BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

6.
BILOKAPIĆ DRAŽAN
1.143 0,56 Osnovni račun
Čovjek izašao i kods-r-a,cror -r-a,hpdg-r-a i hmdn-r-a.Skupio je dosta "municije"da uđe značajnije u božjakovinu- [thumbsup] [thumbsup]

Vaš link

EPS 46,91 KN [thumbsup]

jest da imam ovu dionicu, a bome nesto niti kupujem niti prodajem. daleko je to od stabilnih eps na toj razini. izvukli su iz kutjeva 39 milijuna i zavrsili godinu s 9 mil dobiti. Rijesili su se nekih obveza ulaganja itd…kao sto piše u članku, izgleda da su to pravno odradili dobro i kutjevu ok i bzjk ok. ostaje vidjeti sto je s tim vlasnickim odnosima iz clanka i sto bzjk moze realno sama na trzistu prodati i koliko sama bez ktjv moze biti u plusu. Ne bi ih 5-6 kuna dividende bacilo u probleme te se nadam barem tome.

Najrađe bi ti dao NULA .
Predlažem ovim putem da pošteni dioničari BZJK obeštete dioničare KTJV, a taj sam i ja.
Svi oblici obeštećenja su prihvaćeni: gotovina, zlato, dionice BZJK (i neke druge, dogovor je moguć),
proizvodi navedenih isprepletenih firmi i slično.
Obećanja i gnojivo ne dolaze u obzir.

Hvala na nuli. Nego, mozete li malo o imovinsko-pravnim odnosima, drenažama itd…zanima me koliko su skupa ta ulaganja i kad ce se bzjk razmahati u poslovanju, mislim na te stvari koje koče maksimalni efekt ulaganja do sada? Mislim, jasno je da 9 mil kn dobiti u 2009 nakon 900 tis kn u 2008 nije rezultat redovnog poslovanja vec uzimanja svog dijela iz kutjeva a nesto su nazad kao vecinski vlasnik kutjeva imali obvezu uloziti. Vidim da su imali sjajne prinose, samo nisam proucio koliko su zaradili na tome. A zasto ova rečenica, da bzjk obesteti kutjevo? Radi loseg upravljanja ili sto? pa kutjevo ima svoju upravu, a vecinski vlasnik kutjeva je bzjk i preuzeli su neke obveze ulaganja u kutjevo itd.

Malo ste si mrknuli od nas.
I evo, već danas:

Transakcije

Cijena Količina Vrijeme
35,01 377 13:00:00

da, shvaćam o čemu pišete. Ali ako vas to tješi, kutjevo je to koje jako dobro radi i ono je pravi kapital božjakovine. obje firme koriste koncesiju drzavnog zemljista ali imaju gomilu vremena do isteka te koncesije, a i nakon tog 30 godisnjeg perioda, nece biti pametnijeg koristenja te zemlje od poljoprivrede, pa se nadam da ce to funkcionirati i dalje. ovo su prave dionice za penziju. bzjk ima mlad tehnoloski talentiran kadar pa bumo vidli. vjerujem u obje ove firme, samo treba čekati. ovo definitivno nisu dionice za brzu spekulaciju. hrana rules 🙂

puno je bolje imati BZJK nego KTJV jer u BZJK je sadržan paket u kutjevu, a bzjk je ujedno najjači i najveći zemljoposjednik u regiji. ove cijene su smiješne.

...povijest se ponavlja...

Kad se okrene trend bit će 30-40 % dnevno. [thumbsup]


puno je bolje imati BZJK nego KTJV jer u BZJK je sadržan paket u kutjevu, a bzjk je ujedno najjači i najveći zemljoposjednik u regiji. ove cijene su smiješne.

Hm…kutjevo koristi cirka 5 puta vecu povrsinu, ali je 80 i nesto posto toga udio bzjk-a, pa na neki nacin mozemo reci da koriste istu povrsinu. Da vas ispravim, bzjk i ktjv nisu zemljoposjednici, vec koncesionari. bzjk ima mnogo financijske imovine u kutjevu i to je to, samo ne znam koji su bili uvjeti HFP-a kad se bzjk a onda i ktjv davalo u koncesiju odnosno prodaju. Ne znam sve te detalje, ali takodjer zbog toga sam odabrao bzjk, premda ktjv sigurno radi veci posao.

Kad je EPS bio cca 150 kn bila je i ta cijena na burzi.Sad je pedesetak kuna, idemo u trgovinu po 5 banki. [lol]

New Report

Close