BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

njezin udio u dobiti, dio dobiti koje se isplačuje zadrugarima, ali u konsolidirano od grupe nije uključeno fi od pz jankovci.

nigdar ni bilo da ni nekak bilo

evo male usporedbe sa ostalima

nigdar ni bilo da ni nekak bilo

statistički uzorak je u najmanju rukuz upitan, pogotovo ako je jedna od todorića

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ja zadovoljan diskontom 30% [cool]

kolega čestitke na trudu i analizi, cijenim svakog ko se ne bavi samo "drobljenjem" [thumbsup]

Teško je pronači na našem tržištu kompanije čija bi se djelatnost upotpunosti poklapala sa bzjk, od izabranih i blje i agmm proizvode nešto vina, možda jedino u analizi nema mjesta za pivk.

nigdar ni bilo da ni nekak bilo


ja zadovoljan diskontom 30% [cool]

kolega čestitke na trudu i analizi, cijenim svakog ko se ne bavi samo "drobljenjem" [thumbsup]


bilježim se sa štovanjem i vraćam uslugu [tongue]

ja sam samo komentirao u najmanju ruku vrlo manjkavu statistiku..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

bilo je upućeno općenito, nisam ni vidio da si se stigo ugurat prije mene! [smiley]

al ako si se pronašo u navedenom kako da ti u tome pomognem!? [kiss] [tongue]

Dobio sam iz bzjk ispravak jedne stranice izvještaja kojeg su slali kao dio materijala za skupštinu.

nigdar ni bilo da ni nekak bilo

Bilo bi zanimljivo saznati što cijenjeni forumaši i mali dioničari Božjakovine misle o dokapitalizaciji Božjakovine. Ne, nisam to nigdje čuo, nigdje nisam ništa čitao o tome, ona je isključivo produkt moje mašte! Međutim, to mi se ne čini nevjerojatnom solucijom. Naprotiv, vrlo logičnim potezom ako uzmemo u obzir stanje bilance te sekundarno – vlasničku strukturu i kapital koji Moralić posjeduje mimo Božjakovine. Nadam se samo da neće biti po modelu Jadranske banke. Pa da odmah razmotrimo sve opcije za taj slučaj…advokat, predstavnik, stožer za obranu malih dioničara, štrajkanje na Markovom trgu, teroristički napadi, prolijevanje kutjevačkog vina itd…. [smiley]

Čitam konsolidirano financijsko izvješće i zapao mi je za oko ovaj dio : "Sastav dugoroćnih obveza nije se promijenio. Največi se udio odnosi na kredite koje je Enver Moralić odobrio društvu.
Od ukupnog iznosa dugoroćnih obveza, obveze društva prema gdinu Moraliću iznose 269.869.513 kuna, obveza prema kreditorima =10.739.343 kuna, te obveze za financijski leasing prema društvu Unicredit leasing =451.836 kuna.
On ako želi taj dug može pretvoriti u kapital. Dakle, prethodna varijanta sa dokapitalizacijom koju sam spomenuo nije potrebna. Pretvaranjem duga u kapital bi se povećao broj dionica Božjakovine nauštrb svih dioničara izuzev Moralića – a dug bi praktički nestao( što bi bio plus). Vaša razmišljanja?

No, s druge strane nije loše da samom sebi duguje novce. [smiley]

zbog svega navedenog što je i meni padalo na pamet nema brige da je ikome u interesu božjakovinu maknut s burze!

ja ću dokupit prvom prilikom…

pa dokupi [wink]
možda je upravo strah od potencijalnog pretvaranja duga u kapital tjerao investitore od ove dionice ( pa i dobar dio institucionalnih dok su još mogli). jer bi u tom slučaju, kad bi se proveo po nominali, moralić postao vlasnik nekih 98%-99% BZJK a broj dionica nekoliko puta povećao. što bi dobit po dionici drastično razvodnilo. naravno da ne moram objašnjavati što to znači za ostale dioničare. jasno ne mora doći do pretvaranja kompletnog duga u kapital. može samo jedan dio. na koncu ne mora uopće, no po meni se, mogućnost, u bližoj ili daljoj budućnosti čini sasvim realna i o tome treba voditi računa.

New Report

Close