CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje upišite svoj komentar…

xxx123, 06.05.2012. u 19:15
imatelji povlaštenih dionica će sukladno čl. 297. st. 3. Zakona o trgovačkim društvima o toj točki dnevnog reda posebno glasati i u tom slučaju ne moraš sazivati posebnu Glavnu skupštinu


Ovdje upišite svoj komentar…
burza, 06.05.2012. u 20:37
imatelji povlaštenih dionica će sukladno čl. 297. st. 3. Zakona o trgovačkim društvima o toj točki dnevnog reda posebno glasati i u tom slučaju ne moraš sazivati posebnu Glavnu skupštinu
[/quote]

čl.297.st.3.
A za donošenje odluke potrebno je većina od najmanje tri četvrtine od danih glasova.

Tako da to ukidanje nominale kod CEBE-P-A od 400kn. neće proći.
Treba samo 25% dionićara CEBA-P-A reći da su protiv toga .
Ja gibam na glavnu skupštinu.
Posijedujem 550 kom cebe-p-a
Potreban je što veći broj nas malih da se odazevemo na skupštinu i da ne dozvolimo da
se tu mjenjaju stvari kako njima paše.
Pročitajte "zakon o trgovaćkim drutvima" i mnoge će vam stvari biti jasnije.

Višegodišnji sam dioničar Centar banke i nikako nisam očekivao ovakav razvoj događaja. Godinama nam govore da smo suvlasnici male stabilne banke koja marljivo radi, povećava efektivu, sprema se za povezivanje, jačanje tržišnog udjela, itd, itd, itd.
I tada dobijemo ovo.
CEBA-P-A: Kod izdavanja povlaštenih dionica izdan je i prospekt koji predstavlja ugovornu obvezu,a nije neki papirić koji se može jednostrano mijenjati bez suglasnosti imatelja.
CEBA-R-A: Ovakva dokapitalizacija možda i može pravno proči preglasavanjem malih dioničara, ali se radi o običnoj pljački. Mali dioničari se trebaju organizirati i svim sredstvima spriječiti ovako zamišljenu dokapitalizaciju.
POVEZIVANJA: Povezivanja manjih banaka su poželjna, ali izvediva su na osnovama POŠTENJA, UVAŽAVANJA, itd. Dokapitalizacijom na ovakav način postiže se samo jedan cilj – PLJAČKA MALIH DIONIČARA. Ne znam nikog tko bi se htio udružiti sa nekim tko će i njega opljačkati.
DRŽAVNI NOVAC: Način na koji se ovdje ulaže državni novac je malo NETRANSPARENTAN. Daju ga nekakvom fondu da pomognu preuzimanje banke. Tko je vlasnik fonda? ( Republika Hrvatska?). Tko će biti vlasnik banke? ( Republika Hrvatska?). Vrlo sklizak teren. Mislim da će Republika Hrvatska ponovo izgubiti naš novac i još pri tome pomoći pljačku malih dioničara CEBE.
MOGUĆI NAČINI ZA POŠTENU DOKAPITALIZACIJU:
1) Dokapitalizacija po trenutnoj nominali.
2) Dokapitalizacija kako je zamišljeno uz isplatu 200 kn po dionici onima koji su isključeni. Za CEBA-P-A ostaju prije ugovoreni odnosi.
3) Bez "DOKAPITALIZACIJE". Imate 130 miliona kuna. Osnujte novu banku, a ovu pustite da propadne ako je smeće.
Pozdrav svim malim dioničarima.

http://www.propisi.hr/print.php?id=11516

Obavezno pročitati!
Ovdje vam je "Zakon o trgovaćkim drutvima" pa slobodno pogledajte kako glase .
U ovoj zemlji se svi pozivaju na zakon.
Zanimljivo, čl. 349.st.3 i čl.297.st.2


Višegodišnji sam dioničar Centar banke i nikako nisam očekivao ovakav razvoj događaja. Godinama nam govore da smo suvlasnici male stabilne banke koja marljivo radi, povećava efektivu, sprema se za povezivanje, jačanje tržišnog udjela, itd, itd, itd.
I tada dobijemo ovo.
CEBA-P-A: Kod izdavanja povlaštenih dionica izdan je i prospekt koji predstavlja ugovornu obvezu,a nije neki papirić koji se može jednostrano mijenjati bez suglasnosti imatelja.
CEBA-R-A: Ovakva dokapitalizacija možda i može pravno proči preglasavanjem malih dioničara, ali se radi o običnoj pljački. Mali dioničari se trebaju organizirati i svim sredstvima spriječiti ovako zamišljenu dokapitalizaciju.
POVEZIVANJA: Povezivanja manjih banaka su poželjna, ali izvediva su na osnovama POŠTENJA, UVAŽAVANJA, itd. Dokapitalizacijom na ovakav način postiže se samo jedan cilj – PLJAČKA MALIH DIONIČARA. Ne znam nikog tko bi se htio udružiti sa nekim tko će i njega opljačkati.
DRŽAVNI NOVAC: Način na koji se ovdje ulaže državni novac je malo NETRANSPARENTAN. Daju ga nekakvom fondu da pomognu preuzimanje banke. Tko je vlasnik fonda? ( Republika Hrvatska?). Tko će biti vlasnik banke? ( Republika Hrvatska?). Vrlo sklizak teren. Mislim da će Republika Hrvatska ponovo izgubiti naš novac i još pri tome pomoći pljačku malih dioničara CEBE.
MOGUĆI NAČINI ZA POŠTENU DOKAPITALIZACIJU:
1) Dokapitalizacija po trenutnoj nominali.
2) Dokapitalizacija kako je zamišljeno uz isplatu 200 kn po dionici onima koji su isključeni. Za CEBA-P-A ostaju prije ugovoreni odnosi.
3) Bez "DOKAPITALIZACIJE". Imate 130 miliona kuna. Osnujte novu banku, a ovu pustite da propadne ako je smeće.
Pozdrav svim malim dioničarima.

