BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bas malo gledam….
Pali smo sa 720,00kn (13.05.2008) na 470,01 (01.09.2008) na prometu od mizernih 300.000,00 kn.
Ako padne na 419,00 treba dodati jos tih 4000,00 kn….
Smijesno….to je par botilja malo boljega vina…

Evo toliko o nasem prometu. Rast ce biti brz i eksplozivan.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Onda kad se cijelo trziste promjeni. A do tad… vino ne pijem pa samo mogu gledat kako mi novci stoje blokirani.

U biti, jedva cekam da kihne prvi manji fond. Pa da IF ude u vlasnistvo manje likvidnih dionica. Cim prije se taj prenos dogodi tim bolje. A da ce se dogoditi – dogodit ce se. MF su prejaki i mogu doslovno otjerat manje fondove u propast. A nisu ni bezveze osnivali IF.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


A nisu ni bezveze osnivali IF.

OT:
A Boze moj, nisu oni vesla sisali, jeftine dionice ce dobiti za nagradu…nije losa zamisao.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

tko ima kave nove informacije od JDD kotaciji? sto kaze pravilnik, mogu ulagati fondovi kod nas ili ne mogu dok ne prodemo 100 milja

http://www.poslovni.hr/94386.aspx
Sutra je zadnji dan. Bas me zanima sto ce biti.
Ja osobno mislim da od toga nece biti nista ili jako tesko, ali moram priznati da tip ima love.
Sada citam da je izabran medu 100 najbogatijih ljudi u istocnoj Europi, uz "Konzum covjeka i Adris covjeka".

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


http://www.poslovni.hr/94386.aspx
Sutra je zadnji dan. Bas me zanima sto ce biti.
Ja osobno mislim da od toga nece biti nista ili jako tesko, ali moram priznati da tip ima love.
Sada citam da je izabran medu 100 najbogatijih ljudi u istocnoj Europi, uz "Konzum covjeka i Adris covjeka".

Šta misliš koja njegova tvrtka će dizati kredit za tu kopovinu i kako će se to odraziti na cijenu dionice bzjk?
Za Moralića sve 5, ali nama dioničarima bzjk čini mi se da to ne ide u prilog, ili možda ide?

************************* Soldi su vajka va modi *************************



http://www.poslovni.hr/94386.aspx
Sutra je zadnji dan. Bas me zanima sto ce biti.
Ja osobno mislim da od toga nece biti nista ili jako tesko, ali moram priznati da tip ima love.
Sada citam da je izabran medu 100 najbogatijih ljudi u istocnoj Europi, uz "Konzum covjeka i Adris covjeka".

Šta misliš koja njegova tvrtka će dizati kredit za tu kopovinu i kako će se to odraziti na cijenu dionice bzjk?
Za Moralića sve 5, ali nama dioničarima bzjk čini mi se da to ne ide u prilog, ili možda ide?
[/quote]
Ne znaci da ce se odmah isplatiti, isto kao sto je i Kutjevo uzeto na kredit, ali kroz neko razumno razdoblje,sve ce se to vidjeti u konsolidiranom izvjescu.
Evo jedan stariji clanak koji kaze da pocinje sve vise prozivodnja hrane..

TRŽIŠTE HRANE
Moralić pregovara o novim akvizicijama u BiH

Hrvatski poduzetnik Enver Moralić zainteresiran je kupiti poduzeće "Ratarstvo" iz Nove Topole u Bosni i Hercegovini i time preuzeti poljoprivredno zemljište na području Lijevče polja s kojega se prije rata u znatnoj mjeri opskrbljivalo zagrebačko tržište hranom, prenose u četvrtak banjalučke "Nezavisne novine"

List navodi kako je svoju ponudu za preuzimanje "Ratarstva" Moralić u srijedu u Banjoj Luci osobno prenio predsjedniku Vlade Republike Srpske Miloradu Dodiku."Lijevče polje ima prostora u području voćarstva, povrtlarstva i govedarstva, što Zagreb sa svojih 1,3 milijuna stanovnika lako može apsorbirati", izjavio je Moralić potvrđujući zanimanje za preuzimanje više od sedam tisuća hektara poljoprivrednog zemljišta u BiH.

