BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Iako vjerujem da su svi upoznati s ovim:
Važeći podaci za uredovni dan 25.05.2009 .
BOŽJAKOVINA D.D./REDOVNA DIONICA BZJK-R-A
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MORALIĆ ENVER 162.178 79,12 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 16.816 8,20 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 5.000 2,44 Skrb. račun
4. PBZ D.D./SWEDBANK AB 2.844 1,39 Skrb. račun
5. CENTAR BANKA D.D. 2.355 1,15 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA GLOBAL INVEST D.O.O. ZA FIMA EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 1.095 0,53 Skrb. račun
7. PBZ D.D. 908 0,44 Skrb. račun
8. LAUC GORDAN 554 0,27 Osnovni račun
9. VRANJEŠ DANIEL 526 0,26 Osnovni račun
10. PARTNER BANKA D.D. 390 0,19 Skrb. račun
Ukupno: 93,99

Nikako ne vidim razloga za ulazak ovdje. Nema vlasničkih interesa zbog kojih bi netko bio spreman plaćati ovu dionicu, nema dividende, nelikvidno. Samo ako gazda Enver ima oporuku kojim svoju imovinu raspodjeljuje na 10 tak različitih naslijednika, a ovi već sada pričaju da će sve to na prodaju.
Inače, sjećam se ja one euforije koja je tjerala ovo na 1600 kuna, i bilo bi lijepo to gledati opet 🙂


O kakoj ti dividendi pričaš,pa na ZSE imaš svega 10-15 dionica koje daju neku dividendu.

šteta da se ovako dobra firma ovako nisko trži.. vraška šteta

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


šteta da se ovako dobra firma ovako nisko trži.. vraška šteta

A cuj steta je,ali ja se ne bunim ako mi netko da jos koji komad po 100-150 kuna.
A sto se tice dividende, uzmite za primjer ADRS (sada ce me prozvati neki ljudi sto ovo uopce usporedujem), koja daje jako malo dividendu, s obzirom na velicinu firme, kolicinu casha, cijenu dionice i sl. Znam da nije neka usporedba ADRS-BZJK, samo hocu reci da dividenda nije neko mjerilo.
Tako da o dividendi kod BZJK je uopce glupo raspravljati po meni.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


O kakoj ti dividendi pričaš,pa na ZSE imaš svega 10-15 dionica koje daju neku dividendu.

istina da praksa isplaćivanja dividedni nije baš na na nekom nivou još uvijek… no ipak, ako ćemo malo preciznije:

– mnoga društva isplaćuju dividende s vremena na vrijeme (npr. pogledom na mojedionice.com se može vidjeti da je ukupno 152 društva od onih koje pokrivaju svojom bazom podataka isplatilo dividednu barem jednom u zadnjih 9 godina)

– za 2008. godinu je dividendu isplatilo 78 društava

– Za 2009. godinu, dividendu je isplatilo odnosno najavilo isplatiti već 28 društava, na trenutne cijene su to dy od 1,33 % (ATGR-R-A), do 23,38 % (SMNS-R-A) odnosno 25 % (SLPF-R-A) (mnoga od njih među kojima i ADRS to tek trebaju nakon skupštine objaviti… pa će broj biti do kraja sigurno puno veći)

– neka društva imaju dugogodišnju praksu isplate dividendi, neka već i više od 10 uzastopnih godina rastuće dividende (nadajmo se da niz neće biti prekinut u ovoj iznimnoj godini :d)


(nadajmo se da niz neće biti prekinut u ovoj iznimnoj godini :d)

Pricamo o ADRS, ma znam te ptico….
[lol]

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

hoće li ovo ikad više na 1500 kuna?

...povijest se ponavlja...

Ne znam.
Neka prvo se iskrcaju ovi pametnjakovici pa da mozemo dalje.
Neka prva granica bude 500.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


hoće li ovo ikad više na 1500 kuna?

[

HoćTko ima vremena i žive,za 3-5 godina.Tko ima vremena i živaca zaradit će pristojno. [smiley]

Maknem se sa kupnje dan dva i eto ti sranja…sto mene nije prije poklopilo na 10 kuna iznad… [sealed]

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Ajde, da malo živnemo nakon tri mjeseca ‘lapeža’ na ovoj temi. Evo malo tračeva iz požeškog kraja: http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2009,9,20,,176886.jl

[color=blue][b]Ferengi Rule of acqusition #37: Ask not what your profits can do for you, but what you can do for your profits.[/b][/color]

A bez toga dionica vrijedi puno više.Treba samo pogledati konsolidirano izvješče,ali to je već druga priča. [thumbsup] [thumbsup]

samo treba imati živaca [yawn]

New Report

Close