BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

* Važeći podaci za uredovni dan 03.02.2010 .

BOŽJAKOVINA D.D./REDOVNA DIONICA BZJK-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1.
MORALIĆ ENVER
162.178 79,12 Osnovni račun
2.
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU
16.816 8,20 Osnovni račun
3.
PBZ D.D.
5.000 2,44 Skrb. račun
4.
PBZ D.D.
2.738 1,34 Skrb. račun
5.
CENTAR BANKA D.D.
2.355 1,15 Skrb. račun
6.
BILOKAPIĆ DRAŽAN
640 0,31 Osnovni račun ide ćovjek prema 1 % firme

7.
LAUC GORDAN
554 0,27 Osnovni račun
8.
VRANJEŠ DANIEL
536 0,26 Osnovni račun
9.
PARTNER BANKA D.D.
390 0,19 Skrb. račun
10.
RAVLIĆ ŽELJKO
354 0,17 Osnovni račun
Ukupno: [thumbsup]

hvala na odgovoru. zanimljiv portfelj. ja imam samo bzjk od navedenog.

Samo cca 7000 dionica izvan TOP 10.Danas dignuta letvica za 3,31 % na 15 komada.Sljedeči korak 170 kn ili će se još skupiti na razinama 150-155?U svakon slučaju svakim danom će biti samo skuplja. [thumbsup]

* Važeći podaci za uredovni dan 05.02.2010 .

BOŽJAKOVINA D.D./REDOVNA DIONICA BZJK-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1.
MORALIĆ ENVER
162.178 79,12 Osnovni račun
2.
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU
16.816 8,20 Osnovni račun
3.
PBZ D.D.
4.697 2,29 Skrb. račun
4.
PBZ D.D.
2.738 1,34 Skrb. račun
5.
CENTAR BANKA D.D.
2.355 1,15 Skrb. račun
6.
BILOKAPIĆ DRAŽAN
888 0,43 Osnovni račun

7.
LAUC GORDAN
554 0,27 Osnovni račun
8.
VRANJEŠ DANIEL
536 0,26 Osnovni račun
9.
PARTNER BANKA D.D.
390 0,19 Skrb. račun
10.
RAVLIĆ ŽELJKO
354 0,17 Osnovni račun
Ukupno: 93,42

Čovjek prešao 1000 konada pa se malo smirio. [thumbsup]

Izlaze "arbakansi" -303 komada. [lol] Znači bit će još jeftinog dokupa iz top 10.Imaju zanimljivu količinu i bit će zanimljivo vidjeti da li će se uključiti netko nov u igru i dodati malo ulja na vatru. [rolleyes] [smiley]


bas me zanima koji mu je to postotak ukupnog kapitala kojim raspolaze, kako bismo mogli znati koliki je rizik dodijelio ovom ulaganju. mozda je covjek blizak firmi, a mozda jako riskira, a mozda ima dovoljno kapitala, pa recimo njegovih 600 i nesto komada odgovara nekih par desetaka koje imaju neki drugi mali dionicari, hm…uglavnom, kad bozjakovina posluje na 0 kuna dobiti, a kutjevo na 4 milijuna, to je jos uvijek oko 15 kuna po dionici koje bzjk moze izvuci iz kutjeva i opet je to 15 * 12 npr, koliko je orijentir (crobex p/e navodno oko 12) te imamo cijenu 180 kuna. uglavnom kapital je ogroman, jedino sto ne vidim bzjk proizvode po HR, ali ako imaju stabilnu distribuciji tamo gdje vec posjavascript:void(0);luju i to je ok. Meni se kod bzjk ne svidja u prospektu sto ne osiguravaju svoje urode, ako sam dobro procitao, nego "kaj bu bu". Ocito se uzdaju u ktjv, a svoja ulaganja racunaju da ce biti mnogo vise dobrih nego losih godina. Ima li kakvih gresaka u komentaru?

Mislim da se dobit Bojakovine kreće u razinama 20-25 milijuna kn.Da skratim EPS za 3 kvartal 2009 iznosio je 126,80 kn.Pa uzmimo tu cifru pa x12. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Jesi ozbiljan pri ovom komentaru ili sto? Bozjakovina je izvukla dobit od par zadnjih godina iz Kutjeva, koliko je vec pripada, obzirom da ima preko 80% vlasnistva u kutjevo d.d. PO meni u ovim vremenima ne bi bilo odgovorno dati dividendu, mada nas se vecina tome nada. Naravno da tih 25 milijuna nije realan rezultat. Biti na 0 dok je kutjevo npr 8 milijuna ciste dobiti, to bi omogucilo bzjk da izvlaci oko 30 kuna po dionici iz kutjeva, to je onda p/e 12 npr 360-400 kuna. Sve sto se moze, treba automatizirati, informatizirat i povecati efikasnost, jedino ne znam gdje je trziste obzirom na pad kupovne moci i u Hr i vani. Kako komentirate osiguravanje odnosno neosiguravanje uroda?

Uh, cone, ako je tako, baš mi niti nije dobro. Jer ja sam, malo, otišao naopačke, pa sakupio malo KTJV . Naravno, mislio sam da sam pametan.
A, ništa, koliko će vrijediti veliki vinogradi u HR za jedno 5-6 godina?

6.
BILOKAPIĆ DRAŽAN
933 0,46 Osnovni račun


Uh, cone, ako je tako, baš mi niti nije dobro. Jer ja sam, malo, otišao naopačke, pa sakupio malo KTJV . Naravno, mislio sam da sam pametan.
A, ništa, koliko će vrijediti veliki vinogradi u HR za jedno 5-6 godina?

Nisi nista pogrijesio dugorocno. Poljoprivrednu proizvodnju ce s jedne strane sigurno pritiskati skupa cijena nafte koja ce kad tad opet doci, a s druge strane prehrana je nuznost i njoj ce cijene takodjer skakati. Ostaje vidjeti sto ce HR uciniti za svoje poljoprivrednike i koje mjesto pod suncem cemo naci u Uniji sa Spanjolskom, POrtugalom itd, Italijom itd…koji takodjer znaju proizvoditi vino itd…A sto se tice vrijednosti vinograda, ja bih malo zavirio u prospekt kutjevo d.d. na zse pa se eventualno koncentrirao na to da li kutjevo posjeduje svoju zemlju ili je to koncesija? Ukoliko posjeduju zemlju, lijep je to kapital, a ukoliko je to koncesija, pitanje je sto mogu iz te zemlje napraviti.


Uh, cone, ako je tako, baš mi niti nije dobro. Jer ja sam, malo, otišao naopačke, pa sakupio malo KTJV . Naravno, mislio sam da sam pametan.
A, ništa, koliko će vrijediti veliki vinogradi u HR za jedno 5-6 godina?


Citiram, da ti malo olaksam istragu:
"Danas Kutjevo d.d., osim 88.723% udjela u temeljnom kapitalu dru{tva-k}eri Kutjeva~ki podrum
d.d., ima na raspolaganju 7,500 ha obradivih povr{ina u vlasni{tvu Dr`ave, na kojima se obavljaju
ratarske proizvodnje s naglaskom na proizvodnju sjemenskih roba i proizvodnju gro`|a."

Izvor http://www.zse.hr (izdavatelj, prospekt).

I njegova sestra također: mislim na bzjk-r-a koja takodjer koristi koncesiju drzavnog zemljista.

3. PBZ D.D. 4.562
6. BILOKAPIĆ DRAŽAN 1.068

Imamo i kupca i prodavaca u TOP10.

Ako se nevaram, ovaj iza PBZ skrbnickog je kupovao kad je BZJK-R-A bila oko 900 kn.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close