CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

domagoj

gdje to piše, može link da vidimo

ja izracunao iz linkanog clanka.


ja izracunao iz linkanog clanka.

poštovani,

namjerno pišete neistine.
usudio bih se reći da lažete.

NAdam se da će Vam HANFA sjesti na imovinu i da će biti tužbi malih dioničara koji su možda prodali zahvaljujući vašem članku. Medij koji Vam to dozvoljava također snosi određeni dio krivice.

Ugodan dan

Ozren, đe' kombo?

……..Temeljni kapital Centar banke dokapitalizacijom će se povećati za više od 50 posto, a pregovorima između banke, države i fonda za gospodarsku suradnju Alternative private equity dogovoreno je da će jednak dio novog kapitala uplatiti Alternative i Hrvatska banka za obnovu i razvitak……
……..Kada dokapitalizacija bude provedena, čemu je sada jedina zapreka potpis ministra poduzetnišva i obrta Gordana Marasa, u čijem su resoru fondovi za gospodarsku suradnju, udjel sadašnjeg većinskog vlasnika Centar banke Dragutina Biondića navodno bi trebao pasti s gotovo 60 na manje od 20 posto.

domagoj, pročitaj iznova pa onda opet računaj…….ti se na kalkulator!

marcello

ne mislim da je ovo lose za dionicu. Volio bih vidjeti i neke brojke od ostalih forumasa. Iz clanka:
0.2*150 = 30
0.6*100 = 60
znaci:
60 -> 30
548 -> 274

CEBA – trade ….Banka u koju i Vlada ima povjerenja…Što reći ? Sve najbolje!…………….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Što ste Vi bankari ljubomorni i jalni……pa, šta Vam je ..pustite ljude da se razvijaju…!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


novi dionicari ce upisati dionice po 138 kn, novi book ce biti 274 kn.

Točno!Jedino je upitno da li će u obračun ući i povlaštena.
Broj dionica se utrostrućuje,povlaštene možda ne a to je 62.500 puta dva tj 125.000 tako da postoji
mogućnost da BV bude oko 300 kn.

Pravi ulagači!!!!!!
LUPETATE bez imalo činjenica i informacija – ZNANJA!!!!
Kako su pojedinci uopće ULAGALI I NA OSNOVU ČEGA ?
po njuhu ??????

11. travanj 2012.| Ana Blašković

Male banke mjerkaju ‘deal’ okrupnjavanja Centar banke

Prije svega treba vidjeti hoće li stotinjak milijuna kuna kapitala biti uopće dovoljno za uspješan ‘brak’ Centar banke i Kovanice

http://www.poslovni.hr/vijesti/male-banke-mjerkaju-deal-okrupnjavanja-centar-banke-201471.aspx

marcello

ne znam hoće li ovo bit dobra priča za dioničare koji su ulazili po skupljim cijenama, ali za banku i nove dioničare je ovo potencijalno vrhunski razvoj.

ako bi se ceba spojila s par manjih banaka kako namjeravaju, stvorili nacionalni brend i samo srezali postojeće uprave, nadzorne odbore, računovodstva, revizije, IT sektore i marketinge s tri-četri na jedan jedinstveni, to je već dovoljna sinergija za uspijeh.

Dokapitalizacija,ako se provodi ide po booku 558 kn,ili po nominali 400 kn [thumbsup]

New Report

Close