BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Odličan post kolega Sančo. Evo stotka a zavrijedili ste….i butelju graševine……nadam se da ste dobri sa vađenjem čepa… [thumbsup]


Odličan post kolega Sančo. Evo stotka a zavrijedili ste….i butelju graševine……nadam se da ste dobri sa vađenjem čepa… [thumbsup]

Dat cu mu ja tecaj otvaranja cepova, ja savladao, ne uspije mi svaki put ali svaki peti uspije….

@Sanco

Kada ce se pravinik mjenjati? Suska se o nekim promjenama…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.



Odličan post kolega Sančo. Evo stotka a zavrijedili ste….i butelju graševine……nadam se da ste dobri sa vađenjem čepa… [thumbsup]

Dat cu mu ja tecaj otvaranja cepova, ja savladao, ne uspije mi svaki put ali svaki peti uspije….

@Sanco

Kada ce se pravinik mjenjati? Suska se o nekim promjenama…
[/quote]
Vidim ASK je malo oslabio, ostao je samo jedan kandidat ispod 400,00 , optimista koji ne cijeni nista ocito…
A do 500,00kn , samo 100 tinjak komada… ili ti ga 40.000kn, pih….

Top ask
CIJENA KOLIČINA
389,99 81
422,00 7
423,00 29
423,77 22
425,00 20
444,00 35
449,00 2
450,00 7
494,00 18
498,98 47

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


………uvaženi kolega, vaš kolega nije napisao više od tri posta na ovoj temi…………….a da sam bio u prvih deset to je istina……………ali to je bilo prije nego što sam vidio novi pravilnik Hanfe o odredbama kojih se moraju pridržavati investicijski fondovi…………….i moram reći nije mi se dopao

a ne sviđa mi se ni dan danas i to sam rekao ljudima iz Hanfe na konferenciji
kakva je to nebuloza od pravilnika kad npr. omfovi mogu kupovati tehniku na 5.000 kuna a ne mogu na 2.500 kn

takav pravilnik je samo idiot mogao sastaviti a budala ozakoniti [thumbsup]
srećom pa nisam fond manager jer bih se osjećao kao zadnji magarac


Pa na ovim razinama ukupna kapitalizacija Božjakovine d.d. ne iznosi 100 milijuna kuna (204989 dionica x 408,00 kuna = 83 i po milijuna kuna) ali kada bi tržišna cijena dionice bila oko 5000,00, tj 2BV-a onda bi tržišna kapitalizacija onih cca 12% free floata bila veća od 100 milijuna i tada bi fondovi mogli ulagati u Božjakovinu. Više nego suludo ili ja negdje griješim?

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!



………uvaženi kolega, vaš kolega nije napisao više od tri posta na ovoj temi…………….a da sam bio u prvih deset to je istina……………ali to je bilo prije nego što sam vidio novi pravilnik Hanfe o odredbama kojih se moraju pridržavati investicijski fondovi…………….i moram reći nije mi se dopao

a ne sviđa mi se ni dan danas i to sam rekao ljudima iz Hanfe na konferenciji
kakva je to nebuloza od pravilnika kad npr. omfovi mogu kupovati tehniku na 5.000 kuna a ne mogu na 2.500 kn

takav pravilnik je samo idiot mogao sastaviti a budala ozakoniti [thumbsup]
srećom pa nisam fond manager jer bih se osjećao kao zadnji magarac


Pa na ovim razinama ukupna kapitalizacija Božjakovine d.d. ne iznosi 100 milijuna kuna (204989 dionica x 408,00 kuna = 83 i po milijuna kuna) ali kada bi tržišna cijena dionice bila oko 5000,00, tj 2BV-a onda bi tržišna kapitalizacija onih cca 12% free floata bila veća od 100 milijuna i tada bi fondovi mogli ulagati u Božjakovinu. Više nego suludo ili ja negdje griješim?