Potvrdio je i to da će uskoro početi proizvodnja u pogonima drvnog poduzeća "Omar" iz Sender Vakufa, kojega je nedavno kupio i gdje će 150 radnika obavljati primarnu preradu drveta.Enver Moralić s vlastima u Banjoj Luci pregovara i o kupnji struje za potrebe tvornice "Ferosil" iz Jajca, dok s vlastima Federacije BiH pokušava postići dogovor o preuzimanju mostarskog "Hepoka". (H)
IZVOR: Lider Ppess

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Ne znaci da ce se odmah isplatiti, isto kao sto je i Kutjevo uzeto na kredit, ali kroz neko razumno razdoblje,sve ce se to vidjeti u konsolidiranom izvjescu.
Evo jedan stariji clanak koji kaze da pocinje sve vise prozivodnja hrane..

cut

to i želim naglasiti razumno vrijeme je elastičan pojam, ali ako uzmemo recimo rok 5 godina, taman kada se očisti kreda za Kutjevo dolazi kreda za Adriachem, i opet iste muke pri računanju i vrednovanju dionice, zato sam napisao da će Moraliću to biti dobar potez ali ne nužno i nama

************************* Soldi su vajka va modi *************************


Ne znaci da ce se odmah isplatiti, isto kao sto je i Kutjevo uzeto na kredit, ali kroz neko razumno razdoblje,sve ce se to vidjeti u konsolidiranom izvjescu.
Evo jedan stariji clanak koji kaze da pocinje sve vise prozivodnja hrane..

cut

to i želim naglasiti razumno vrijeme je elastičan pojam, ali ako uzmemo recimo rok 5 godina, taman kada se očisti kreda za Kutjevo dolazi kreda za Adriachem, i opet iste muke pri računanju i vrednovanju dionice, zato sam napisao da će Moraliću to biti dobar potez ali ne nužno i nama
[/quote]
Tko tu koga…. Ili si totalno neupućen (prestani se bavit burzom za vlastito dobro), ili samo "drukaš" da netko jeftino proda…Moralić ne preuzima Adriachem preko Božjakovine, tako da Božjakovina neće dizati kredit za preuzimanje istog. Kad smo već kod kredita Božjakovine koji je iskorišten za kupnju Kutjeva; taj kredit nije dignut kod BANKE nego Moralić kreditira sam sebe. Vlastita sredstvima kreditira Božjakovinu i za to dobiva kamatu (isto tako će preko Kemokompleksa možda preuzeti Adriachem). Sve se to skupa lijepo vidi iz FINA-og financijskog izvješća.


to i želim naglasiti razumno vrijeme je elastičan pojam, ali ako uzmemo recimo rok 5 godina, taman kada se očisti kreda za Kutjevo dolazi kreda za Adriachem, i opet iste muke pri računanju i vrednovanju dionice, zato sam napisao da će Moraliću to biti dobar potez ali ne nužno i nama

Tko tu koga…. Ili si totalno neupućen (prestani se bavit burzom za vlastito dobro), ili samo "drukaš" da netko jeftino proda…Moralić ne preuzima Adriachem preko Božjakovine, tako da Božjakovina neće dizati kredit za preuzimanje istog. Kad smo već kod kredita Božjakovine koji je iskorišten za kupnju Kutjeva; taj kredit nije dignut kod BANKE nego Moralić kreditira sam sebe. Vlastita sredstvima kreditira Božjakovinu i za to dobiva kamatu (isto tako će preko Kemokompleksa možda preuzeti Adriachem). Sve se to skupa lijepo vidi iz FINA-og financijskog izvješća.
[/quote]

Kako ce nama to pomoci pri padu od jos 10% ja ne znam vise.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

@Tolisimus

@giga

@trtrtat

Ako preuzme Adriachem preko Kemokompleksa kakve to veze ima sa BZJK?

Evo nas i na 290! Ovome se nisam nadao. Jos kad ga netko raspali po 120. Strasno.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close