BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.jutarnji.hr/novac

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Ma gledaj, na cijeni dionice Kutjeva od 105,00 kuna tržišna kapitalizacija te firme je oko 500 milijuna kuna. Božjakovina je 84,xx%-tni vlasnik Kutjeva. Samim time udio Kutjeva u dionici Božjakovine vrijedi 2050,00 kuna.
Ja nisam neki ekonomski stručnjak, ali da se BZJK trži po 680,00 kuna…..[angry]

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

…je tragikomedija! [smiley]


Ma gledaj, na cijeni dionice Kutjeva od 105,00 kuna tržišna kapitalizacija te firme je oko 500 milijuna kuna. Božjakovina je 84,xx%-tni vlasnik Kutjeva. Samim time udio Kutjeva u dionici Božjakovine vrijedi 2050,00 kuna. Ja nisam neki ekonomski stručnjak, ali da se BZJK trži po 680,00 kuna…..[angry]

za kupnju Kutjeva su digli kredit koji otplaćuju.

Znaš li možda koliki je taj kredit i kako stoje stvari sa otplatom? Ja neznam detalje ali Kutjevo posluje odlično i samo sebe plaća a još i ostane za butelju graševine valjda.[undecid]

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

Prije je netko napisao,citiram:
“Cijena udjela samo KTJV u BZJK je 2600 kn. Ako se odbije kredit za KTJV cijena je 2600 – 1300 = 1300 kn i to bez svih ostalih Božjakovinih firmi! ”
Otplata ide bez problema koliko ja znam i citam….

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

ovo kad krene bit će veselo, prodaja je presmiješna…

680,00 25
688,00 10
690,00 63
695,00 12
700,00 20
717,85 47
749,00 24
750,00 14
888,00 7
889,00 5

OK. To je vjerojatno bila situacija na cijeni KTJV oko 130,00 kuna. Sada je udio 2050,00 i minus tih 1300,00 kredita je 750,00 ali bez Božjakovine i ostalih njezinih firmi. Pa valjda i to poljoprivredno imanje pokraj Zagreba nekog djavola vrijedi.

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

Vrijedi još kako. Mislim da mi je ovo najbolja srednjeročna dionica u portfelju.
Ova prodaja ispod 900 stoji ovako već duže vrijeme uz povremenu izmjenu na vrhu, no mislim da neće još dugo stajati… dolazi glavna skupština, Fimina pozicija će se ubrzo izkristalizirati, poslovanje može postati transparentnije ako Uprava tako odluči… Ne usudim se niti pomisliti kolika će cijena ove dionice biti kada se većina kredita otplati, kada uđemo u EU i ako dođe do preuzimanja od jačeg igrača… i najvažnije, što će biti kad Božjakovina dođe u fokus ulagača.


Ma gledaj, na cijeni dionice Kutjeva od 105,00 kuna tržišna kapitalizacija te firme je oko 500 milijuna kuna. Božjakovina je 84,xx%-tni vlasnik Kutjeva. Samim time udio Kutjeva u dionici Božjakovine vrijedi 2050,00 kuna. Ja nisam neki ekonomski stručnjak, ali da se BZJK trži po 680,00 kuna…..[angry]

Slažem se, ali bi li netko bio ljubazan i pokušao iz svog kuta gledanja objasniti ZAŠTO?
Mislim… pa nije ovo neki neotkriveni dragulj. Da je BZJK podcijenjena kroz udjel Kutjeva zna već i moja baba. U čemu je problem? Zašto se nema interesa u kupovini ove dionice? Da li je kvaka u zakonu o fondovima? Ne kužim, pa protrguje se sa nekoliko dionica dnevno[undecid]

I'LL BE BACK


Slažem se, ali bi li netko bio ljubazan i pokušao iz svog kuta gledanja objasniti ZAŠTO?
Mislim… pa nije ovo neki neotkriveni dragulj. Da je BZJK podcijenjena kroz udjel Kutjeva zna već i moja baba. U čemu je problem? Zašto se nema interesa u kupovini ove dionice? Da li je kvaka u zakonu o fondovima? Ne kužim, pa protrguje se sa nekoliko dionica dnevno[undecid]

pa pogledaj kad FIMA počinje izlaziti. otprilike u vrijeme kad Hanfa donosi pravilnik o ograničenjima ulaganja OIF-a. od tada se srozala za nekih 50%. pogledaj članak 6. tog pravilnika, bit će ti jasno. moja je pretpostavka da će , kad se FIMA iskrca, dionica ići gore.

za kupnju Kutjeva su digli kredit koji otplaćuju.


zapravo za ulaganja u Kutjevo, jer samo Kutjevo su kupili dosta jeftino, no onda su ga dokapitalizirali svojim kapitalom( ili u većem dijelu, ne sjećam se točno) a za ulaganja su dizali kredit. takva je nekakva shema bila.

New Report

Close