Vrlo korektno. Dajte Bjondiću i ekipo iz fonda pročitajte ovo, a ne trošite vrijeme na smišljanje kako ćete preveslati male.

Svaka cast na kometaru, Biondic i ekipa ce tesko na osnovu naseg pisanja nesto poduzet…ali dali sve to skupa ipak treba proc HANFU…trgovacki sud…? Ima li sanse da bar te institucije ne odobre ovakav scenario.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@burza
povlastena nema pravo glasa

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

TKO IDE NA SKUPŠTINU NEKA MI SE JAVI DA MU DAM PUNOMOĆ!!!

ILI ODREDITE VRIJEME SASTANKA NEGDJE U GRADU DA SE PREDAJU PUNOMOĆI!!
Ili napišite adresu da pošaljemo!!



@burza

povlastena nema pravo glasa

Redovno smanjenje temeljnoga kapitala

Pretpostavke

Članak 342.
(1) Za donošenje odluke o smanjenju temeljnoga kapitala društva potrebno je da se za nju dadu glasovi koji predstavljaju najmanje tri četvrtine glasova temeljnoga kapitala društva zastupljenoga na glavnoj skupštini društva pri donošenju odluke. Statutom se može odrediti da je za to potrebna veća većina a može se zahtijevati i ispunjenje dodatnih pretpostavki.
(2) Ako je društvo izdalo dionice više rodova, odluka glavne skupštine o smanjenju temeljnoga kapitala valjana je samo onda ako se s njom suglase dioničari svakoga roda dionica koje daju pravo glasa. O davanju suglasnosti dioničari svakoga roda dionica donose posebnu odluku. Za donošenje odluke primjenjuju se odredbe stavka 1. ovoga članka.
(3) U odluci se mora odrediti svrha smanjenja temeljnoga kapitala, naime, hoće li se dijelovi toga kapitala vratiti dioničarima.
(4) U društvu koje je izdalo dionice s nominalnim iznosom temeljni se kapital smanjuje smanjenjem nominalnog iznosa dionica. Ako bi iznos smanjenja temeljnog kapitala koji otpada na svaku dionicu doveo do toga da bi nominalni iznos dionice bio niži od dopuštenog najnižeg takvog iznosa pa ga se više ne bi moglo smanjiti, smanjenje se provodi spajanjem dionica. U odluci o smanjenju temeljnog kapitala mora se odrediti način njegova smanjenja.
(5) U odluci se mora navesti način smanjenja temeljnoga kapitala.

Pojednostavnjeno smanjenje temeljnoga kapitala

Pretpostavke

Članak 349.
(1) Temeljni kapital društva može se smanjiti na pojednostavnjeni način ako se to čini radi izravnavanja niže vrijednosti, da bi se pokrili gubici ili sredstva prenijela u rezerve kapitala. U odluci o smanjenju kapitala mora se odrediti da se kapital smanjuje u tu svrhu.
(2) Pojednostavnjeno smanjenje temeljnoga kapitala dopušteno je samo nakon što se potroši dio zakonskih rezervi i rezervi kapitala za koji one prelaze pet posto (5%) temeljnoga kapitala koji preostane nakon smanjenja kapitala kao i da su potrošene statutarne i ostale rezerve iz dobiti. Smanjenje temeljnog kapitala nije dopušteno dok društvo ima zadržanu dobit.
(3) Za smanjenje temeljnoga kapitala po prethodnim stavcima ovoga članka na odgovarajući se način primjenjuju odredbe članka 342. stavka 1., 2. i 4., članka 343. do 344. i od članka 346. do 348.ovoga Zakona.

Tu ti sve lijepo piše.
Oni bi trebali sazvati posebno skupštinu i glasovanje za ceba-r i ceba-p
Kontaktirao sam centar banku,pa sam dobio odgovor da će biti izdvojenog glasanja za cebu-r i cebu-p tj. za svaki rod dionica donosi posebna odluka

@burza

hvala na odgovoru.imam samo redovnu.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

ja imam pa, tako da je burza u pravu, dovoljno je samo 25 % vlasnika PA dionica da ne smanjen nominalu. budući da moraju dati na glasanje i vlasnicima PA jer u suprotnom im glasanje neće biti važeće.

mogu se jedino nadati da mali dioničari PA dionica neće doći na glasanje.

jedino nam preostaje davanje punomoći?

koliko znam, kolega burza ide, …..

da li je moguće dati pismeno glasanje o ovoj odluci, budući da nisam iz zg, a ne mogu doći do zg-a ?

Javite se kolegi Jumbu na drugom forumu.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

New Report

Close