CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako je dokap po 400 ili 550, ko onda prodaje po 250?

Volim se gledati u ogledalo.Jako sam pametan, lijep, a i obdaren.Vi koji to ne razumijete me trolate i pišete papzjanije.



Ljudi ne budite naivni, nitko ne bi razvodnio samog sebe da mu ne gori pod petama. Ova banka je pred slomom i ovo je prikriveno saniranje paradrzavnim novcem uz amen HNB-a. Biondic nije imao sredstava za dokap jer je i on riknuo, a sto se tice dobiti, zaboravite. Lanjski snijeg.

Osobno ocekujem nakon dokapa ozbiljnije rezanje losih plasmana i moguce znacajne gubitke. Daj Bog da sam u krivu…ali smrdi mi na Kaba i Kovanica scenarij.


Očekivano je da Biondić nema novaca za rast banke. Ovaj način dokapitalizacije mu osigurava koliko toliko utjecaja u banci.

Pitanje, zašto su svi dioničari dobili izvještaj koliko kapitala imaju u banci i to po NOMINALI. Nije valjda bila namjera reći ti imaš 4000 kn u 10 dionica a sada će ovaj fond tih 10 dionica kupiti za 2000 kn, evo te obavještavam da se manje ljutiš.
[/quote]

Nemam se ja što ljutiti. Ja dionica CEBE nemam niti ih namjeravam kupovati jer ne želim sudjelovati u razvodnjavanju i bilo kakvom dokapu. Ponavljam, nitko se ne bi dobrovoljno razvodnio da nije pred slomom. Biondić je ubacivao novce u više navrata, no loši potezi prethodne uprave, politički i neekonomski uvjetovani plasmani i iracionalna ulaganja u propale biznise su učinili svoje. Rolali su dokle se moglo, sada se više ne može i treba podvući crtu i prodati sve za jednu kunu nekome tko ima novce za neku novu priču ili ubaciti novi kapital. Očito se našao netko spreman za ovo drugo, al to ne znači da će se sad situacija preko noći promijeniti… dug je put do blagostanja i zarade.

fahrudin, daj malo pogledaj Top 10 za CEBA-R i CEBA-P pa ćeš pročistiti um….
Nnemoj gledati unatrag, zahtjevno je……Uostalom kaj te boli k… za dionice koje nemaš? Naročito "razvodnjene".

marcello


fahrudin, daj malo pogledaj Top 10 za CEBA-R i CEBA-P pa ćeš pročistiti um….
Nnemoj gledati unatrag, zahtjevno je……Uostalom kaj te boli k… za dionice koje nemaš? Naročito "razvodnjene".

A što piše u TOP-u?

Mislim, nakotilo se ovdje dosta beskičmenjaka nažalost koji na oblačnom nebu vide samo sjajne (i vjerojatno nedostižne) zvijezde.

Ajde ti meni reci, da li bi ti puštao nekoga u vlasničku strukturu banke da ti smanji utjecaj odnosno preuzme ti banku iz pukog altruizma? Ne bi, jel tako? Priča o konsolidaciji malih banaka je maskiranje teške situacije, iako ja mislim da je bilo bolje da je Biondić otvoreno javnosti rekao, moramo u dokap jel smo bez njega osuđeni na brzu propast. To bi i ostale dioničare potaknulo na kvalitetnu i brzu reakciju, ovako vam preko medija svako malo puštaju probne balone na temelju kojih vi vrtite nekakve (uglavnom pozitivne) priče i špekulirate unaprijed kako i koliko ćete zaraditi. Prave i vjerodostojne informacije, ni od koga još nismo čuli.

Je, nada je lijepa stvar, ali nije dovoljna za ispravno poimanje stvarnosti i donošenje racionalnih odluka, pogotovo kod investiranja u v.p.



fahrudin, daj malo pogledaj Top 10 za CEBA-R i CEBA-P pa ćeš pročistiti um….
Nnemoj gledati unatrag, zahtjevno je……Uostalom kaj te boli k… za dionice koje nemaš? Naročito "razvodnjene".

A što piše u TOP-u?

Mislim, nakotilo se ovdje dosta beskičmenjaka nažalost koji na oblačnom nebu vide samo sjajne (i vjerojatno nedostižne) zvijezde.

Ajde ti meni reci, da li bi ti puštao nekoga u vlasničku strukturu banke da ti smanji utjecaj odnosno preuzme ti banku iz pukog altruizma? Ne bi, jel tako? Priča o konsolidaciji malih banaka je maskiranje teške situacije, iako ja mislim da je bilo bolje da je Biondić otvoreno javnosti rekao, moramo u dokap jel smo bez njega osuđeni na brzu propast. To bi i ostale dioničare potaknulo na kvalitetnu i brzu reakciju, ovako vam preko medija svako malo puštaju probne balone na temelju kojih vi vrtite nekakve (uglavnom pozitivne) priče i špekulirate unaprijed kako i koliko ćete zaraditi. Prave i vjerodostojne informacije, ni od koga još nismo čuli.

Je, nada je lijepa stvar, ali nije dovoljna za ispravno poimanje stvarnosti i donošenje racionalnih odluka, pogotovo kod investiranja u v.p.
[/quote]
Bolan Fahro nemoj nam kvariti veselje ma kako kratko trajalo.

fahro,
Znači nisi gledao tops. O.K. ako i pogledaš…ništa od toga, ne piše baš sve….

marcello


fahro,
Znači nisi gledao tops. O.K. ako i pogledaš…ništa od toga, ne piše baš sve….

A što je to trebalo pisati?

Daj nas uputi, nas naivne i neuke.

obožavma altruiste, ovakve kao Fahro, naprosto im se divim sa koliko energijom žele pomoći i prosvijetliti običan narod koji srlja u dionice….


obožavma altruiste, ovakve kao Fahro, naprosto im se divim sa koliko energijom žele pomoći i prosvijetliti običan narod koji srlja u dionice….

Pa daj nam ti napiši molim te nešto konstruktivno na temu Cebe umjesto da tratiš virtualni prostor!

Evo, npr. zašto dokap? Po kojoj cijeni? Trenutnoj tržišnoj poziciji banke? Adekvatnosti kapitala? Plasmanima? Trošku financiranja poslovanja, depozitnoj strukturi, budućim očekivanjima i sl.?

Ajde, slobodno izvoli. To će biti mnogo konstruktivnije od mjerenja mojih altruističkih zasluga. Što se mene tiče, možemo izmjeriti i tvoje!

Imaš skoro sve u Fi, ¸nije mi jasno zašto si toliko zapeo cijel ojutro oko CEBE ako ni kao dionica, a ni kao banka ništa ne valjaju. Ima toliko boljih prilika i kod nas i u regiji …..a za tebe vjerojatno nije problem trgovati ni u Aziji, USA….zašto na CEBI tupiš zube…

imam CEBU…i nije nagovor ni za kupnju ni za prodaju…::)))))))))))))

Vratio se ostatak velikog naloga na prodaju ali ne na 200 kn nego na 240 kn. Neka se spusti na 200 kn da ga počistimo [smiley]


Vratio se ostatak velikog naloga na prodaju ali ne na 200 kn nego na 240 kn. Neka se spusti na 200 kn da ga počistimo [smiley]

evo daj 220 i dogovorili smo se

New Report

Close