CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ne znam zašto moderator briše postove?
možda ne želi da se javnost informira da su ostale 4 banke pod nadzorom Karlovačka, Varaždinska, Kovanica i Nava???

*** obrisano ***

vidio sam i onaj tvoj obrisani post. nisam prodao dionice. kupio sam ih ove godine po cca 220 kuna

"Centar banka .Do kraja godine kapitalni omjer 13,5%
Neki mediji spekulirali su da je na listi promatranja i Centar banka zbog kapitalnog omjera od 12,01 posto (najmanje od svih banaka), no to je rezulutno odbacio predsjednik Uprave Ivo Markotić. Centar banka, naime, nedavno je preuzela imovinu Obrtničke-štedne banke u likvidaciji zbog čega se snizio kapitalni omjer, no do kraja godine vratit će se na 13,5 posto, najavio je Markotić. Isto je potvrdio i Davor Holjevac iz HNB-a rekavši da je "preuzimanjem OŠB-a Centar banka učinila uslugu državi jer bi u suprotnom osigurane depozite trebala isplatiti Državna agencija za osiguranje depozita i sanaciju banaka (DAB)".
http://www.poslovni.hr/vijesti/prozvana-cetvorka-je-u-redu-a-hnb-nudi-izlaz-ako-zapnu—191349.aspx

Pozdrav

svi smo mi Crobex

INTERES Centar banka želi preuzeti Banku Kovanicu Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 01.12.2011. – 17:08:00
Zadnja izmjena: 01.12.2011. – 20:24:27
ZAGREB – Nakon višemjesečnih pregovora i usuglašavanja, danas je Cassa di Risparmio di San Marino je s Centar bankom potpisala pismo namjere o iznalaženju mogućnosti pripajanja Banke Kovanica. Banka Kovanica jedna je od četiriju banaka koja je pod pojačanima nadzorom HNB-a, otkrio je prije nekoliko dana viceguverner Davor Holjevac.

Banka je prije nekoliko mjeseci i dokapitalizirana. Na glavnoj skupštini Banka Kovanice održanoj dana 30. svibnja većinski vlasnik Cassa di Risparmio della Repubblica di San Marino S.p.A donio je odluku od dokapitalizaciji Banke Kovanica u iznosu od 66.000.000,00 kuna te je tom odlukom temeljni kapital Banke Kovanica d.d. povećan na iznos od 208.964.400,00 kuna. To je bila druga dokapitalizacija u samo pola godine. Prethodna dokapitalizacija banke teška 30,6 milijuna kuna provedena je u listopadu prošle godine.

Interes za ovu banku početkom ove godine pokazivala je Podravska banka, ali to se prestalo spominjati.

Očito CEBA zna što hoće, i ima zacrtanu razvojnu politiku………super ako dođe do preuzimanja


INTERES Centar banka želi preuzeti Banku Kovanicu Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 01.12.2011. – 17:08:00
Zadnja izmjena: 01.12.2011. – 20:24:27
ZAGREB – Nakon višemjesečnih pregovora i usuglašavanja, danas je Cassa di Risparmio di San Marino je s Centar bankom potpisala pismo namjere o iznalaženju mogućnosti pripajanja Banke Kovanica. Banka Kovanica jedna je od četiriju banaka koja je pod pojačanima nadzorom HNB-a, otkrio je prije nekoliko dana viceguverner Davor Holjevac.

Banka je prije nekoliko mjeseci i dokapitalizirana. Na glavnoj skupštini Banka Kovanice održanoj dana 30. svibnja većinski vlasnik Cassa di Risparmio della Repubblica di San Marino S.p.A donio je odluku od dokapitalizaciji Banke Kovanica u iznosu od 66.000.000,00 kuna te je tom odlukom temeljni kapital Banke Kovanica d.d. povećan na iznos od 208.964.400,00 kuna. To je bila druga dokapitalizacija u samo pola godine. Prethodna dokapitalizacija banke teška 30,6 milijuna kuna provedena je u listopadu prošle godine.

Interes za ovu banku početkom ove godine pokazivala je Podravska banka, ali to se prestalo spominjati.


Otkud Cebi lova za akvizicije?

Evo i sluzbene obavijesti…

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/gbELi8TY4QEibC0djNPIig==.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Kako piše na site-u centarbanka.hr uz OBŠ i banku Kovanicu ide se i dalje na preuzimanje nekih malih banaka…

U ovom clanku objavljenom na stranicama Cebe navodi se da je to vec gotova stvar…po obavijesti uprave tek da je potpisano pismo namjere o iznalazenju mogucnosti pripajanja jedne drugoj…hm…malo bi ipak trebali bit prcizniji…

"Centar banka d.d. jučer je obavijestila Zagrebačku burzu o pripajanju Banka Kovanice, čime će na hrvatskom tržištu nastati nova banka s aktivom od oko tri milijarde kuna. Time započinje pozitivan proces okrupnjivanja malih banaka.

Vlasnik banke Kovanica je Cassa di Risparmio della Repubblica di San Marino, s aktivom od tri milijarde eura, koja ovim potezom ulazi u vlasništvo Centar banke i postaje aktivni sudionik na hrvatskom bankarskom tržištu.

Centar banka neće stati na pripajanju Kovanice i nedavno Obrtničke štedne banke, nego se upušta i u daljnje preuzmanje manjih banaka, prenosi Jutarnji list."

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Šta bi ovo moglo značiti za male dioničare i cijenu dionice? Mislim, dividendica i dalje klap u džep, a cijena dionice??? Mislim, budući da i vlasnici Kovanice ulaze s udjelom u Centar…


Otkud Cebi lova za akvizicije?

Mozda je ovo odgovor na vase pitanje…
"Većinski vlasnik Centar banke je Heruc d.d. Drage Biondića, a jedan od dioničara je i rovinjski Adris." http://www.business.hr/kompanije/cetnar-banka-preuzima-banku-kovanicu…jedino neznam od kud ta informacija novinaru jer po skdd , medju prvih deset dionicara R-A ili P-A se ne navodi Adris , ocito su skriveni iza nekog .

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Šta bi ovo moglo značiti za male dioničare i cijenu dionice? Mislim, dividendica i dalje klap u džep, a cijena dionice??? Mislim, budući da i vlasnici Kovanice ulaze s udjelom u Centar…

Onda im je na redu Slatinska banka koja je ipak malo jača.

Što još treba da ode na BV x 2 ?

New Report

Close