BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


giga, misliš da će ići ispod 100?

Nadam se, jer nisam nista dohvatio ovih dana. Zidov sam valjda…

Sto ti mislis?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.



giga, misliš da će ići ispod 100?

Nadam se, jer nisam nista dohvatio ovih dana. Zidov sam valjda…

Sto ti mislis?
[/quote]

Teško, velikih prodavatelja vjerojatno više nema….a kupaca na 110 ima ko kineza!




giga, misliš da će ići ispod 100?

Nadam se, jer nisam nista dohvatio ovih dana. Zidov sam valjda…

Sto ti mislis?
[/quote]

Teško, velikih prodavatelja vjerojatno više nema….a kupaca na 110 ima ko kineza!
[/quote]
Baš šteta da nema još 2000 kom po ovim cijenama jer bi ušli u redovno trgovanje u slijedeći
ponedjeljak.A igra najbrži prst se baš zahuktala.
A možda se netko pojavi.
Ovaj prodavač je bio PBZ invest koji se morao riješiti
Božjakovine radi malog MCAP/minimum 350 mil.kn.BZJK cca 22 mil, BV 838/
Ali HFP ima 16 tis.dionica,kojih se treba rješiti.Ali mislim da se to neće dogoditi prije jeseni.A bila bi ljuta potriba da se to dogodi što prije,jer bi se mogli početi igrati i u ovoj dionici.Bez trejdanja
sreće nema.To je sol burze.A trejdanje u fundamentalno jakoj dionici je najčešće dobar posao.
Dnevna zarada,a šanse na gubitak mali.Ne može bolje.Ali treba dočekati i taj trenutak.Ja ću tada
sigurno biti unutra.
Danas će se sigurno trgovati.U dionicama sam 100%/stalno/pa ću prodati ili kupiti barem jednu dionicu da se ispuni obvezni dnevni prometu sedmici /minimalno jedna transakcija dnevno/.


zato je bozjakovina ponosno prikazala FI bez financijskih prihoda, 25% prihoda ide na troskove osoblja i "uspjeli" su izgubiti samo milijun kuna u prvih 3 mjeseca. ma nije tako ni strasno, svaki dan 10 tisuca kuna minusa. Vidim da mi nitko nije odgovorio na pitanje u vezi p/e bzjk prije par dana??? Teoretski i ne postoji, ali kroz godinu valjda nesto i zarade. Zasto su u minusu, jel netko bolje proucio??

Božjakovina je snažna kao jedna seljačka radna zadruga.Ona je u razvoju.Sada troši za radnu snagu,ima troškove proizvodnje/poljprivreda/malo prodaje i ostvaruje gubitak.Izvrsno jer je gubitak manji nego lani.A financijskih prihoda nema jer nema značajnijih sredstava da bi zarađivala
na plasmanima.Dobit iz poslovanja se može očekivati sa povečanjem proizvodnje.
Ipak nemojte zaboraviti da je BZJK 85% vlasnik Kutjeva.A tržišna kapitalizacija Kutjeva je
171,793mil kn/5.726.428 x30/

84,38% od 171,793=144,958mil kn /većinski udio u Kutjevu/

A MCAP Božjakovine 204.989×111=22,754

Nemojte se čuditi.ZSE je odavno napustila matematička i fundamentalna logika.Bolje,više ćemo
zaraditi.Naravno strpljivi.

