BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ma što se to događa na vlho? daj nama debilima pojasni…ako vam se žuri, tu je plavi oglasnik pa izvolite i prodajte dionice putem oglasnika. tko nije u stanju pročitati 10 članaka zakona, i dio pravila burze, taj je zaslužio da popuši zadnju kunu na burzi. čitajte, educirajte se, umjesto šopingiranja po dućanima.

a ljudi bi htjeli da im dionica kotira u najvišoj kotaciji, bude sastavnica oba indeksa…. ne zadovoljavaju se sa MTP 😀

pa bzjk je do nedavno kotirala u najnižoj kotaciji, da bi onda kratko vrijeme bila u višoj i sad se opet vraća u onu netransparentnu, no mi ionako dovoljno o toj firmi znamo. znamo prednosti i mane. uostalom, što su glavne kotacije u svijetu nego najobičnija prevara kad znamo da se izvješća friziraju kako paše upravama i vlasnicima. stoga onaj koji kupuje na temelju izvješća gubi na kraju sav novac jer to je sve laž i prijevara. dionica se kupuje da bi se u roku 5-15 godina zaradilo više nego na oročenju tijekom tog razdoblja. dakle, ako bude u tih 10tak godina više od 10 %, puna šaka brade dječki. a sve ostalo je čista utopija tj. sreća. imao sam i ja sreće jednoć, ali sada ćemo biti sretni sa 10% godišnje i to vam je tako. ovdje ćemo možda imati jedan od najjačih rastova, samo je pitanje kada će to biti odrađeno. a ako ne bude, uvijek se tješite da ste nešto naučili a ne postoji besplatna škola.

...povijest se ponavlja...

Cemu nervoza!? Nemam nikakvu namjeru ikoga nagavarat na prodaju ili kupnju bilo koje dionice. To nek’ radi svako po svojoj procjeni. Iskreno, i sam sam vlasnik nesto sitno BZJK-R-A i volio bih da se trguje na visim razinama.

Sta mislis da ce nakon ovih odluka nastati pomama za dionicama ili ce jos vise ljudi odvratiti od trgovanja s njima? Sa stajlista mene kao malog dionicara ovo sto rade je negativno. Mozda ti vidis nesto pozitivno u tome ali ja ne vidim.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Cemu nervoza!? Nemam nikakvu namjeru ikoga nagavarat na prodaju ili kupnju bilo koje dionice. To nek’ radi svako po svojoj procjeni. Iskreno, i sam sam vlasnik nesto sitno BZJK-R-A i volio bih da se trguje na visim razinama.

Sta mislis da ce nakon ovih odluka nastati pomama za dionicama ili ce jos vise ljudi odvratiti od trgovanja s njima? Sa stajlista mene kao malog dionicara ovo sto rade je negativno. Mozda ti vidis nesto pozitivno u tome ali ja ne vidim.

a gdje ti vidiš nervozu. j….e mi se za bzjk kao i za cijeli usrani zse. ako što ovdje bude para, to neće biti prije 2012. godine. dakle, uzalud vam trud svirači.

...povijest se ponavlja...


pa bzjk je do nedavno kotirala u najnižoj kotaciji, da bi onda kratko vrijeme bila u višoj i sad se opet vraća u onu netransparentnu, no mi ionako dovoljno o toj firmi znamo. znamo prednosti i mane. uostalom, što su glavne kotacije u svijetu nego najobičnija prevara kad znamo da se izvješća friziraju kako paše upravama i vlasnicima. stoga onaj koji kupuje na temelju izvješća gubi na kraju sav novac jer to je sve laž i prijevara. dionica se kupuje da bi se u roku 5-15 godina zaradilo više nego na oročenju tijekom tog razdoblja. dakle, ako bude u tih 10tak godina više od 10 %, puna šaka brade dječki. a sve ostalo je čista utopija tj. sreća. imao sam i ja sreće jednoć, ali sada ćemo biti sretni sa 10% godišnje i to vam je tako. ovdje ćemo možda imati jedan od najjačih rastova, samo je pitanje kada će to biti odrađeno. a ako ne bude, uvijek se tješite da ste nešto naučili a ne postoji besplatna škola.

