CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

‘ajde stavi


‘ajde stavi

evo za koju sec

Eto na znanje i postupanje

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/qrH5Zd52kZI8nzZbAzNXwg==.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ukratko…povlastenima 24 kn dividende…nominale se ukidaju…dokap ide manje vise po 200 kn…mali dionicari bez prava sudjelovanja…nakon tramaka..temeljni kapital oko 200 mil kuna..podjeljen na 1 mil redovnih/povlastenih…sluzbeno bez nominale…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Čovječe, pa vi u KABI su fer kakvi su pljačkaši ovi u CEBI. Zamisli, oni kapital od 560 kn kupuju za 200 kn. Koja pljačka postojećih dioničara osim HERUCA koji je sebi osigurao jeftine dionice. Neznam jako misle provesti promjenu kod CEBA-P-A a ne sazivaju skupštinu povlašteni dionica? Isto mi nije jasno na koji pi..pek će računati stopu dividende kod povlaštenih kada ukidaju nominalu, tako da im ovaj novi članak u statutu postaje smiješan ima % a nema na što (koji matematičari, mama mia) [angry]


Čovječe, pa vi u KABI su fer kakvi su pljačkaši ovi u CEBI. Zamisli, oni kapital od 560 kn kupuju za 200 kn. Koja pljačka postojećih dioničara osim HERUCA koji je sebi osigurao jeftine dionice. Neznam jako misle provesti promjenu kod CEBA-P-A a ne sazivaju skupštinu povlašteni dionica? Isto mi nije jasno na koji pi..pek će računati stopu dividende kod povlaštenih kada ukidaju nominalu, tako da im ovaj novi članak u statutu postaje smiješan ima % a nema na što (koji matematičari, mama mia) [angry]

E da, zboravljaju da ih od javne ponude mogu osloboditi samo dioničari koji ne sudjeluju u dokapitalizaciji i to glasovanjem na Glavnoj skupštini.

Opet je na dijelu APP princip koji uglavnom prolazi…nazalost i ovaj put uz podrsku "institucija" drzave ..HBOR-a….HNB-a…i slicnih dusebriznika.
p.s…ja ne mogu na skupstinu ali ako netko zeli slobodno cu mu potpisat punomoc.
pozdrav

svi smo mi Crobex

Piše da će mali dioničari moći dokapitalizirati min 50000 eurića!!!!!
Tko i kako?
koliko bih dobio dionica za cca 350000 kunića????
da li je to onih min 1750 komada – što je minimum???[/b]to je isto kao i gazda i fond!!! [pray] [bye]


Opet je na dijelu APP princip koji uglavnom prolazi…nazalost i ovaj put uz podrsku "institucija" drzave ..HBOR-a….HNB-a…i slicnih dusebriznika.
p.s…ja ne mogu na skupstinu ali ako netko zeli slobodno cu mu potpisat punomoc.
pozdrav

Punomoć za što? Da glasa za ili protiv?

Mislim, jasno je meni kako bi ti ili tvoj opounomoćenik trebao glasati, no mislim da je to u cijeloj ovoj sagi nebitno. Ova banka ima većinskog vlasnika, a taj će se uz amen ostalih "prijateljskih" dioničara pobrinuti da dokap prođe. Ipak je to banka alias privatna prčija jednog (polu)propalog tajkuna, pa daje i neke kredite… nekima po službenoj tarifi, nekima uz diskont, a nekima po zaslugama i zalaganju…

Nema vam ovdje kruha, no ne bi bilo loše da se organizirate i date nekakve konstruktivne protuprijedloge, zatalasate malo medije i dobro provjerite je li učinjen neki formalni ili pravni propust u samome sazivu, kasnijem održavanju, glasanju na skupštini i sl.

Sretno, iako mi se čini da ni sreća ovdje više ne pomaže. Možete biti zadovoljni što će nakon ovoga i nekog možda budućeg dokapa (do 100 milijunčića) banka vjerojatno preživjeti, konsolidirati poslovanje, moguće i narasti, što organski, a što mehanički i da ćete jednog lijepog dana u dalekoj budućnosti kapitalizirati neki plus koji će umanjiti postojeće gubitke. Lp.


Piše da će mali dioničari moći dokapitalizirati min 50000 eurića!!!!!
Tko i kako?
koliko bih dobio dionica za cca 350000 kunića????
da li je to onih min 1750 komada – što je minimum???[/b]to je isto kao i gazda i fond!!! [pray] [bye]

HBOR,fond,većinski dobivaju dionice po 200.

Malim dioničarima koji žele velikodušnp ponuđeno po 200 i to 1750 kom.

Mislim da je to iizuzetno korektno.Ako smatrate da je dokapitalizacija po 200 dobar posao za navedenu trojku,zašto bi to bilo loše i za male dioničare.

Postojalo je i ono drugo rješenje kao u credo banci pa bi BV sa 5xx pao na xx ili možda i nula kuna.
U modi je grintanje,ali za postojeće dioničare ovo je dobro rješenje.

Dobit ćemo stabilnu banka,a i Kovanca je napokon pozitivno poslovala tako da CEBA i Kovanica
mogli postati jako uspješan duet!



Piše da će mali dioničari moći dokapitalizirati min 50000 eurića!!!!!
Tko i kako?
koliko bih dobio dionica za cca 350000 kunića????
da li je to onih min 1750 komada – što je minimum???[/b]to je isto kao i gazda i fond!!! [pray] [bye]

HBOR,fond,većinski dobivaju dionice po 200.

Malim dioničarima koji žele velikodušnp ponuđeno po 200 i to 1750 kom.

Mislim da je to iizuzetno korektno.Ako smatrate da je dokapitalizacija po 200 dobar posao za navedenu trojku,zašto bi to bilo loše i za male dioničare.

Postojalo je i ono drugo rješenje kao u credo banci pa bi BV sa 5xx pao na xx ili možda i nula kuna.
U modi je grintanje,ali za postojeće dioničare ovo je dobro rješenje.

Dobit ćemo stabilnu banka,a i Kovanca je napokon pozitivno poslovala tako da CEBA i Kovanica
mogli postati jako uspješan duet!
[/quote]
Da ali kada mogu ostali dioničari kupiti po 200 kn, nekada ako bude dokapitalizacije? I koji dioničari, oni koji imaju 1750 dionica ili ti 100 000 EUR uloženo? Možda si ti taj koji ima toliko, moš mislit?

Nije mi jasno i dalje uredno piše da povlaštene imaju pravo na dividendu min 5%, ili ti trenutnu na orečenja, al ne piše od čega 5%.
Ako nema nominale pa kak će onda izračunat tih 5%, ili će ubuduće dividenda ić proizvoljno odnosno kako u upravi odluče, ili je uopće neće biti.
Ako netko može, zna, ili smije odgovoriti barem ukratko.

New Report

Close