BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Strašilo od 105 komada pa skupljanje polako ispod te razine.Samo je nešto slab odaziv.Kad bi ga netko htio skinuti onda bi pobjegao.Ah taj poseban režim trgovine… [thumbsup]


Tko je neki dan ugrabio 100 komada?

taj sam. i dalje posebice štujem poseban režim trgovine koji služi tomu da oni brzog prsta nakupe niskolikvidnih dionica. kad se njihovi bunkeri napune, onda će se i likvidnost poboljšati. pa pogledajte JDKM – tipičan primjer kako cure i prijatelji čekaju na kupnji a sjećam se kad sam jednom okinuo po nalogu od 200 kuna, tada su se ti isti odmah stavili ispred mene na 200,01. j…i ga . imali su brži prst. to pametnima sve govori, a JDKM i BZJK će krenuti u podjednako vrijeme, s bitnom razlikom što je JDKM još uvijek na all-time-low, dok je bzjk 50% iznad. ja sam srećom u obje i preostaje mi pričekati par godina za te enormne prinose koje očekujem da mi FIMA odradi jer u te dvije dionice mnogo su izloženi.

...povijest se ponavlja...

Stiglo izvješče…

P/E 1,47 3/09
P/B 0,19 3/09
BVPS 956,70 3/09 5
EPS 126,80 3/09
Ništa to ne vrijedi, u ponedjeljak rasprodajem sve po 185 ako bude zainteresiranih.


Stiglo izvješče…

P/E 1,47 3/09
P/B 0,19 3/09
BVPS 956,70 3/09 5
EPS 126,80 3/09
Ništa to ne vrijedi, u ponedjeljak rasprodajem sve po 185 ako bude zainteresiranih.

ne budi lud prikane. čuvaj to blago jer ovog nema nigdje po ovakvim cijenama.

...povijest se ponavlja...

Danas prošao mamac,pa "prdnulo" 100 komada.Idemo to stisnuti prema dolje pa u dokup lagano na razinama


Danas prošao mamac,pa "prdnulo" 100 komada.Idemo to stisnuti prema dolje pa u dokup lagano na razinama

ma zaboravi na neko vrijeme. onda ćemo obarati ATH

...povijest se ponavlja...

Fima "bombardira" sa stotkama.Treba im za režije.Ak [smiley]Akcija traje do isteka zaliha(manje od soma komada) [thumbsup].Idemo to stisnuti do 150. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

fima se igra. ja ovo ne bih prodavao na njihovom mjestu, ali ipak, uspoređujući ovo i JDKM biram JDKM zbog veće atraktivnosti zemljišta.

...povijest se ponavlja...

Odigrali su oni svoje odavno.


Fima "bombardira" sa stotkama.Treba im za režije.Ak [smiley]Akcija traje do isteka zaliha(manje od soma komada) [thumbsup].Idemo to stisnuti do 150. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Kao što rekoh ide to do 150 kn [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

http://www.rast.hr/jdd/bozjakovina/index.php?p=novosti
Što ovo znači za male dioničare? Ima li izdavatelj obavezu otkupa dionica po nekoj prosječnoj trgovanoj (ili nekoj drugoj) cijeni? Tko se dobro kuži u proceduru neka pojasni.

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

@pucirep

Članak 332.
(1) Glavna skupština društva sa sjedištem u Republici Hrvatskoj, čiji su vrijednosni papiri uvršteni na uređenom tržištu u Republici Hrvatskoj ili drugoj državi članici, može donijeti odluku o povlačenju dionica ili drugih vlasničkih vrijednosnih papira s uvrštenja na uređenom tržištu.
(2) Odluka iz stavka 1. ovog članka donosi se glasovima koji predstavljaju najmanje tri četvrtine temeljnog kapitala, zastupljenog na glavnoj skupštini pri donošenju odluke. Statutom se može odrediti i veća većina za donošenje ovakve odluke.
(3) Objava prijedloga odluke o povlačenju s uvrštenja na uređenom tržištu, kao predmeta dnevnog reda glavne skupštine, valjana je samo kad uključuje i neopozivu izjavu društva kojom se društvo obvezuje od svih dioničara koji glasuju protiv takve odluke, otkupiti njihove dionice uz pravičnu naknadu.
(4) Odluka o povlačenju s uvrštenja na uređenom tržištu sadrži podatke o tvrtki, sjedištu, vrijednosnom papiru te druge podatke nužne za provedbu te odluke.
(5) Svaki dioničar društva koji je glasovao protiv odluke o povlačenju s uvrštenja na uređenom tržištu, može zahtijevati od društva da društvo preuzme njegove dionice, uz pravičnu naknadu. Ovo pravo ima i dioničar koji nije sudjelovao u radu odnosne glavne skupštine zbog toga što je glavna skupština sazvana nepravilno ili nepravovremeno.
(6) Odluku o povlačenju vrijednosnih papira s uvrštenja na uređenom tržištu nije moguće pobijati zbog toga što novčana naknada za dionice nije pravična. Zahtjev dioničara zastarijeva u roku od dva mjeseca od dana upisa odluke o povlačenju s uvrštenja na uređenom tržištu u sudski registar.
(7) Odluka o povlačenju s uvrštenja na uređenom tržištu upisuje se u sudski registar i počinje djelovati:
1. ako je odluka donesena većinom većom od devet desetina potrebnih glasova, danom upisa odluke u sudski registar, izuzev ako je odlukom određeno da počinje djelovati tek protekom određenog roka od upisa odluke u sudski registar,
2. u svim ostalim slučajevima, protekom 6 mjeseci od dana upisa odluke u sudski registar.
(8) Društvo mora, po upisu odluke o povlačenju s uvrštenja na uređenom tržištu u sudski registar, izvijestiti uređeno tržište dostavljanjem odluke o povlačenju s uvrštenja, s kojeg će dionice biti povučene iz uvrštenja sljedeći radni dan nakon stupanja na snagu odluke.
(9) Pravičnom naknadom iz stavka 5. ovog članka, smatra se prosječna cijena dionica ostvarena na uređenom tržištu, izračunata kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na uređenom tržištu u zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva na glavnu skupštinu u glasilu društva.

dakle ta 3 mjeseca će tek početi teći. dobro da sam izašao na vrijeme…

New Report

Close