Pitam se zašto od ovih dva velika paketa dionica prvo po 120 a onda po 110 niko
nije kupovao od prvih deset pa nisu oni čoravi rasprodaja traje več od 01.04 tj
20 dana također zašto gospodin miljarder Enver nije sve pokupio po ovoj mizernoj cijeni
shodno da su išle na tržište po 300 kuna a on ima love ovo mu je bila siča za dati
,a svi znamo da njemu nije u interesu da se ovom dionicom trguje tj sada je imao priliku
da smanji broj slobodnih dionica u rukama drugih za ljepih postotak.
Svi su znali za rasprodaju što pokazuje i količina jučerašnjih kupaca ali zašto u prvih 10 ne kupuju
i zašto vlasnik koji spava na novcima ne kupuje to je veliko pitanje…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Pitam se zašto od ovih dva velika paketa dionica prvo po 120 a onda po 110 niko
nije kupovao od prvih deset pa nisu oni čoravi rasprodaja traje več od 01.04 tj
20 dana također zašto gospodin miljarder Enver nije sve pokupio po ovoj mizernoj cijeni
shodno da su išle na tržište po 300 kuna a on ima love ovo mu je bila siča za dati
,a svi znamo da njemu nije u interesu da se ovom dionicom trguje tj sada je imao priliku
da smanji broj slobodnih dionica u rukama drugih za ljepih postotak.
Svi su znali za rasprodaju što pokazuje i količina jučerašnjih kupaca ali zašto u prvih 10 ne kupuju
i zašto vlasnik koji spava na novcima ne kupuje to je veliko pitanje…

PBZ invest se mora riješiti dionica koje ne zadovoljavaju minimalne kriterije MCAP /350 mil/i
minimalno 100 mil tržišne kapitalizacije slobodnih dionica/ulagaći koji imaju manje od 5%/
I sada je PBZ invest izaša i više nema dionica ovako jeftino.Možda netko izgubi strpljenje i udre
po BIDU ali to se može dogoditi samo na malim količinama.

Da ,slažem se da je Moralić mogao ovo skupiti jer je bilo jako jeftino.Možda ga ne intersiraju ovi
burek poslovi na burzi i špekulacije već je usmjeren samo na core biznis,a naročito brend Kutjevo.



zato je bozjakovina ponosno prikazala FI bez financijskih prihoda, 25% prihoda ide na troskove osoblja i "uspjeli" su izgubiti samo milijun kuna u prvih 3 mjeseca. ma nije tako ni strasno, svaki dan 10 tisuca kuna minusa. Vidim da mi nitko nije odgovorio na pitanje u vezi p/e bzjk prije par dana??? Teoretski i ne postoji, ali kroz godinu valjda nesto i zarade. Zasto su u minusu, jel netko bolje proucio??

Božjakovina je snažna kao jedna seljačka radna zadruga.Ona je u razvoju.Sada troši za radnu snagu,ima troškove proizvodnje/poljprivreda/malo prodaje i ostvaruje gubitak.Izvrsno jer je gubitak manji nego lani.A financijskih prihoda nema jer nema značajnijih sredstava da bi zarađivala
na plasmanima.Dobit iz poslovanja se može očekivati sa povečanjem proizvodnje.
Ipak nemojte zaboraviti da je BZJK 85% vlasnik Kutjeva.A tržišna kapitalizacija Kutjeva je
171,793mil kn/5.726.428 x30/

84,38% od 171,793=144,958mil kn /većinski udio u Kutjevu/

A MCAP Božjakovine 204.989×111=22,754

Nemojte se čuditi.ZSE je odavno napustila matematička i fundamentalna logika.Bolje,više ćemo
zaraditi.Naravno strpljivi.
[/quote]

nista se ja ne cudim. znam da je kutjevo glavna snaga bzjk-a. bzjk cak i da ima minus 4 mil kn, iz kutjeva mogu imati plus od 6-7 mil kn i opet je to 2-3 mil kn plus, 10-15 kn po dionici. dakle, p/e 8-10. kad bzjk bude na 0i ili cak u dobiti samostalno, e tad ocekujte eksploziju ove dionice, jer tada ce to biti 2 mil kn bzjk plus 8 mil kn iz kutjeva, 50 kn po dionici. e onda ce to biti vrlo vrlo dobro, a moze i vise, mozda i 100 kn po dionici. tada ce se taj kapital napokon opravdati profitom. samo,, sve je to koncesija, sto ce biti s time svime za 25 godina, hoce li bzjk imati pravo otkupa tog zemljista???



