BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


samo neka cijena ostane takva do T-comove dividende

Danas sam se rješio zadnjih 50 kom HT.Otplatio kredit.Nisam želio čekati dividendu.Dionica će možda
pasti više od 30 kn kada krene stampedo.Nadam se da će se mirovinci smilovati i kupovati.Ali pošto
nisam u blizini fondovske industrije ne želim ovisiti o njihovim hirovima.
Inaće za HT smatram da je jedna od najprecjenjenijih dionica na zse sa aspekta malih ulagača.
To je dionica za fondove.Naše dionice bi trebale biti one gdje je fondovima zabranjen pristup.
Gdje nema mačke tu miševi kolo vode.
Ipak kod Božjakovine postojim problem dugoročno male likvidnosti.Ali ipak ovo su najniže cijene
za BZJK i umjesto da se počupamo za ovih nekoliko tisuća komada mi kalkuliramo za nekoliko
postotaka niže.
Molio bi da mi vlasnici BZJK oproste što sam navrati i na ove stranice,jer DKVS je postala moja
crna mačka.Molim boga da priča sa DKVS završi sa hepiendom.

Gospodine lopina ako mogu par dojmova o vasem investicijskom stilu:

1. Iznimno ste skloni riziku.
reference: a) (kredit za dionice ht-a, to i nije neki rizik, ali time pocinjem).
b) prodaja ht-a pred ogromnu dividendu radi straha da ce pasti vise od 30 kn sljedeci
tjedan (nije rizik ocito, ali mi se cini da je strah bezrazlozan). 2-3 mjeseca i evo ga hop 310-320 kn opet i sto cemo onda? A potencijalna dividenda u 2011 i cijena iznad 350 kn?
c) Kojoj skoli procjena poduzeca pripadate ili ste skloni ako vam je HT precjenjen?
d) Kupujete dkvs koja je popljackana i nadate se happy endu a ht je precjenjen?
e) Ako bude happy enda, bit ce samo za Zito d.o.o. ako sam dobro shvatio.
f) Ako bude happy enda, koliko se moze na tome zaraditi, a mozda i izgubiti?
g) najniza cijena za bzjk bila je 100 kn nedavno, no 8.11.2005. bila je 70 kn.

Eto, nadam se da mozete to sve skupa podnijeti, ja se nisam upustio u dkvs jer ne volim gubiti mada je sigurno zabavno igrati loto. moglo se cak dobro zaraditi na tome s 8 na 29 kn pa natrag. tko voli nek izvoli.

Eto, imao sam i ja bisera i gubitaka, pa samo sam se htio osvrnut kako dijelite vase dojmove o ht-u a igrate kladionicu na dkvs. Mozda tako treba, mozda je to pravi stil, no u cijeni HT ugradjena je sigurnost. Eto, mogu vam reci da ce dobit ht u sljedecih 5 godina biti iznad 8 milijardi kn. A to se onda cijeni zar ne, pogotovo kad brdo novca ide van kroz dividendu.


Ima li Moralic jednog dana kvalitetne nasljednike s idejama?

Ako misliš na sinove tada se nemoj previše nadati. IMHO

Mean people suck and nice people swallow!

nisam na to mislio. ne radi se o pravnom nasljedniku, nego tko ce voditi bzjk s idejama. mislim da imaju kvalitetne inzenjere, no politika, trziste itd…to treba znati predvidjeti, a pogotovo pri ulasku u eu treba dobro znati pravila igre. vidim da su kutjevu oduzeli pravo obrade 1950 ha, to je previse, ali prezivjet ce ktjv. U svakom slucaju, glavni dionicar ili nasljednik dionica ce imati najveci utjecaj na to tko ce biti na celu ove tvrtke. dobro, tema je malo blesava. zelim gdinu moralicu dobro zdravlje da se razumijemo. samo da se investira, dize proizvodnja i da se imovinsko pravni odnosi ociste.

"GRUPA ne osigurava svoju
proizvodnju od elementarnih nepogoda kod osiguravajučeg društava, što smanjuje rizik od šteta
nastalih nastupanjem neke elementarne nepogode.
Poljoprivredno zemljište u svrhu biljne i stočarske proizvdnje je u koncesiji na rok od 30 godina.
Zbog dugogodišenjih neriješenih imovinsko pravnih odnosa nad poljoprivrednim zemljištem,
gospodarenje njime nije obavljano na stručan i pravilan način. Iz tig razloga ne zadovoljava stanje
drenaže i vodozračnog režima u tlu, kanali su u velikom dijelu zarašteni, tlo je zbijeno sa
depresijama, što u kišnim godinama zadržava vodu na usjevima te time smanjuje prinose"

Ovo je citat iz zadnjeg izvjestaja na zse. Nego, pogledajte pocetak citata. Pisu ovako: "Grupa ne osigurava svoju proizvodnju od elementarnih nepogoda kod osiguravajuceg drustva, sto smanjuje rizik od steta nastalih nastupanjem neke elementarne nepogode" ?????????????

Koliko sam shvatio, radi se na poboljsanju kanala, na kvaliteti zemlje,itd..no, nek se napokon dogovore jel osiguravaju urode od stete ili ne????

hehe bio nam je zemljoposjednik danas u dnevniku, izgleda da se prebacuje na turizam. Jedino nisu rekli sa čijom lovom- od bzjk ili vlastitom 😀

ovdje polako postaje zanimljivo, marš na watchlistu. [thumbsup]

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/BZJK-fin2009-1Y-REV-N-HR.pdf

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Hehe,ukupna zadržana dobit je trenutno veća od tržišne vrijednosti firme..

Što mislite koliko bi ovo vrijedilo da je ovo todino?
Mislim da je po službenim podacima umnožak p/bv*p/pe oko 0,2

a koliki je p/e?


http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/BZJK-fin2009-1Y-REV-N-HR.pdf

koji nepismeni ljudi su ovo pisalo, pa nema rečenice bez gramatičke/pravopisne greške.

New Report

Close