BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

trebalo je izaci do 31.12. 2007.

voit Ime munaa, Alien

Članak 12. (stari Pravilnik iz NN 128/07)

Društvo za upravljanje obvezno je u roku od šest (6) mjeseci od stupanja na snagu ovoga Pravilnika uskladiti ulaganje imovine fonda s odredbama ovog Pravilnika, a ulagačke ciljeve i strategiju ulaganja predviđene statutom i prospektom fondova u roku od tri (3) mjeseca od stupanja na snagu ovoga Pravilnika.

NOVI Članak 12. (iz NN 79/08)

U Pravilniku o dozvoljenim ulaganjima i ograničenjima ulaganja otvorenih investicijskih fondova s javnom ponudom (»Narodne novine«, broj 128/07 i 32/08) članak 12. mijenja se i glasi:
»Društvo za upravljanje obvezno je statutom i prospektom fondova kojima upravlja predvidjeti ulagačke ciljeve i strategiju ulaganja te uskladiti ulaganje imovine fonda s odredbama ovog Pravilnika.
O rokovima za usklađenje ulaganja imovine fonda i usklađenje ulagačkih ciljeva i strategija ulaganja, Agencija donosi Odluku.«

——————————————-
Meni više ništa nije jasno. Kakvu "Odluku" donosi agencija??? Mora li Fima ili ne mora izaći??? Izgleda da Hanfa ima široke ovlasti, kad se sjete donijeti "Odluku", Fima će morati van, a dotle mi lijepo samo možemo nagađati kada će i hoće li uopće do toga doći. [angry]

Kaj nije u tom istom pravilniku iz NN 79/08 pisalo prije kad su ga donijeli da zadaju rok od 6 mjeseci fondovima za usklađivanje ulaganja? WTF???

Heh…sjeli su na ponudu 270kn. Sad sam, prije provođenja naloga, smanjio na 255 da vidimo hoće li to možda proći.

Ako prođe, znači frka im je za izlazak. Ako ne, imaju još vremena…

[color=blue][b]Ferengi Rule of acqusition #37: Ask not what your profits can do for you, but what you can do for your profits.[/b][/color]

Eto, povukli i oni nalog, izgleda da ne žele po 255… [sad]

[color=blue][b]Ferengi Rule of acqusition #37: Ask not what your profits can do for you, but what you can do for your profits.[/b][/color]

ne mora fima izać zbog pravilnika.. [lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Eto, povukli i oni nalog, izgleda da ne žele po 255… [sad]

Polako, vrijeme je na tvojoj strani [proud]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


Koliko još može FIMA izdržati s obzirom na situaciju na tržištu.

vjerovatno puno, kada ne prodaju već pomalo skupljaju

************************* Soldi su vajka va modi *************************

Bas sam gledao to vase igranje sa nalozima i gledam tko se to igra,dodem na forum i eto vidim tko.
Izgleda da im se ne zuri.
Nego nema bas neke veze sa cijenom cionice,ali neka se nade.

Pankretić zove Todorića i ostale tajkune u pomoć
"Enver Moralić izjavio je kako nije dobio nikakav poziv, ali da ga ne bi prihvatio ni da ga dobije jer se protiv krize, kaže, namjerava boriti samostalno."

IZVOR: http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7990c5c1-e989-4447-beb7-11e2542e3028

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Ah da, sad znam koja "Odluka", sve jasno.
NN 83/2008 —> Odluka o roku za usklađenje ulaganja imovine

Znači, do 16.1.2009. fondovi moraju uskladiti ulaganje.
E sad, odnosi li se to na Fimu Equity u Božjakovini?

Članak 6. iz pravilnika kaže (NN 128/07 i NN 112/08):
"Društvo za upravljanje može ulagati imovinu fonda u dionice koje u slobodnoj prodaji imaju manje od 10% izdanja ako je tržišna kapitalizacija dionica u slobodnoj prodaji veća od 100 milijuna kuna."

Kako Božjakovina ima FF 12,7% to se onda ne odnosi na Fimu.
Znači, Fima ne mora izlaziti iz bzjk. [smiley]

Znaci FF zadovoljava,a cijena bi se trebala dignuti na 500,00 kn da bi i trzisna kapitalizacija zadovoljavala uvjete.

Svaka cast za trud Brainman!

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

giga, krivo pišeš… uvjet o trž.kap. se odnosi na dionice sa FF manjim od 10%, a kod bzjk je FF veći pa tako nema nikakvih ograničenja kod ulaganja fondova u bzjk.

Je li tako?


giga, krivo pišeš… uvjet o trž.kap. se odnosi na dionice sa FF manjim od 10%, a kod bzjk je FF veći pa tako nema nikakvih ograničenja kod ulaganja fondova u bzjk.

Je li tako?


Je tako je…
Uglavnom razumijemo se.
EDIT: Sada citam moj post gore krivo sam ga formulirao. Izgleda po mome postu ko da su potrebna oba uvjeta… moja greska.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

New Report

Close