavnu skupštinu.
Tko mi želi dati punomoć neka me slobodno kontaktira na P.P.
Svaki dioničar treba dostaviti obavjest iz SKDA da posijeduje dionice 21. dan prije skupštine.
Po mojoj računici treba znači kontaktirati SKDA 23.5.2012. i zatražiti obavjest o posijedovanj dionica.

NE MOGU DOĆI – nisam u Zagrebu!!!!!ALI MOGU DATI PUNOMOĆ1111111

Neću doći nisam zadovoljan kako se loše vodi banka i kako se isisava novac .

http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:2:3656386232108362::::P2_SEC_CODE,P2_PROCESS,P2_PROCESS_VALUE:FZVAAU,10,1473

New Report

Close