BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kako je ugovorom rijeseno koristenje zemlje koju obradjuje bzjk? u sljedecih 25 godina valjda ce nesto napraviit od toga, cijena hrane ce rasti kao i svega drugog osim telekomunikacija naravno :-), a sto onda, jel moze drzava reci ok, sad ce to netko drugi obradjivati?

Bitno je Kutjevo i dobit koje ono ostvaruje.Kad se vrate na stare zarade evo EPS božjakovine na 200 kn.A ako povečaju samu profitabilnost božjakovine,samo nebo je granica. [thumbsup]

Bila je neka godina u kojoj je ktjv imalo cistu dobit od 48,6 mil kn?

zadnjih par godina ja vidim najvecu dobit od 27 i nesto mil kn….hm…2009 2 mil kn. ktjv ne placa porez na dobit, zasto nemaju porez u FI (podrucje posebne skrbi ili o cemu se radi)? Mislim da ce 5 mil kn dobiti za 2010 ktjv biti podvig, a bzjk na 0 takodjer. Onda je to 20 kn po dionici bzjk, to je ok. dobra kupnja trenutno, a zarada…to se slazem….moze biti velika jednog dana, ali 200 kn po dionici :-)….malo ste pretjerali, bar za par sljedecih godina.

http://www.seebiz.eu/hr/politika/vodostaji-uglavnom-stagniraju-ili-lagano-opadaju,80215.html

kako su prošli kutjevo i bzjk u ovim poplavama? toga ce biti sve vise, veca isparavanja (globalno zatopljenje)…veca kondenzacija, vise padalina….sto nije lose, ali je problem nepravilnost tj moguće suše i poplave…bilo je toga i do sada…ali tendencija su veće padaline…barem prema mojim saznanjima iz literature na temu glob. zatopljenja. nadam se da ktjv i bzjk imaju dobre police osiguranja. Ima li tko malo upućeniji da komentira. Hvala.

Od kada nastupa redovno trgovanje?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


Od kada nastupa redovno trgovanje?

Od sutra.
Prije osamnaest mjeseci napustili redovno trgovanje.
Od 1.7. do 30.09.2008 zadnji kvartal u redovnom trgovanju:
promet 228.092 kn 465 dionica 34 transakcije
cijena: prosječna 490 minimalna 425 maksimalna 575

Na zadnji dan tj.30.09.2008. crobeks 2.990
crobex: 1.830:2.990 =61 pad 39%

BZJK 110:490= 0,22 pad od 78%

BV 31.3.2010 877

BV 30.09.2008. 827 877:827 =1,06

Dakle,poslujemo sa dobitkom,a cijena pala dvostruko više od crobeksa.
Da li je tolika "kazna"za odlazak u bedaka.
Da li slijedi i nagrada za povratak u normalu.
Sve ispod 200 je smiješno jeftino s obzirom na BV od 877.



Od kada nastupa redovno trgovanje?

Od sutra.
Prije osamnaest mjeseci napustili redovno trgovanje.
Od 1.7. do 30.09.2008 zadnji kvartal u redovnom trgovanju:
promet 228.092 kn 465 dionica 34 transakcije
cijena: prosječna 490 minimalna 425 maksimalna 575

Na zadnji dan tj.30.09.2008. crobeks 2.990
crobex: 1.830:2.990 =61 pad 39%

BZJK 110:490= 0,22 pad od 78%

BV 31.3.2010 877

BV 30.09.2008. 827 877:827 =1,06

Dakle,poslujemo sa dobitkom,a cijena pala dvostruko više od crobeksa.
Da li je tolika "kazna"za odlazak u bedaka.
Da li slijedi i nagrada za povratak u normalu.
Sve ispod 200 je smiješno jeftino s obzirom na BV od 877.

[/quote]

Ej Lopino!
Baš te časte jedinicama…netko bi jeftino kupio!

Popravija sam mu ocjenu !

du du du .. nema nam pomoći


Popravija sam mu ocjenu !

Tri asa…i ti mu dao stoju…!

Oko za oko ,zub za zub.i ja vama popravio prosjek.
Samo strpljivo.Čekam priliku za pomesti ovo po 120,ako nešto prodam ,ali ne ide.


Oko za oko ,zub za zub.i ja vama popravio prosjek.
Samo strpljivo.Čekam priliku za pomesti ovo po 120,ako nešto prodam ,ali ne ide.

Netko je pomeo po 120,a onda je neki naivac skočio na 130 i kupio 14 kom i dionica postala
pobjednik dana.
Kupci vjerovatno utvrdili da je ask šupalj i da bi se tu dalo zaraditi za burek,jer je slijedeća
prodaja bila na 150 o onda odmah 180.
Ali istog trenutka na prodaji dolazi nekoliko stotina komada na prodaji po 130 i malo niže.
Bet obzira što je BV blizu 800 bitno je u ovoj kataklizmi pokušati skinuti 10 do 20% jer su ti
prodavači vjerovatno ušli na 110 do 120.
Efekt jako dobar_kontraproduktivan.
I ono zeru kupnje na 100 pobjeglo.
Zaboravili smo da je osnovno pravilo da ako želiš prodati moraš glumiti da želiš kupiti i kada je dionica udrila 130 bilo je logično da se da suport na 100.
Prodati na 130,a kupovati na 60.Lijepo ali teško za očekivati.I nije problem da ovako razmišlja pojedinac.Ovo je kolektivna dionička svijest na ZSE.
Preporučam vlasnicima ove dionice da smanje svoj spread na ovoju dionici na maksimalnih 50%.
Mislim da je to dobar zub.
I nada da ponovno ne završimo u posebnom režimu.Ovu dionicu mogu oživiti samo mi mali dok se ne
pojavi metla.A pojaviti će se sigurno jer ova dionica ima
BV od lijepih 877 kn.
Pitanje:pošto bi država mogla prodati svoj paketić od 10.000 kom ,8% kao drugi dioničar
Mislim da će biti bliže 200 nego 100.
Da li možda ove dionice ne mogu u prodaju jer su rezervirane kao garancija za bivše vlasnike?
Ipak bi ovdje moglo doći do namjernog rušenja cijene jer država nije sposobna/ne želi sačuvati
svoj kapital/već ga želi pokloniti ili dati jeftino_naravno podobnima.
I zato bi bilo mudro čekati nisko,pa neka plate barem za rušenje cijene.

New Report

Close