BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ništa nova ali da se podsjetimo, a zanimljiva su i razmišljanja za dalje.
http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=7&ID_VIJESTI=95801

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

Ovaj dio mi je jako zanimljiv…
CITAT
"Poznato je da sam prije godinu i pol dana već razgovarao o kupovini plantaža vinograda "13. jul " u Crnoj Gori. Međutim tamo su se desile neke stvari koje nisu omogućile uspješan završetak toga posla, no prema posljednjim informacijama, oni su opet spremni nastaviti razgovore o tome. Mene interesira taj “13. jul” jer on ima brand crnog vina poznatog pod markom "vranac" i ta vinska vrsta nam nedostaje. U blizini Kutjeva i Đakova nema nekog većeg vinarskog objekta u čije bi vlasništvo mogli ući akvizicijom, pa ćemo stoga ići na proširenje sadnje vinograd u Kutjevu, gdje svake godine podižemo 50 do 70 ha. Nažalost zemlje za daljnju sadnju sve je ondje manje. Vidjet ćemo što se i na području Đakova na tome možemo raditi. Imamo nešto vinograda u vlasništvu i u Ukrajini, nešto sada radimo u Gruziji, a u Srbiji također pregovaramo jednom za nas jako interesantnom takvom projektu. "

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Covjek kupi Đakovačka vina, koja imaju 380 hektara vinograda uz to ide oko 250 hektara od koperanata i cijena se nije ni pomakla, nesto sitno se trgovalo neki dan, ocito netko shvatio da ovdje lezi potencijal.
Da je to Todoric napravio ekipa bi na Belju, Konzumu i sl. odmah skocila a u buisness.hr veliki naslov..Todoric kupuje bla bla…
Ljudi opametite se…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Da, baš to… o svemu je tome već bilo riječi ali je očito da g-din Moralić ne odustaje od svojih ideja sa "Plantažama" a lijepo je i objasnio zašto ne odustaje. Nisam stručnjak iz područja agronomije a nisam niti neki businessman, ali ovo okrupnjivanje i "zaokruživanje" proizvodnje mi se neobično dopada i to sve iz zdrave i strukom bogate "jezgre" – Kutjeva.

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

Strašno je bilo gledati tu trgovinu nekidan. Čovjek je zadao nalog za kupnju 5 kom. po 425,00 kuna, a onda je nastao "stampedo" u smislu tko će niže i do okidanja u 13,00 srušili su sami cijenu na 408,00 kuna. Dobro, u to vrijeme je panika vladala i na ostalim dionicama ali ovo za tih 5 komada – prestrašno! Ja sam u BZJK ulazio na (prosječno) 525,00 a izlazio od 1600,00 do 1200,00 i još je imam. Ako budem morao, ovo ću ostalo mijenjati za "graševinu" i to 1:1, ali za ovu siću je nedam!

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!


Strašno je bilo gledati tu trgovinu nekidan. Čovjek je zadao nalog za kupnju 5 kom. po 425,00 kuna, a onda je nastao "stampedo" u smislu tko će niže i do okidanja u 13,00 srušili su sami cijenu na 408,00 kuna. Dobro, u to vrijeme je panika vladala i na ostalim dionicama ali ovo za tih 5 komada – prestrašno! Ja sam u BZJK ulazio na (prosječno) 525,00 a izlazio od 1600,00 do 1200,00 i još je imam. Ako budem morao, ovo ću ostalo mijenjati za "graševinu" i to 1:1, ali za ovu siću je nedam!

Ma za ovakve pare cu radije u grob sa njom.
I meni je jos nesto ostalo,ali je dosla korekcija pa je tu gdje je, nezasluzeno je tu, ali dobro….
Grasevina od 0.7 ili od 1 litre?
Nije valjda da bi mjenjali za grasevinu od 1litre?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Ma nema problema za BZJK. U vrijeme krize i recesije povećana je prodaja jeftinog alkohola. Još je i berba bila dobra. Danas ću i ja kupiti butelju graševine da se nađe. A i postaviti ću koji nalog na kupnji.

Pozdrav svima. [thumbsup]


Ma nema problema za BZJK. U vrijeme krize i recesije povećana je prodaja jeftinog alkohola. Još je i berba bila dobra. Danas ću i ja kupiti butelju graševine da se nađe. A i postaviti ću koji nalog na kupnji.

Pozdrav svima. [thumbsup]


Koliko sam upucen berba je bila jedna od rekordnih, a jos je i povecana povrsina vinograda kupnjom dakovackih vina…
Izvjestaj napokon pocinje izlaziti a blizimo se i ulasku u JDD…
Sve plusevi sami…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Evo butelja mi je već na stolu. Bit će dobra poslije ručka. A bogami u Konzumu se brzo prazne police sa vinom. Evo Graševina iz 2004. ( odlična berba ) već je pri kraju. [sealed]

Kao što reče kolega @znanac, u vrijeme recesije je količina važnija od kvalitete pa tako i litrenka dolazi u obzir, a uz to treba na umu imati činjenicu da je na ovim prostorima od kvalitetne kutjevačke graševine u litrenki bolja samo vrhunska kutjevačka graševina u butelji. [proud]Jedino me muči što ću (i ne samo ja)nakon ovogodišnje berbe biti u dilemi: Kutjevačka graševina ili Đakovački rizling, al’ i to ćemo nekako riješiti.No bilo kako bilo, ja još uvijek mislim da je puno lakše donijeti ili promijeniti neki pravilnik nego stvoriti dobru firmu.

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

Meni je liternka bolja jer se puno,puno lakše otvara. Za butelje trebaš savladati tečaj da izvadiš čep.
Stvarno mislim…..čudi me da se kolega Sančo još nije uključio u diskusiju. Svojevremeno je bio jedan od vodećih ulagača u BZJK……valjda hoće…..kad ovo vidi…..sa točkicama…..

………uvaženi kolega, vaš kolega nije napisao više od tri posta na ovoj temi…………….a da sam bio u prvih deset to je istina……………ali to je bilo prije nego što sam vidio novi pravilnik Hanfe o odredbama kojih se moraju pridržavati investicijski fondovi…………….i moram reći nije mi se dopao

a ne sviđa mi se ni dan danas i to sam rekao ljudima iz Hanfe na konferenciji
kakva je to nebuloza od pravilnika kad npr. omfovi mogu kupovati tehniku na 5.000 kuna a ne mogu na 2.500 kn

takav pravilnik je samo idiot mogao sastaviti a budala ozakoniti [thumbsup]
srećom pa nisam fond manager jer bih se osjećao kao zadnji magarac

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close