CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…dokapitalizacijom udio većinskog vlasnika Biondića pada sa 60% na ispod 20%…

…..koji će najverojatnije vrijediti kao 3×60%……

Svaka čast ministru i Vladu – hrabar i dalekosežan potez.

CEBA postaje HBOR-ova podružnica za malo i srednje gospodarstvo.
Lova i KNOW-HOW HBOR-a = uspjeh!

Pljačka stoljeća.
Država spašava banku koja je bila jamac Coningu u onom kreditu kod CO! Slučajno?
Hallo? 50 milijuna gratis od HBOR-a …! Kao: 135 milijuna keša će ububat u banku čija je aktiva jedva 10 puta tolika ??? Tko je tu blesav??? I sad se baja Biondić javio pa bi i on 35 milja krkno unutra … kao valjda nije se sjetio do sada, nije skužio da je banka njegova i da ode u 3pm [rolleyes]

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...


…dokapitalizacijom udio većinskog vlasnika Biondića pada sa 60% na ispod 20%…

nema te matematike koja spušta Biondica ispod 20% ako on upucava 34 m. nasuprot 97 koliko uplaćuje fond. Kako doći do 20%???

Dokapitalizacija ispod BV sa sa isključenjem manjinskih dioničara je nekorektan potez. Recimo da sam od samog početka dioničar i da imam 1% vlasništva ne bih sigurno bio zadovoljan ovakvim načinom.
Ako banka pozitivno posluje, ima odgovarajuću adekvatnost kapitala i nije u problemima zašto bi ja pristao da mi netko razvodni moj kapital.
Ako je cilj da banka ide na višu razinu, onda bi trebali svi imati mogućnost sudjelovati ili neka prvo daju ponudu za otkup dionica. ja ću im svoje prodati po 400 kuna.


Dokapitalizacija ispod BV sa sa isključenjem manjinskih dioničara je nekorektan potez.

Pa ja mislim da je to i nemoguće!?
Ne znam da li Zakon dopušta dokapitalizaciju ispod nominalne cijene dionice ali misli da NE pa me i čude konstrukcije pojedinaca koji to razmatraju na taj način.

Govorim hipotetički, možda se i sprema kakav otkup dionica; aludiram na one obavijesti koje smo dobili i koje nam ukazuju na vrijednost dioničkog portfelja.



Dokapitalizacija ispod BV sa sa isključenjem manjinskih dioničara je nekorektan potez.

Pa ja mislim da je to i nemoguće!?
Ne znam da li Zakon dopušta dokapitalizaciju ispod nominalne cijene dionice ali misli da NE pa me i čude konstrukcije pojedinaca koji to razmatraju na taj način.

[/quote]

ne ispod nominalne, ali ispod BV je moguće

da li sve to povlači davanje javne ponude po cijeni po kojoj se izvrši dokapitalizacija?

moguće je na skupštini izglasati da se napravi dokapitalizacija bez obveze davanja ponude, ali u glasanju ne vrijede dionice onih koji sudjeluju u dokapitalizaciji (to bi značilo i Biondić nema prava glasa ako i on sudjeluje)


Pljačka stoljeća.
Država spašava banku koja je bila jamac Coningu u onom kreditu kod CO! Slučajno?
Hallo? 50 milijuna gratis od HBOR-a …! Kao: 135 milijuna keša će ububat u banku čija je aktiva jedva 10 puta tolika ??? Tko je tu blesav??? I sad se baja Biondić javio pa bi i on 35 milja krkno unutra … kao valjda nije se sjetio do sada, nije skužio da je banka njegova i da ode u 3pm [rolleyes]

istina, opet je država krava muzara…
iako,e dioničari će imati koristi od ovog, imaju dobre i ambiciozne planove.

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/KYOtNBidWnMwYAIOAqIddA==.pdf

Sta znaci "pretvaranje hibridnog instrumenta tvrtke Heruc u iznosu od 34 milijuna kuna u temeljni kapital Banke " ?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

pozajmica postaje kapital.
nešto kao debt to equity

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

New Report

Close