alooo hejjj , pa ne mogu da ti se ne divim .
ispocetka sam mislio da si onako malo puko , ali nakon tolikih godian ti sa istim zarom tijesis sebe i druge u nesto st aje prohujao sa vihorom i jos uvjek zivis u nadi da ces moci trziti donicu po 1500 kn , kao prije par godina .
ma . iskreno se nadam da nisam u pravu a da si ti svoje davno rijesio
kroki dandy svak odobro

najvrednije stvari u životu su besplatne

U spomen na dobra stara vremena kad sam bio dioničar ove vrijedne firme evo malo novosti….. [thumbsup]

Smrznute bobice za vrhunske vinske kapljice
Ledena berba u kutjevačkom vinogorju na minus devet stupnjeva
Petnaestak centimetara dubok snijeg škripao je pod čizmama tridesetak berača dobro ‘naoružanih’ rukavicama, kapama, šalovima, jaknama te s nekoliko slojeva majica i čarapa.
Autor: Ljiljana Marić
18.12.2009 10:42
Ledena berba u kutjevačkom vinogorju na minus devet stupnjeva
(Foto: Duško Mirković/PIXSELL)

KUTJEVO – Netaknute snijegom pokrivene vinograde na obroncima Papuka u kutjevačkom vinogorju, na položaju Hrnjevac, danas su na temperaturi minus devet stupnjeva Celzijevih ispod ništice pregazili berači grožđa. Petnaestak centimetara dubok snijeg škripao je pod čizmama tridesetak berača dobro ‘naoružanih’ rukavicama, kapama, šalovima, jaknama te s nekoliko slojeva majica i čarapa. Bilo je i onih hrabrijih bez rukavica.

S trsova su pažljivo skidali smrznute bobice traminca kako ni jedna ne bi pala u snijeg nego u kantu. Svake je dragocjena jer za razliku od onih ubranih u jesen ova u sebi ima i do deset puta manje mošta, ali zato u sebi sadrži i do četredeset posto šećera! Vrhunac je to vinogradarskog umijeća. Iako su u Kutjevu d.d. i ove godine za ledenu berbu čuvali 7 hektara graševine i traminca nisu se nadali s obzirom na vrlo toplu jesen i prosinac da će ove godine uopće dočekati da se temperature tri dana uzastopce spuste sedam stupnjeva ispod ništice što je uvjet za održavanje ledene berbe.

-Ugodno nas je iznenadio ovaj temperaturni šok. Naime, do sada smo rijetko kada ledenu berbu imali tako rano, obično je to bilo u siječnju i veljače, a jednom se dogodilo i početkom ožujka. Sve su se bobice smrznule, a kako je inače ova godina bila jedna izuzetno dobra za vinogradare očekujemo da će i vina biti vrhunska. Ovogodišnja ledena berba podsjeća me na 2003. kada smo imali do sada najbolja ledena vina – ističe Ivica Perak, glavni enolog Kutjeva d.d.

pij malo pij dobro, a ne one viski-cole i slične otrove, hihi
[kiss]

http://www.kucilooro.webs.com/

28.12.2009 15:13:38
Nadzorni odbor društva Božjakovina d.d. je na sjednici 23. prosinca 2009. godine donio odluku o povlačenju obavijesti o Povlačenju dionica Društva s Uređenog tržišta Burze

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/vXdjiWomOUpVijbvzbYlCA==.doc

Dakle, cega sve nema na ovoj burzi….mogli su se bar potruditi pa ne koristiti isti glagol dvaput u jednoj recenici…..
[lol]

I gdje smo sada… [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

FIMA Equiti izlazi,ostalo još 203 komada za sutra.Tko kupuje? [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Ode i danas još 450 komada.Netko se priključio u prodaji.Ovi sitni će bit preskočeni. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup].Za par dana rješenje zagonetke?Novi igrač u Top 10?Ili možda netko podebljava? [wink] [smiley] [smiley]

Ipak ništa.Ovaj sa 250 komada stvorio paniku pa prošlp 50 komada po 147,10.U svakom slučaju treba paciti pogled u skdd u utorak navečer. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

moguće je da ruska mafija podebljava ulaz. ipak su kupovali iznad 1000 kuna. a realna cijena daleko je veća samo što nikako da tržište to prepozna i vrednuje. kupovina ove dionice na ovim cijenama je kao da vam netko prodaje poljoprivrednu obrađenu parcelu po 10 lipa za m2, dakle čisti poklon.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close