[/quote]



………uvaženi kolega, vaš kolega nije napisao više od tri posta na ovoj temi…………….a da sam bio u prvih deset to je istina……………ali to je bilo prije nego što sam vidio novi pravilnik Hanfe o odredbama kojih se moraju pridržavati investicijski fondovi…………….i moram reći nije mi se dopao

a ne sviđa mi se ni dan danas i to sam rekao ljudima iz Hanfe na konferenciji
kakva je to nebuloza od pravilnika kad npr. omfovi mogu kupovati tehniku na 5.000 kuna a ne mogu na 2.500 kn

takav pravilnik je samo idiot mogao sastaviti a budala ozakoniti [thumbsup]
srećom pa nisam fond manager jer bih se osjećao kao zadnji magarac


Pa na ovim razinama ukupna kapitalizacija Božjakovine d.d. ne iznosi 100 milijuna kuna (204989 dionica x 408,00 kuna = 83 i po milijuna kuna) ali kada bi tržišna cijena dionice bila oko 5000,00, tj 2BV-a onda bi tržišna kapitalizacija onih cca 12% free floata bila veća od 100 milijuna i tada bi fondovi mogli ulagati u Božjakovinu. Više nego suludo ili ja negdje griješim?

[/quote]
Jedna nula je viska, iako ne bi rekao nista da tako bude.
Zar nije free float ispod 10%?

Nije, ali kako je dobra ova Graševina poslije ručka. Kako osvježava ??? A tek kad dionice BZJK počnu skakati….. [thumbsup] A nemojmo nikako zaboraviti ovogodišnju rekordnu berbu.

Jedva čekam FI za 3Q.

Koliko mene kalkulator koristi kaze ovako…
P/E = 4,3
P/B = 0,4
s time da je konsolidirana dobit grupe veca za 18% od 2006.g.

Koja je ovdje to onda kocnica?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Pa čeka se izvještaj za 3q. Poslije će biti kasno….. [cry]

P.S. Ostalo mi još cca 0.3 l graševine od jučer. Idem se do Konzuma opskrbiti da ne bi nestala. [proud]


Pa čeka se izvještaj za 3q. Poslije će biti kasno….. [cry]

P.S. Ostalo mi još cca 0.3 l graševine od jučer. Idem se do Konzuma opskrbiti da ne bi nestala. [proud]

Bogami uz sve te margine trebat će vam.
Uzmite si i litru konjaka za svaki slučaj
[thumbsup]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Koliko mene kalkulator koristi kaze ovako…
P/E = 4,3
P/B = 0,4
s time da je konsolidirana dobit grupe veca za 18% od 2006.g.

Koja je ovdje to onda kocnica?


Danas od 13,00 sati P/B će biti 0,3 [angry]
Koliko ti misliš da je knjigovodstvena vrijednost dionice Božjakovine?

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!



Koliko mene kalkulator koristi kaze ovako…
P/E = 4,3
P/B = 0,4
s time da je konsolidirana dobit grupe veca za 18% od 2006.g.

Koja je ovdje to onda kocnica?


Danas od 13,00 sati P/B će biti 0,3 [angry]
Koliko ti misliš da je knjigovodstvena vrijednost dionice Božjakovine?
[/quote]

Pa ovako, BZJK ima cca 4.000.000 dionica kutjeva ako to pomnozimo sa Bv Kutjeva koji je oko 60kn/dionici (na toj cijeni se i sada trzi, sto je Bv =1, smjesno,no dobro) i ako to podjelimo sa brojem dionica BZJK dobijemo 1200kn, samo KTJV i na ovoj sada cijeni nakon korekcije od 50%!!!!
Ja bi rekao da od oka oko 2000kn bi bila fer cijena sa uracunatim kreditom, koji se uredno vraca…
Uzmimo malo fundamente jos u obzir i stvarno je ova cijena smjesna…jos da bude stvar bolja danas je netko izasao po 320,00 kn…za to necemo ni racunati,jer ce biti neozbiljno!

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

A tko je ovako nisko izasao da mi je samo znati da ga batinom dam
giga evo stotka za izracun
tako sam ja nekako isto racunao

New Report

Close