Pitam se zašto od ovih dva velika paketa dionica prvo po 120 a onda po 110 niko
nije kupovao od prvih deset pa nisu oni čoravi rasprodaja traje več od 01.04 tj
20 dana također zašto gospodin miljarder Enver nije sve pokupio po ovoj mizernoj cijeni
shodno da su išle na tržište po 300 kuna a on ima love ovo mu je bila siča za dati
,a svi znamo da njemu nije u interesu da se ovom dionicom trguje tj sada je imao priliku
da smanji broj slobodnih dionica u rukama drugih za ljepih postotak.
Svi su znali za rasprodaju što pokazuje i količina jučerašnjih kupaca ali zašto u prvih 10 ne kupuju
i zašto vlasnik koji spava na novcima ne kupuje to je veliko pitanje…

PBZ invest se mora riješiti dionica koje ne zadovoljavaju minimalne kriterije MCAP /350 mil/i
minimalno 100 mil tržišne kapitalizacije slobodnih dionica/ulagaći koji imaju manje od 5%/
I sada je PBZ invest izaša i više nema dionica ovako jeftino.Možda netko izgubi strpljenje i udre
po BIDU ali to se može dogoditi samo na malim količinama.

Da ,slažem se da je Moralić mogao ovo skupiti jer je bilo jako jeftino.Možda ga ne intersiraju ovi
burek poslovi na burzi i špekulacije već je usmjeren samo na core biznis,a naročito brend Kutjevo.
[/quote]

da li znate sve stavke ugovora s hfp-om u vezi kupovine bzjk? pa ne moze tek tako kupovati dionice bez ponude za otkup ostalih dionica? jos cete se iznenaditi koliko je moralic aktivan. strpljen, spasen.


Ipak od 1.4.do danas imamo 50 transakcija tako da do 1.7.trebamo napraviti još 14 transakcija
za ulazak u redovno trgovanje.

Danas samo dvije…šteta vjerojatno nećemo ući u redovito trgovanje prije 1.7.

Ali ja sam strpljiv čovjek!



Ipak od 1.4.do danas imamo 50 transakcija tako da do 1.7.trebamo napraviti još 14 transakcija
za ulazak u redovno trgovanje.

Danas samo dvije…šteta vjerojatno nećemo ući u redovito trgovanje prije 1.7.

Ali ja sam strpljiv čovjek!


Ja sam stavio na kupnju 4 kom po 149,99 da bi bili sigurni da će se napraviti jedna transakcija.
Da se maknuo sa prodaje sa 25 kom na 110 bilo bi prošlo po 140.Ali bilo bi prošlo.
I sutra će biti još jedna transakcija.To mogu garantirati.Nikada ne možeš znati da li će u petak biti neka velika transakcija a da zbog šupljeg dana u sedmici ne uđemo u redovno trgovanje.




Ipak od 1.4.do danas imamo 50 transakcija tako da do 1.7.trebamo napraviti još 14 transakcija
za ulazak u redovno trgovanje.

Danas samo dvije…šteta vjerojatno nećemo ući u redovito trgovanje prije 1.7.

Ali ja sam strpljiv čovjek!


Ja sam stavio na kupnju 4 kom po 149,99 da bi bili sigurni da će se napraviti jedna transakcija.
Da se maknuo sa prodaje sa 25 kom na 110 bilo bi prošlo po 140.Ali bilo bi prošlo.
I sutra će biti još jedna transakcija.To mogu garantirati.Nikada ne možeš znati da li će u petak biti neka velika transakcija a da zbog šupljeg dana u sedmici ne uđemo u redovno trgovanje.
[/quote]

Odlično kolega!
Možda se zbilja u petak pojavi veliki prodavač….pa da tjedni promet bude 500.000 kn…

A, ako ne…onda čekamo 1.7.



giga, misliš da će ići ispod 100?

Nadam se, jer nisam nista dohvatio ovih dana. Zidov sam valjda…

Sto ti mislis?
[/quote]
***obrisano***
Božjakovina je imala minimalnu cijenu od 150 kn.Jednom je prošlo i 100 po 100 u panici 2008.
I pred mjesec dana se pojavio PBZ invest koji je morao izaći i srušio cijenu najprije na 120 pa na
110.I to je trebalo kupovati.Ali ima nade da u budućim crvenim danima netko tko je ulazio na
110 i po toj cijeni i proda i treba ga čekati u zasjedi.Ali to bi mogle biti beznačajne količine.
Danas će se sigurno trgovati.Jednu transakciju ću odraditi ja.

New Report

Close